SOĞUK ATIŞ NEDİR?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir filmi izlerken duyduğum cümle ilgimi çekti merak ettim.
    ''Soğuk atış'' nedir?
    Bilen var mı?

• Sanırım orda otomatik bi makineyle uzaktan kontrollü atış yapıyorlardı onun adı soğuk atış olabilir.

HATSAN MOD 95 SAS :thumbup:

• Ateşli silahlar için kullanılan bir terim.Genelde dürbün/red dot ayarları bir kaç atıştan sonra ısınmış namluya göre yapılıyor.Soğuk atış ;adı üzerinde, belli bir süre atış yapılmamış namudan yapılan ilk atış. Soğuk atışın vuruş noktası farklı .Özellikle keskin nişancıların ilk ve tek atıştan başka şansları olmayabilir. Dolayısı ile tüfeklerinin soğuk atış noktalarını measfeye bağlı olarak bilmeleri gerekir.

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• airgunturk.com/attachment/4285/o zaman bizlerin yanımızda tüp ve pompa taşıdımız gibi ateşlisi olupta soğuk atış yapmak istemeyenlerde yanlarına pürümüz alsınlar ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Budur !!!

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Yanlış bir bilgi verdim sanırım arkadaş Shooter Filmini söyleyince ordaki sahne geldi aklıma Afrikalı başpiskopos Abd başkanından Şilt alırken piskoposu uzaktan kontrollü bi silahla öldürüyorlardı ilk aklıma o geldi.

• Sanırım orda otomatik bi makineyle uzaktan kontrollü atış yapıyorlardı onun adı soğuk atış olabilir.

siz sanırım çakal adlı filimden bahsediyorsunuz.bilgisayar kontrollu bir silah bir gazeteci minübüsü icinden atıs yapıyordu

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Bence herikisinde de vardı! :)

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Diğer filmi izlemedim onun için öyle yazdım yanlış anlaşılmasın :)

• Meraklı arkadaşlara Frederick Forsythe 'ın romanından uyarlanan "The Day of Jackal " (Edward Fox ) filmini tavsiye ederim. İstanbul'da oturanlar DVD'cilerden temin edebilir.Bruce Willis'in oynadığı filmin orjinalidir.

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Hem The Jackal'da, hem de Shooter'da uzuktan kumanda yönetilen silahlarla süikast düzenleniyordu.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Lab D 250T Taktiksel Uzaktan Kumandalı Sistem Diye Geçiyordu Filmde Hatırladım

BulletProof, Geleceğin Keskin Nişancısı ;tufey# :)

Crosman 357 6'' ;kovboys;
    karadenizteam.png

• konu çok eski ama yanıt yazmadan edemedim.amma geyik yapmışlar. ;,;-;rofl.;;şrofls;.