AnkaraTeam 5. Geleneksel Puanlı Atış Yarışması 13 Şubat 2010

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gün geçmiyor ki AnkaraTeam yeni bir müsabaka düzenlesin sevgili havlı silah sevenler.

Takvimlerde 13 Şubat 2010 olarak kodlanan bugün geleneksel puanlı atış yarışmalarımızdan birini daha düzenlemiş bulunuyoruz.

Sabah saat 10'a yaklaşırken vardığım yarışma mekanında tüm takım hazır bulunmakta idi. Hatta sıfırlamalar bile yapılmış, yarışmanın hazırlıkları başlamıştı. Son anda yetişerek kısa bir sıfırlama yaptıktan sonra yarışmaya hızla giriş yaptık.

Bu arada hava soğuk olmasa da oldukça rüzgarlıydı. Hatta rüzgarın durulduğu anlarda kimi yarışmacıların koştur koştur atış masasını kapmaya çalıştığı bile gözlemlenmedi değil.

Yarışma başladığında buluşma başlığını açıp milleti gaza getiren RaptorX Erdem abinin çoktan gelip kaçmış olduğnu farkettim. Milleti gazlayıp gazlayıp yok olmak da iyiymiş diye konuşuldu bir ara. Gazı veriyor ama kendisi kolay gaza gelmiyor dediler, "vay anasını" dedim.

Yarışmacı ve ekipmanları not almasak da hatırladığım kadarıyla yazayım:

Atikomu, Hw100T .22, BSA 8-32x44, JSB 16gr
    bulenth, FX Gladiator .22, Center Point 8-32x56, FX 16gr
    Eblemis, Raider 10 .22, BSA 8-32x44, JSB 18gr
    kyucel, FX Gladiator .22, Leapers SWAT 8-32x56, FX 16gr
    marlon2000, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16gr
    Mrmataracı, FX T12 .22, Noname 8-40x50, FX 16gr
    SerdarHavsut, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, JSB 18gr
    TheNightHawk, FX Gladiator Kurz Mod .22, BSA 8-32x44, FX 16gr
    XeagleX, AA s410 .22, BSA SWF 8-32x44, AA 18gr

İlk atışları Gladiator'ıyla Kamuran abi yaptı ve 45 puanlık, hiç de fena olmayan bir seri çıkardı. Ardından kimlerin atış yaptığını atmamak için yazmıyorum. =)

Ben atış masasına oturduğumda aslında yaptığım sıfırlamanın pek de olmamış olduğunu farketsem de iş işten geçmişti bir kere.

İlk atışlar sonunda oluşan puan durumu şöyleydi:

bulenth: 47
    Atikomu: 46
    kyucel: 45
    XeagleX: 45
    eblemis: 43
    serdarhavsut: 43
    mrmataracı: 42
    TheNightHawk: 41
    marlon2000: 34

İkinci atışlara geçtiğimizde rüzgar hızını biraz düşürdü fakat bu seferde ilk turda kullandığımız ve 160bar hava kalan tüpün yerine 210 bar doldurulmuş yeni bir tüpe geçtiğimiz için çoğu yarışmacının sıfırlaması değişti ve puan ortalaması bir hayli düştü.

serdarhavsut: 46
    TheNightHawk: 45
    kyucel: 43
    Atikomu: 42
    marlon2000: 39
    XeagleX: 39
    eblemis: 38
    bulenth: 37
    mrmataracı: 35

Üçüncü turda rüzgar hızını oldukça arttırmıştı. Aynı zamanda düzensiz olan ve sürekli yön değiştiren rüzgar kimi atıcılara dokunmazken benim gibi kimi atıcıların da canına okudu. Atış yaparken rüzgarın peleti saptırmasını umursamadım çünkü tüfeği sağa sola çekiyıor, atış masasını sallıyordu artık. Yine de zor şartların adamı olarak en kötü şartlarda bireysel olarak en iyi puanımı yapmayı başardım. Üçüncü tur puanları da şu şekilde oluştu:

Atikomu: 47
    eblemis: 46
    kyucel: 45
    bulenth: 44
    TheNightHawk: 44
    marlon2000: 41
    mrmataracı: 41
    serdarhavsut:41
    XeagleX: 40

Yarışmada nihai puanlar ve sıralama ise şu şekilde:

1- Atikomu: 135 puan, ortalama 45.00
    2- kyucel: 133 puan, ortalama 44.33
    3- TheNightHawk: 130 puan, ortalama 43.33
    3- serdarhavsut: 130 puan, ortalama 43.33
    4- bulenth: 128 puan, ortalama 42.66
    5- eblemis: 127 puan, ortalama 42.33
    6- XeagleX: 124 puan, ortalama 41.33
    7- mrmataracı: 118 puan, ortalama 39.33
    8- marlon2000: 114 puan, ortalama 38.00

Yarışma ardından her zamanki gibi çay ve muhabbet faslı yapıldı, Bu arada Serdar'ın Powerball'uyla oynadık, bıçakları çektik, inceledik falan. Saat 12:30 gibi de evlere dağıldık.

