Dürbün ayağı İçinde kırılan vida nasıl çıkarılır? (Katledilir)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tek parça dürbün ayağının dürbün kızağına takılan yerindeki 4 tane alyen vidadan bir tanesi içinde kırılmış, ilk aldığımda öyle geldi. Vida kırıldığı yerde dümdüz duruyo hiç bir çıkıntısı yok dışarı doğru onu ordan nasıl çıkarabilirim şimdiden yardımcı olucak herkeze teşşekür ederim.

• O kadar ince vida nasıl çıkar bilmiyorum ama biraz daha kalın olsaydı matkap ile delerdiniz sonra içine ters diş vida vira edip çıkarabilirdiniz.

• başka bişeyler yapamazmıyım belki çok sıkı değildir hiç denemedim çıkarmayı üç vidayla kullandım

• vida yüzeye yakın yerden kırıksa vida nın çapından biraz daha küçük bir metal çubuğu vida ya kaynak ettirip çıkartabilirsin ama kaynak ısısı boyanın haricinde başka bir zarar verirmi bilemem

• benimde aklıma öyle birşey geldi aslında bi parçayı kaynak yaptırmak ama nerde yaptırabilirim bunu olur mu yada başka nasıl çıkarabilirim?

• bulunduğunuz yerde sanayi varsa orda ustalara yaptırabilirsiniz,başkada nasıl çıkarabilirsiniz bilmiyorum ama biraz zor

• ince matkapla kırık vidaya delik açıp üzerine daha küçük bir saç vidasını loctite sürerek vidalayın, bir gün sonra loctite kuruyunca vidaladığınız vidanın yardımıyla sökersiniz diye düşünüyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• benzer sorun optima550 stoper vidasini kirmisti,ve zamaninda benzer arizalari defalarca yaptim,ama tüfek ile ilgili deyil,meslegim su tesisatcisi oldugundan,duvarin icinde kirilan kopan musluk parcasi yahut musluk lari,duvari kirmadan,kirilan parcanin girdigi yiv setine zarar vermeden cok defa tamir etdim, ve bu tamir isinde kullandigim 2 alet vardi,uygun tornavida ve cekic ;şrofls;.

ufak cekic ve ucu saglam saatci tornavidasi gerek size,

yapacagin yöntem,saatci tornavidasi ile kirilan vidanin kenarin dan kenarindan yarik acmaya calis cekic ile vurdurarak, , ilk önce bir kenar dan yarik acmaya calis, bu sekilde ( / ) nicin yatay tutmani gerektigini söylüyeyim,sen cekic ile darbeyi indirdikce vidanin kenarina,o vida da yarik olusacak,cekic darbesi sayisi artikca o vida agir agir gevsiyecek, söyledigim gibi,saatci tornavidasini ( / ) yatay tutacaksin, saatin tersi yönü istikameti ni göstersin tornavidanin agzi

kolay gelsin

• tornavidaya çekiçle vururken vidanın olduğu yeride yanlışlıkla genişletmezmiyiz ;şrofls;.

• vidanin disina cikma,tornavidanin kestigi yer vidanin kopan dairesel yüzeyini tasmassa birsey olmaz,3 vida yeterli aslinda,hatta patex japon yapistiricisi al,ayagin geldigi yere sür vidalari zorlandigi yerde birakirsan o bile yeter,hem alyan vida basini zorlamaz yalama etmemis olursun

• dürbün ayağını direk gövdeye japonla yapıştırıp öylemi vidaları sıkayım doğrumu anlamışım?

• evet tek parca ayagin gelecegi yere göre patex japon yapistiricisi sür,tabbi öncesinde tek parca ayagin vidalarini biraz gevsek birakki,tutkali sürdükden sonra daha kolay yerlestirirsin,daha sonra alyan vidalari montelersin,kayma yapmaz bu sekilde,

sökecegin zaman,vidalari gevset,söyle bir sag sol yaptir tek parca ayaga elin ile,baktin cikmiyor,ayagin ön yanagina yada arka yanagina bez koy,cekic ile hafif tikla tutkali birakir gelir eline ayak,

• çok sağolun dediklerinizi denicem. 3 vidada da kaymadan duruyo o şekilde kullandım ama onu ordan çıkarmak istiyorum 4 vida ile daha sağlam olur bide eğer vidayı ordan çıkarmayı başarabilirisem o vidanın aynısını bulabilirmiyim yada alabileceğim bi yer var mı

• sanayide malkoçoğu ,hatipoğlu,bilmem şunun oğlu diye büyük hırdavatçılar olur,vardır mutlaka ;şrofls;. r,işte onlarda bulursun,baktın alyan başlı bulamadın normal düz tornavida başlısını alırsın,

• tamam çok saol kardeş artık yapıcaz bişeyler hele bi eve gidiyim şuan okul dolayısıyla bartındayım yarın falan gidicem dediklerini denicem yanlız kafama şu takıldı şu tornavida işi mantıklı geldi ama tornavidanın ucu o vidadan daha yumuşaktır gibime geliyo önce tornavida yamulmaz mı? vidanın kırıldığı yer dümdüz sanki hiç bişey yok gibi duruyo ana parçayla bir gibi

• Eğer bendeki gibi bir tek parça ayaksa, civatanın girdiği delik boydan boya açıktır, yani ayağın öteki yanından baktığında kırık civatanın ucunu görebilirsin.

İnce bir matkapla vidanın kırık tarafına 1 mm derinlikte delik aç, matkap çapından biraz daha geniş ağzı olan ucuz bir saatçi tornavidasını o deliğe çekiçle sapla, ne tarafa dönerse çevir gitsin. Ya geriden çıkar, ya ileriden.

Kolay gelsin.

Evanix Blizard .22 + iyi bi dürbün
    Airarms Prosport .22 + Gamo 4-16x50
    Zoraki HP-01 .17 + bozuk gözler
    Hoyt 1999 In Tec Carbonite

• merhaba

Eğer vidayı daha çıkaramadıysan, yardımcı olayım

kırılan vida metrik5 veya metrik6 olması lazım. eğer metrik6 ise 5mm matkap ucu eğer metrik5 se 4mm matkab ucu ile vidanın tam ortasını del bütün vida delinsin deliğin içinde sadece dişlerin arasındaki bölümler kalır onuda uygun klavuz takımıyla tekrar diş açarsın olur. yalnız dürbün ayağı alaminyüm olduğu için yada vidadan daha yumuşak bir metal olduğu için vidayı delekrken kaçırmaman lazım 1 mm bile kaçırırsan eski delinmiş ve klavuz açılmış deliği bozarsın onun için dikey matkapta mengeneye bağlayıp tam ortalıyarak yapman lazım küçük bit matkapta işini görür sanırım.

• Googlea "how to remove a broken screw" kopyala yapıştır.Resimli bir anlatım çıkarsa ne ala çıkmazsa tercüme ettir altavistayla.

• malesef tornavida alıp çekiçle vurarak çıkarmaya çalıştım vida içine gömüldü iyice bütün vida dişleride bozuldu daha çok içinde kaldı şuan