Namlu Çillenmesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dayıma ait olan otomatik av tüfeğinin namlusu hafif çillenmiş. Bunu gidermenin herhangi bir yolu varmıdır acaba? Yoksa yeniden meneviş yaptırmakmı gerekir? Bu konuda bilgiye sahip olanlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Eğer klasik meneviş varsa pas sökücü spreyi namluya uygulayıp çelik yünle(tercihan ince telli 4 sıfır falan gibi)iyice ovalıyosun arada beyaz emici bir kağıtla üzerinden geçip kağıda bakıyosun(muhtemelen kahverengi pas lekeleri görülecektir kağıtta).Bu işlemi kağıda pas lekesi çıkmayana kadar devam et.Sonra bir miktarda temiz yeni bir çelik yüne normal silah yağı uygulayıp biraz da böyle devam et.En son yağlı bir bezle üzerinden geç.Siyah krom vs gibi farklı bir kaplama varsa o konuda bilgi ve tecrübem yok.Üreticisine sor muhtemelen yerli bir üretimdir.

• Cevabınız için teşekkür ederim. Klasik meneviş olup olmadığını bilmiyorum. Eğer öyleyse dediklerinizi uygularız. Saygılar

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Namluda pas olmasın diyorsanız silinsede tekrar olur çare parlak veya mat siyah krom kaplatmaktır. Silah tamircilerine sorunuz onlar krom kaplayanları biliyor yaptırıyor .

Zoraki hp ultra 4.5

Altay silver: y. otomatik

Karatay: pompalı

• 3-5 tl ye çok güzel işler çıkaran metal parlatıcıları ile harbilerseniz ayna gibi olur.
    ilk önce kabasını pas sökücü sprey ile alın.sonra metylan veya 404 metal parlatıcılarıyla namlu içini pamuklu bir bez ile harbileyin.birkaç kere tekrardan sonra namludaki karıncalanmalar çıkacaktır.en son yağlayıp saklamaya hazır hale getirebilirsiniz.
    kolay gelsin.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• pcp tüfek de namlu içi oringini çıkarıyorum,yaylı tüfeklerde gerek kalmıyor,namlunun ucunu bez ile tıkıyorum,basıyorum içine balata temizleyicisini,taşana kadar,10 15 dk bekletip tıpayı yani bezi çıkartıyorum,sonra bir daha uyguluyorum,işlem sonunda namlu içine bakıp şaçlarınızı tarıyabilirsiniz ;şrofls;. harbi ile namlu temizliği yapmıyorum,kolayı varken ;keyfs;

fren balata temizleyicisi,sanayiden 6 tl ye almıştım 500ml şişeyi,

• Ben krom kaplatın derken namlunun dışını demek istedim. namlu içi pas yemişse pürüz çıkurcuklar varsa en iyisi tüfek fabrikasına göndermek konya da bu işi iyi yapıyorlar .

Zoraki hp ultra 4.5

Altay silver: y. otomatik

Karatay: pompalı

• pcp tüfek de namlu içi oringini çıkarıyorum,yaylı tüfeklerde gerek kalmıyor,namlunun ucunu bez ile tıkıyorum,basıyorum içine balata temizleyicisini,taşana kadar,10 15 dk bekletip tıpayı yani bezi çıkartıyorum,sonra bir daha uyguluyorum,işlem sonunda namlu içine bakıp şaçlarınızı tarıyabilirsiniz ;şrofls;. harbi ile namlu temizliği yapmıyorum,kolayı varken ;keyfs;

kadir balata temizleyici derken bu ürün otomobillerde jantlardaki balata tozu lekelerinide çıkarabiliyormu sorunum jantlardaki balata tozu lekelerini çıkarmak bilen arkadaşlarda bilgilendirirse sevinirim g;$i:love:

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• abi o kadar tecrubem olmadı,zaten arabam bilem yok ;kihhik, kullanmayı tam bilmediğimden ve önemlisi hiç heves etmediğimden oralı olmadım,

fren balata temizleyicisi su gibi birşey abi,yağ gibi deyil,arabada deniyenler vardır mutlaka zaten araçlar için üretilmiş ;kihhik,

• Zaten bu maddenin amacı yağ, kir ve pas gibi oluşumları temizlemek. Alkol bazlı olduğundan kiri pası çözüp uçuyor. Arabada da jantlarda denemiştim, tertemiz oluyor ancak; lastiklere gelmemesine dikkat etmek lazım.

Kadir dikkat et balata temizleyicisi çok zararlı hatta öldürücü uçucu maddeler içeriyor. Sadece çok iyi havalandırılmış yerlerde kullanmak gerekiyor. Ayrıca sökülen kurşun tozu da zararlı biliyorsun.

http://www.brewracingframes.com/id75.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Tetrachloroethylene

http://en.wikipedia.org/wiki/Methanol

Bazıları da methanol anamaddesini içerir.

Dikkatli olmak lazım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776