Kendi hedefini kendin yap :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mekanizmayı müsait bir zamanda çekip yayınlarım. Çalışma mantığını kısaca anlatmak isterim. Ortada duran hedef hariç diğer hedefler atış yapıldığında arka tarafında bulunan mıknatıslara tutunuyor. Ortadaki hedefin arkasında 4 cm uzunluğunda bir vida takılı. O hedefe atış yapınca diğer hedeflerin tutunduğu üzerinde mıknatıslar yerleştirilmiş olan çubuğu havaya kaldırarak hedeflerin mıknatısla bağlantısını kesiyor ve hedefler tekrar eski konumuna geliyor. Mıknatısların yerleştirildiği çubuğun önünde sabit bir metal çubuk yerleştirildi. Bu metal çubuğun amacı ortadaki hedefe atış yapıldığında mıknatısların bağlı olduğu çubuk yukarı doğru hareket ederken mıknatıslara tutunan hedeflerin yukarı doğru hareketini kısıtlamak. Mıknatısların bağlı bulunduğu çubuk, metal kutunun her iki tarafında yukarı aşağı hareket edecek şekilde yerleştirildi.

• buda benim evdeki fazla kaşıklar ile yaptığım döner hedef. Çay kaşığından yemek kaşığına kadar her boy var.

@Serdnmz hocam, kaşıklardan yaptığınız hedefliği deneme şansınız oldu mu ? Aynısından ben de yaptım, sadece kaşıkları bükmesi kaldı. Deneme şansım olmadı yani daha. 50-60 mt de kullanmayı düşünüyorum. o mesafelerde saçma, kaşıkları döndürüyor mu acaba ?

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• hocam gayet başarılı bir sonuç aldım. Ben 80 metre uzaklığa koydum. Vurduğunuz zaman baya bir tur atıyor. Benim kullandıklarım Çelik kaşıktı. Hiç bir deformasyon olmuyor.

• Eyvallah hocam. Benim kaşıklarda baya kalın. Deforme olacaklarını sanmıyorum. Silahım yaylı olduğu için tereddüt ettim. Acaba kaşıkları döndürür mü diye. İlk fırsatta deneyeceğim artık. Bilgi için teşekkürler.

• Önceki hedefligim sacmalardan zarar gördüğü için yeni bir hedeflik yaptırdım. Bu sefer mdf lerin saçma gelecek yerlerini sac ile kapladim. İnşallah bu sefer zarar görmez.

Döner hedefligim de tamamlandı. Fakat daha deneme şansım olmadı. İnşallah atışlar zevkli olur.

• Bu daha iyi olmuş ellerinize sağlık.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Sayın tmc5566, elinize sağlık, güzel ve çok kullanışlı hedefler olmuş. Kaşık hedefinde kullandığınız kaşıkları nasıl düz hale getirdiniz? Preste mi mengenede mi yaptınız?

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot

• Bende biara denedim siyah boya renkli mukava koli bandı sonra ali exprese bakınca vaz geçtim :))