FX GLADIATOR VE AA S410 ARASINDA KALDIM

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli ustadlarımın kesinlikle tavsiye ettiği fakat benim klasik av tüfeğine benzettiğim (dolayısı ile beğenmediğim), isabet oranına (kendi çapımda deneyerek ;avci; ) hayran kaldığım AA S410 ile, görüntüsü çok hoşuma giden, deneme fırsatı bulamadığım fakat pek bir meth edilen, benim için çok önemli bir fiyat farkı arz etmeyen fx glad arasında gidip gidip geliyorum.

Benim için mühim olan uzak mesafelerde ki isabetliliktir, güç, tahribat vs ikinci planda kalıyor.

Siz olsanız hangisini alırdınız? Bir el atın ağalar ;izci;

FİLİNTALAR GRUBU

«Her kim atıcılığı öğrenir de sonra terk ederse, bizden değildir.»

• Şu anda acil alacaksanız zaten gladiatör bildiğim kadariyle stoklarda kalmadı. Bir sonraki partinin ne zaman geleceğini bilmiyorum. Uzak mesafede ikisinin de yeterli derecede isabetli olduğunu düşünüyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• s410un görünüşünü beğenmeyen/tercih etmeyen nadir kişilerdensiniz, bu durumda rahatlıkla gladiatör alabilirsiniz ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Match Grade LW namlu

Sağ/Sol el kullanımı, hatta biatlon kolunun sola alınabilmesi

Güç ayarı

645 cc ile bildiğim kadarı ile emsalsiz hava hacmi

Özel taşıma çantası

......

Mükemmel isabetlilik

Daha ne diyim , ben olsam Gladiator derdim ;keyf;

Şimdiden hayırlısı olsun ,isabetli atışlar dilerim

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• merhaba bahsettiğiniz 2 silahta benim şu anda severek kullandığım silahlar 2 silah arasında seçim yapmak oldukça güç olsada benim deneyimlerime bakarsak gladiator yüksek hava hacmine sahip(645cc) kullanımıyla gerçekten uzun süre zevkini çıkarabileceğiniz atış yapmaktan siz yorulacak silah halen atışlara devam edecek cinsten bir silah air arms s410 ahşap kundağı,işçilik,malzeme kalitesi,dizaynı 1050fsp hızı ile (ağır çekiç uygulaması ile) benim ayrı bir katagoriye koyduğum silah onu kullanmaya kıyamıyorum ^^ mobilyacıya sipariş verdim duvara tüfek için güzel işlemeli bir tablo yaptırıyorum airarms için.

bana kalırsa sanırım istanbuldasınız zekeriyaköy,e katresu yatagun firmasına gidip mustafa beyle tanışırsanız tüm sorularınıza cevap alacaksınız ve orada silahları birebir görüp elinize alıp incelerseniz daha iyi karar vereceksinizdir.

• 2 sinide al abi kökten çözüm :)

FİLİNTALAR GRUBU

• Görüntü olarak Gladiator'ü daha çok beğeniyorsan kesinlikle onu al ve kurtul bencede.Hiç kullanmadım ama görüntü kısmını saymazsak incelediğim kadarı ile özellikle stabilite ve atış sayısı olarak AA'dan oldukça iyi.Güç AA'dan biraz fazla , isabet ise bence aynıdır.

FİLİNTALAR GRUBU

• 2 sinide al abi kökten çözüm :)

;d;

Bülent Eğinlioğlu

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerideki cephenin suskunluğudur.

Mustafa Kemal Atatürk

• kullanım amacın ve nerelere gideceiğini hesap ederek almanda fayda olur

kara, yeşil , beyaz vb.. şişelerle uğraşıp çok yol yürümeyi seversen glad.

ama scuba tüpün varsa doldurma imkanın varsa. tip olarak av tüfeğine benzesin istiyorsan aa derim. arazide pompa pek gitmez. araban olması lazım.
    gladı evde doldur akşama kadar tam güç 120 atış idare edebilir. ileride bir tane aa düşünüyorum . ama 70 cm namluyla ;tacli#

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• FX gladiator sahibiyim ve silahımdan memnunum. Ama ben gladı alırken AA olsaydı onu alırdım diye düşünüyorum. Çünkü bana göre AA S410 'nun görüntüsü muhteşem.

''Benim için mühim olan uzak mesafelerde ki isabetliliktir, güç, tahribat vs ikinci planda kalıyor.'' demişsiniz. Bana göre de isabetlilik en önemli özellik ama diğerleri de önemli olabilir. Örneğin uzak bir mesafeden vurduğunuz şişenin parça pincik olduğunu görmek isteyebilirsiniz belki.

Gladın görüntüsü hoşunuza gidiyorsa net olarak gladiatoru öneririm. Umarım en doğru kararı verirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Air Arms S510 xtra Fac
    BUSHNELL ELITE 6500 4.5-30x 50
    Dan Wesson revolver 6'' 4,5 mm BB (Bozuk)

• Sayın Siyahtemas, daha önce siz yaylı alacağım dediğinizde Pcp alın diye baya ısrar etmiştik g;$i daha yaylınızı alalı bie ay olmadan Pcp aramaya başladınız ;şrofls;.

Bana sorarsanız bahsi geçen silahların ikiside muhteşem Glad tüp hacmi ve müsabaka kalite namlusu ile öne çıkarken, AA da ahşap kundağı, ceketli namlusu le farkı kapatıyor. Seçim tamamen size kalmış durumda, şimdiden hayırlı olsun ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ben de silah alırken hem AA hem de FX olsaydı, şeklinden dolayı AA yı tercih ederdim ancak; şimdi tactical silahlar hoşuma gittiği için şekil olarak da Glad i seviyorum (kara böceğim benim) Zevkler zaman içinde değişebiliyor. Karar verirken hava hacmi, istikrar, güç, stabilite gibi bir karşılaştırma listesi yapın ve her iki silahı da puanlayın. Kendinizce vereceğiniz puanlamada yüksek puanı alan silahı tercih edin. Hatta karşılaştırma listenizi de burada bizlerle paylaşırsanız, sizin gibi tercih durumunda kalan arkadaşlara da yol gösterici olacaktır. Size şimdiden kolay gelsin.

• Silahların ikisi de birbirinden güzel.

Hava hacmi çok olsun derseniz gladıator,Tüfek görünümü daha önemli derseniz AA410.

Karar tamamen tercihe bağlı.

• Arkadaşlar çok ama çok teşekkür ederim... Air Arms s410 almaya karar verdim, çünkü; kullanılmamış fx glad yok, kız arkadaşım nedendir bilmem s410 u daha yakışıklı buldu, birde tanıdığım tüm arkadaşlarımda aa var :) agt

FİLİNTALAR GRUBU

«Her kim atıcılığı öğrenir de sonra terk ederse, bizden değildir.»

• Reis, kız arkadaşın zevkli bir bayanmış.(Üstüne alınabilirsin.) ;tese;kkur
    Birlikte tüfek seçebileceğin kadar kafa dengi birini bulmuşken sakın elinden kaçırma. :thumbup:

FİLİNTALAR GRUBU

• Reis, kız arkadaşın zevkli bir bayanmış.(Üstüne alınabilirsin.) ;tese;kkur
    Birlikte tüfek seçebileceğin kadar kafa dengi birini bulmuşken sakın elinden kaçırma. :thumbup:

+1 katılıyorum, Hayırlıolsun güzel şeçim ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5