at44w pellet sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar at44w tüfek aldım 3ay oldu yaklaşık şuan gamo ts22 pellet kullanıyorum benim sorunum ilk 200 pellette sorun yaşamadım dünden beri 600 pellet attım 10-20-30-40-50-60 metrelerden sıfırlama yapmaya çalıştım fakat 2 pellet yanyana isabet etmiyor silah sabitlenmiş vaziyette bunun sorunu ne olabilir fikri olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim yoksa kıracam tüfegi şuan başka pellet deneme şansım yok hakkari çukurca çayırlıdayım.

• arkadaşım tüfeği kırmaya çalışma sonra mazallah havaya neyim uçarsın aniden 200 bar basınç var ken aman dikkat ^^

tetik ayarı ne durumda şuan? hassasiyetliği,
    yaptığınız grupman çalışması na ait resim çektinizmi varsa yüklerseniz bizlerde görmek isteriz,10 20 30 mt arası yeterli

• bunun birçok sebebi olabilir.öncelikle moderatörle oynadınmı istersen bi cıkarıp dene,eğer silahı biyere destekliyosan namludan degılde el kundagı tarafından destekle.uzun süre atış yaptıysan bi harbi çek namluya.en kolayı misinaya bez baglayıp namluda dolaştırmak tabi cok büyük bir bez olmasın rahat gidip gelsin.şarjörü değiştirip dene bazı şarjörler mermi eteklerini zedeleyebiliyo namluya girerken.bunuda bi arkadaş tespit etmişti yine forumdan.kusura bakmasın aradım ama bulamadım hangi arkadaş oldugunu.birde şunu söliyim ts22 pek olumlu sonuç vermemişti benim denemelerimde.pro magnum dene sorun devam ederse yaz yine.kolaygelsin

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• cvp için teşekkür ederim tetik ayarı yapmadım bilmiyorum ama forumda bi araştırayım ama bu olay başladıgından beri tetik çok sert grupman resmi şuan zor ama şöyle açıklayayım 30 metreye kadar mesafede pellet aralıkları 5-15 cm dagılma 40-60 metrede 8-25 cm dagılma yani iki pellet arası mesafe oluyor yanımda bide mod125 im var yarın onla deneme yapacam yeni aklıma geldi denemek duruma göre sonuç yazarım.

• moderatörle oynamadım destegi kundaktan alıyorum namlu bagımsız kalıyor söyledigin gibi misinayla namluyu temizlemiştim ama sıkıntı devam etti inanın 600 pellet harcadım gerçekten çok can sıkıcı sizlerin destekleri sayesinde yarın tekrar denemeler yapacagım yinede moderatörü söküp takayımmı fikriniz nedir

• Tüfeği ilk aldığımda gamo pro magnum kullanıyordum.Tatmin etmeyince pro hunter kullanmaya başladım.Nispeten iyi olsa da gene tatmin etmedi.Tüfeğimde JSB ve FX saçma kullandım.İkisi de süper sonuç verdi.Atışlarım çok iyi.

AA, FX ve JSB Tekrar söylüyorum ki bu saçmalardan şaşmayın.Bu saçmalardan herhangi biriniden sipariş edip deneme yapın.Siz de farkı göreceksiniz.Bunun dışında mekanik bir sorun olabilir mi?Tabi ki olabilir.Ama GAMO saçmalardan ben hiç verim alamadım bugüne kadar.FX, JSB bambaşka saçmalar.

• moderatörün ön kapak vidasını sökün,orda oring var, moderatörün içinde 2 tane aliminyum boru parçası var,o ring o parçaların ileri geri oynamaması için konulmuş,o parçalar sabit durması lazım,kontrol edin,

moderatörü sökün o şekilde 20 mt grupman yapın,test edinsonuç yine aynı ise,namluyu tutan 2 tane setuskur vidası var dürbün kızağın üstünde onların sökün,namluyu geriye doğru çekin,orda namlu dışında 2 adet oring var,sağlamlığını kontrol edin,hasar görmüş ise değiştirin,şayet hasar görmüş ise yeni oring i taktıkdan sonra,varsa su tesisatçıların kullandığı teflon bant dan ,oringlerin üstüne 2 tur sarın namluyu o şekilde monte edin,

namluyu geri takerken,tam merkezli takın, söktüğünüz setuskur vidası oring lerin olduğu yerde iz yapmıştır,namluyu takınca,varsa el lambası gibi bir alet ile söktüğünüz setuskur vida deliklerine tutun ki,vidanın namlu üzerinde bıraktığı izi daha rahat görebilesiniz,ki daha sonra namluyu sabitliyesiniz,,
    bunun kolayı var,namluyu sökmeden önce,namlu bitişimine işaret, bant vs yapıştırın tam ortalı olsun,

tetiğin orda ayar vidası var,onu çeyrek tur çevirin,o şekilde atış yapın deneyin,duruma göre vidayı gevşetirsiniz,

internet üzerinden pellet sıpariş geçin türkiye nin her noktasına kargo gidiyor,

saygılarımla,

• bu kadar büyük sapma varsa biyerde mutlaka bi problem var demektir.ama arkadaslarında dedıgı gıbı pellet cok önemli internetten sipariş verebilirsin nerde yaşadıgın onemlı degıl kargo getırır kapına kadar ha ne olur biraz beklıycen.
    birde hep tüfekte aramamak lazım rüzgar da atışı etkiler dürbündede problem olabilir.başka dürbünün varsa onunla bi dene ama acele etme mutlaka biyerde bi yanlışlık var yoksaki bu kadar sapma olmasına ımkan yok.denemelrini bildir mutlaka cözülür sorunun merak etme

• namlu içindeki oring yerinde duruyor mu? ts 22lerin eteği namluya girerken o oringi zedeliyor olabilir ve o ring ya zarar görmüş olabilir ya da tamamen yerinde yoktur.

• namlu içindeki oring yerinde duruyor mu? ts 22lerin eteği namluya girerken o oringi zedeliyor olabilir ve o ring ya zarar görmüş olabilir ya da tamamen yerinde yoktur.

Mahmut çok haklı, eğer o-ring yerinde ve sağlam ise birde namlusu blokta sıkı mı? oynuyormu? diye kontrol edin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yardımlarınız için teşekkür ederim problem tamamiyle ts-22 deymiş pro magnum buldum 50 adet çok istikrarlı oldu bu arada jbs şipariş ettim onun sonuçlarınıda yazacam

• geçmişolsun. kalıteden şaşma hiçbir zaman.jsb ile cok daha mükemmel sonuç alacağına inanıyorum.yanlız namlu içindeki oringi kontrol et yinede.silikon spreyin varsa yağla.yoksada en azından gözle bi kontrol et yerinde duruyomu.sakın madeni yağ kullanma.