Katılımları için herkese ayrı ayrı teşekkürler, sonraki yarışmaları iple çekiyoruz.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ben... hw 100 ile uğraştım Yarışmaya katılmadım..Murat Hw nin krono ile ayarını yaptı 840 fps civarlarında ayarladık.bıraktık..dürbün ayarlarınıda sıfırladık..İlerki tarihlerde yarışmalara katılabilir g;$i;,;-

A Takımı Üyesi

• Evren, ellerine sağlık. Naklen yayın ve sonuçlar çok güzel. Ufak bir düzeltme (o kadar istememe rağmen Serdar tüfeğini vermedi. ;lol; ) tüfeğim HW 100 T, BSA 8-24x40, JSB 16 GR pellet.

Hava oldukça rüzgarlıydı Marlon 2000 kardeşimiz bizi bu konuda dün gece uyarmıştı. İkinci turda rüzgar neredeyse delirdi ve yönü saniyelerle değişmeye başladı. Her atışta nişan noktasını değiştirmeme rağmen adeta benimle dalga geçti. Hepimizin puanlarını da 7-8 puan düşürdü.

Bu arada AnkaraTeam yeni buffları ile show yaptı fotoları çeken arkadaşlar ekleyebilirse görebilirsiniz. Osman beyin yeni tüfeği, HW 100'ü iyi günlerde kullanması dileği ile hepinize selamlar, sevgiler. İyiki varsınız. ;şrofls;.

• ben sabah erkenden gidip, erkenden ayrılmak zorunda kaldığımdan bu önemli müsabakanın bu ayağına üzülerek katılamadım. Eve doğru giderken Evren karşı yönden aracıyla hızla geçti :) sanki bir yere yetişmeye çalışıyordu, saat 9.51 idi ;şrofls;.

aklım hep yarışmadaydı, Kamuran'ı arayıp dakika ve skor aldım ^^

katılan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum ;d;

haftaya görüşmek üzere g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Atilla abiyi de ayrıca 1. liği için tebrik ediyorum ;tese;kkur

foto yokmu foto?

.

ankarateam.png

• Atilla abiyi de ayrıca 1. liği için tebrik ediyorum ;tese;kkur

foto yokmu foto?

Atila beyi Birinciliği için bende Tebrik ediyorum....Birincilik Direkten döndü..Katipler kalem hatası yapmıştı sonradan düzelttik.. g;$i;şrofls;.;şrofls;.
    Mr.Mataracı Silah değiştirdi istikrarı kaybetti g;$i:P
    Erdem bu arada bu gün erken kaçmışın..Atış kaşıntın geçmemiştir sanırım....Mini Poligonumuz açıktır.Yarım saat içerisinde cem gelecek..başka gelmek isteyenlere Duyurulur. ;rofl.;

A Takımı Üyesi

• ah be Osman abi keşke gelebilsem. bende evin boşluğundan istifade evde mini poligon kurdum :) ama gücü kısmayı unutunca daha önce olmayan bir delik açtım ve akabinde hemen poligonu toparladım u½%;

umarım görmezler ;şrofls;.

görürlerse "sevgililer günü arifesinde aşkımdan duvarları deldim" diyeceğim ;,;-;,;-#hims

.

ankarateam.png

• ben ayrılmadan 2 foto çekmiştim, benden günah gitsin:

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/100213/temp/zfhofjie.jpg]

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/100213/temp/v8gkyjpc.jpg]

bu arada Ahmet silahını yine sıfırlayamadı mı? Serdar'ın silahıylamı atış yaptı?

.

ankarateam.png

• Yok abi ben kendi siahımla attım oraya yanlış yazılmış.Silaha tam alışamadığım için basınç düşünce baya yukarıdan vurdu ;şrofls;. .Ondan benim sonuç böyle haftaya dahada iyi atıslar yapacam bekleyin. ;tufey#

Weihrauch HW 97K .22 Maccari XL-Leapers UTG Bug Buster 3-9*32 AO
    ankarateam.png

• Ufak bir düzeltme (o kadar istememe rağmen Serdar tüfeğini vermedi. ;lol; ) tüfeğim HW 100 T, BSA 8-24x40, JSB 16 GR pellet.

Yok abi ben kendi siahımla attım oraya yanlış yazılmış.

