hatsan at44wx10 kac metreye kadar etkili

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • slm ilk defa pcp tüfek kullanacgım daha once havalı tufek kullanıyorum namludan kırmalı.hatsan at44wx10 aldım ama etkılı metre olarak menzılını bulamadım forumda belkı vardır goremedım.acaba kullananlar bılır bu tufekle tup doluyken kac metreye kadar etkılı atıs yapılıyor 5,5 mermı capı

• merhaba bende yeni bi tane at44 uzun mesefa atışlar yapma fırsatım olmadı ama araştırmalarım sonucunda 150 metreden bira şişesini patlatanı gördüm. 200 metredende atış yapıolar silahımı alalı 4-5 gün oldu bende deneyecem o atışları... :thumbup:

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• 200 metre zor bi uzaklık şaçma oraya gitsede vurmak tecrube kabiliyet ister.

• 200m civarı şişe kırabilir sanırım, ancak atılan 1gram ağırlığındaki pelletin hedefi bulması için sıfır rüzgar veya sabit yönde/hızda esen bir rüzgarda atış yapmanız gerekir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• güzel bir havada düz mesafeden iyi destekli olarak atıs yaparsanız 100 150 metreden şişe vurulur diye tahmin ediyorum bende at44wx10 kullanıyorum ama henüz 70m üzerine deneyimim olmadı .

tabiki pellet ve dürbün iyi olursa.

FİLİNTALAR GRUBU

• siz de kabul edersiniz ki wx 10 ları wx 10 yapan ,gerçekten kaliteli lw namluları. fakat bu namluları namlu bloğunda dizginleyecek bir yol bulamazsanız, her atışta 50 m de bile şişe kıramazsınız. ;avci;

6-24*50 tasko

• bir forumda bir arkadaş at44 ü ile 150 metrede 10da 10 yaptığını ve 200 metrede 10da 7 yaptığını yazmıştı ama hedefler tenekeydi ve ilginç olan bu arkadaş ilk defa silahını kullanıyordu hiç bir atış tecrübesi yoktu...
    Demekki tam güçle 200 metrede tenekeyi 10da 7 yapıyorsa acemi bir atıcı silahı tanıdıktan sonra herkez bira şişesini rahatlıkla patlatabilir diye düşünüyorum.

Önümüzdeki aylarda size bu söyledklerimi direk ben ispat edeceğim :)

Gunpower SSS

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen blue_az ().

• bir forumda bir arkadaş at44 ü ile 150 metrede 10da 10 yaptığını ve 200 metrede 10da 7 yaptığını yazmıştı ama hedefler tenekeydi ve ilginç olan bu arkadaş ilk defa silahını kullanıyordu hiç bir atış tecrübesi yoktu...
    Demekki tam güçle 200 metrede tenekeyi 10da 7 yapıyorsa acemi bir atıcı silahı tanıdıktan sonra herkez bira şişesini rahatlıkla patlatabilir diye düşünüyorum.

Önümüzdeki aylarda size bu söyledklerimi direk ben ispat edeceğim :)

mesajımda da belirttiğim gibi , namluyu yuvasında sabitleyebilirseniz tabii ki isabet ettirirsiniz. çünkü namlu kalitesi buna müsait. bu konudaki şevk ve heyecanını anlıyorum , çalışmalarında başarılar diliyorum :) .

6-24*50 tasko

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen orontes ().

• kaliteli pellet kullanmazsanız namlunun kalitesi hiç bir şey ifade etmiyor, hele uzun mesafe atışlarında kafayı yersiniz.

hatsan at44 wx10+6-24 40 tasko+hill pompa

webley patriot 5.5 1.nesil

• kaliteli pellet kullanmazsanız namlunun kalitesi hiç bir şey ifade etmiyor, hele uzun mesafe atışlarında kafayı yersiniz.

özellikle lw namlularda fx, aa gibi kaliteli pelletlerin kullanılmasının elzem olduğu herkes tarafından bilindiği için , mesajımda bunu belirtmedim. gene de hatırlatmanız iyi oldu. :)

6-24*50 tasko

• arkadaşlar AT44WX-10 ile 100-120m den isabetli (istikrar değişken)atışlar yapabilirsiniz.Bu mesafe her türlü ihtiyacınızı fazlasıyla görür.Daha uzak mesafeler ise bence fantazi..Ben birkeresinde 80 mt kadar mesafeden 180bar hava ile at44wx10 5.5 mm ile irice yıllanmış bir kara şişeye atış yaptım 10 dk yerde kaldı.sonra karaşişelerin arasına karıştı. ;şrofls;. Bu yönü doğaya zarar vermiyor gayet iyi..

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• arkadaşlar AT44WX-10 ile 100-120m den isabetli (istikrar değişken)atışlar yapabilirsiniz.Bu mesafe her türlü ihtiyacınızı fazlasıyla görür.Daha uzak mesafeler ise bence fantazi..Ben birkeresinde 80 mt kadar mesafeden 180bar hava ile at44wx10 5.5 mm ile irice yıllanmış bir kara şişeye atış yaptım 10 dk yerde kaldı.sonra karaşişelerin arasına karıştı. ;şrofls;. Bu yönü doğaya zarar vermiyor gayet iyi..

;şrofls;. ;,;- ;kihhik, ;lol; ;rofl.;

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

atışınızı 150 ile 110 barlar arasında yapsaydınız, emin olun bu yıllanmış kara şişenin torunlarıyla başınız epey derde girerdi. ;şrofls;.

6-24*50 tasko

• Bir silah ancak hedefi vurduğunuz mesafe kadar etkilidir.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Bir silah ancak hedefi vurduğunuz mesafe kadar etkilidir.

güzel cümle de, siz 80 m den hedefinizi vurma hususunda değil, amacına göre ; at 44 ü etkili basınçta kullanmama hususunda sorun yaşamışsınız. g;$i

6-24*50 tasko

• Ben AT44 ile 100 mt den şişe kırdım, videoları forumda mevcut.

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• güzel cümle de, siz 80 m den hedefinizi vurma hususunda değil, amacına göre ; at 44 ü etkili basınçta kullanmama hususunda sorun yaşamışsınız. g;$i

Seri üretim bile olsa, her tüfeğin optimum basınç aralığı farklıdır. Bu yüzden size ideal gelen 110-150 bar aralığı bir başkası için kötü bir aralık olabilir.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• benim verim aldığım basıç aralığı 180-130 arası. bu basınç aralığında ki atış mesafemde 40-70 m civarı.

FİLİNTALAR GRUBU