Osman abinin ofiste aceleyle yaptığım kopyala yapıştırlar açığa çıktı, tüh! =)

İdare ediverin yahu... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Benim silah da yanlış olmuş Gladiatör Kurz Mod BSA 8-32x44 dürbün ve FX 16 Grain 5.52 pellet attım. Çok rüzgarlı bir gündü, ama yine de zevkli geçti günümüz. Dönüşte aracım arıza yaptı 2 ve 3. silindirler ateşleme yapmamaya başladı. Ateşleme bobini yanmış, saat 5 e kadar onu tamirle uğraştım. Sonunda tamir oldu :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Benim silah da yanlış olmuş Gladiatör Kurz Mod BSA 8-32x44 dürbün ve FX 16 Grain 5.52 pellet attım. Çok rüzgarlı bir gündü, ama yine de zevkli geçti günümüz. Dönüşte aracım arıza yaptı 2 ve 3. silindirler ateşleme yapmamaya başladı. Ateşleme bobini yanmış, saat 5 e kadar onu tamirle uğraştım. Sonunda tamir oldu :)

Geçmiş olsun Murat,Haber verseydin keşke destek kuvvet getirirdik.. İyi bir oto elektrikcisi vardı. g;$i
    Bu Arada,,Akşam üzeri Cem Uğradı ...hepinize selamı var...Hedef örneklerini verdim önümüzdeki haftaya hazır olur dedi, 1000 er adet baskı yaptıracak. ;d; yarın için ps de buluşmaktanda vazcaydık..duyurulur.

A Takımı Üyesi

• Evren, ellerine sağlık. Naklen yayın ve sonuçlar çok güzel. Ufak bir düzeltme (o kadar istememe rağmen Serdar tüfeğini vermedi. ;lol; ) tüfeğim HW 100 T, BSA 8-24x40, JSB 16 GR pellet.

Hava oldukça rüzgarlıydı Marlon 2000 kardeşimiz bizi bu konuda dün gece uyarmıştı. İkinci turda rüzgar neredeyse delirdi ve yönü saniyelerle değişmeye başladı. Her atışta nişan noktasını değiştirmeme rağmen adeta benimle dalga geçti. Hepimizin puanlarını da 7-8 puan düşürdü.

Bu arada AnkaraTeam yeni buffları ile show yaptı fotoları çeken arkadaşlar ekleyebilirse görebilirsiniz. Osman beyin yeni tüfeği, HW 100'ü iyi günlerde kullanması dileği ile hepinize selamlar, sevgiler. İyiki varsınız. ;şrofls;.

Atilla Abi; haftaya perşembe veya cuma günü, cumartesi sabah/öğlen saatlerinin hava durum sistemini yine hazır ederim :)

Yok abi ben kendi siahımla attım oraya yanlış yazılmış.Silaha tam alışamadığım için basınç düşünce baya yukarıdan vurdu ;şrofls;. .Ondan benim sonuç böyle haftaya dahada iyi atıslar yapacam bekleyin. ;tufey#

Ahmet; otomatik olarak benim sonuçta biraz ondan ;,;-

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

• Murat; geçmiş olsun keşke haber verseydin, bakım ekibi olarak derhal olay mahallinde gereğini yapardık. ;şrofls;.

Erdem; Vallahi Ahmet'te büyük gelişme var, tek eksiği tüpü kaç bara dolduracağını bir türlü kesinleştiremedi.

Tolga; Seni geç bulduk, ama artık bırakmayız, her cuma meteoroji balonu uçurmanı bekliyoruz.

Buff'lıların fotolarını kim çektiyse lütfen yayınlasın Lütfen.

Cem, seni de çok özledik, hepinize selamlar.

• eee herkes yazmış yazmış sıra bana geldi, arkadaşlara yardımımız olsun diye puan hesapları vs ile uğraşınca haliyle turlarda son atışı ben yapıyordum. 3. turda herkes atışını yaptı ,hedef kartlarını aldılar son olarak ben kaldım, dolayısıyla karton üzerindeki tek kart bana aitti. Bi anormallik olduğunu sezinledim fakat takım arkadaşlarıma toz konduramadığım için önemsemedim ve atışımı yaptım. Oda ne ikinci turda harika olan silahım 3. turda resmen döküldü X(
    Herneyse , atış tamamlandı gittim katımı alayım diye birde ne göreyim , en son kartı takan arkadaşlar hedef kartonunu masaya nerdeyse 20-25 derecelik bir açıyla yerleştirmişler. Göz var nizam var nasıl onu öyle bırakmaya gönlün razı oldu be adam ;( böyle bir komplo havalı silah tarihinde görülmemiştir arkadaşlar. Bu komployu yapanları önce Allaha, sonra size havale ediyorum ;şrofls;. ve buradan onlara sesleniyorum, nazar etme ne olur çalış seninde olur. ;director;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Sen elinde kalem masa başı oyunları tezgahlarken, birisi de hedefle oynamış :))

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• valla tezgah yoktu ama , bundan sonrası için bişey söyleyemem 8o

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Serdar itiraf ediyorum;son atışta hedef kartonunu 25 derece sağa dönük olarak koyan Evren ve benim.Ama inanki kötü bir niyetimiz yoktu. sadece o anda rüzgar, güney doğudan estiği için atışına biraz yardımcı olmak istedik ½bay£bay`;

Masa başı oyunlarına gelince ona bir yorumum yok. ( 6 atışlı kartımda 5 atış olarak kabul edenlere teşekkürler )

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png