Hatsan Airmax Quattro

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Size kısaca şeytan diyebilirmiyim? ½bay£bay`;

iyi niyetli olduğunuzu bildiğim için ne isterseniz diyebilirsiniz. ;,;- bu arada eski avatar daha iyi değilmiydi.

• Evet yan olabilir. hafif yandan atmak zorunda kaldım. Orman içinde insanlar vardı. ama bulduğum rüzgarı az olan yerden de ayrılmak istemediğimden 15 metrede hedefe göre 3 metre soldan atış yaptım. Ayrıca hedefleri attığım tahtam acayip sert bişeydi. Ts.22 pelletler bile delemedi. Çok eski bir mdf, bi marangoz arkadaşım eskiden mdf leri fındık kabuğundan yapıyorlardı demişti, belki onlardandır. tahtanın önü vurup geri düşen yamuk ezik pelletlerle doldu. Daha önceki denememde güncel mdf ye atış yapmıştım. 8-10 atıştan sonra kevgire dönmüştü :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Evet yan olabilir. hafif yandan atmak zorunda kaldım. Orman içinde insanlar vardı. ama bulduğum rüzgarı az olan yerden de ayrılmak istemediğimden 15 metrede hedefe göre 3 metre soldan atış yaptım. Ayrıca hedefleri attığım tahtam acayip sert bişeydi. Ts.22 pelletler bile delemedi. Çok eski bir mdf, bi marangoz arkadaşım eskiden mdf leri fındık kabuğundan yapıyorlardı demişti, belki onlardandır. tahtanın önü vurup geri düşen yamuk ezik pelletlerle doldu. Daha önceki denememde güncel mdf ye atış yapmıştım. 8-10 atıştan sonra kevgire dönmüştü :)

brus77 sanırım ben eksik anlattım.sizin yandan atmanız değil problem.pellet namludan çıktıktan sonra yan dönmüş gibi.bikaç kişiden daha duymuştum bu problemi.o anlamda demiştim. :rolleyes:

• brus77 sanırım ben eksik anlattım.sizin yandan atmanız değil problem.pellet namludan çıktıktan sonra yan dönmüş gibi.bikaç kişiden daha duymuştum bu problemi.o anlamda demiştim. :rolleyes:

o yana yırtıkları diyorsunuz sanırım. Onlar dürbünden gördüğüm kadarı sol çaprazdan attığım için vurup sağa seken pelletlerin yırtıkları.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• sizin adınıza sevindim böyle olduğuna.tabii eminseniz.aksi takdirde problem var demekti.

• Saçmalayan saçma

Bu başlıkta takla atan yan giden saçma resmi görebilirsiniz. Kalitesiz saçma ve namlu ucundaki hasarların bu tip saçmalamalara neden olduğu biliniyor.

BT

Evanix Blizard .22 + iyi bi dürbün
    Airarms Prosport .22 + Gamo 4-16x50
    Zoraki HP-01 .17 + bozuk gözler
    Hoyt 1999 In Tec Carbonite

• iyi niyetli olduğunuzu bildiğim için ne isterseniz diyebilirsiniz. ;,;- bu arada eski avatar daha iyi değilmiydi.

Sizin de samimiyetinize teşekkürler.avatar için sizi mi kırıcam.

• Sizin de samimiyetinize teşekkürler.avatar için sizi mi kırıcam.

bende teşekkür ederim. ;d; ;d; ;d;

• okumuştum o konuyu. Fakat mdf nin bir çok yerinde düz gidip saplanan bir çok pellet var. geçen atışarımda normal mdf de yuvarlaktı delikler. beyaz köpüğe de attım 10 metreden delikler gayet muntazam :) o açıdan namudan veya pelletden şüphem yok.

Yalnız Ts.22 pelletleri bitirince prohunter için ayar yaptım. sanki onlar daha istikrarlı atışlar çıkarıyo.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Tekrar yazıyorum ama pelletleriniz bitince mutlaka FX,AA,JSB arasında tercih yaparak pellet almanızı öneriyorum.

• Tekrar yazıyorum ama pelletleriniz bitince mutlaka FX,AA,JSB arasında tercih yaparak pellet almanızı öneriyorum.

FX ve JSB nin farkı nedir? benim tüfeğime hangisi daha uygun. Denenmiş örnek varmı forumda? Araştırdım ama bulamadım.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Yaylı bir tüfek için hiçbir farkları yok. Balistiği düzgün yumuşak peletler. 5.52 çapında olmaları nedeniyle namluya tam olarak oturuyorlar. Kendi tespitlerime göre; Sanırım yumuşak olmaları sebebiyle kendilerinden daha hafif peletler ile aynı hızda namluyu ter ederek daha fazla güç üretiyorlar. Size önereceğim pelet, ithalatçı firmanın değerli forumumuzun sahibi olması nedeniyle http://www.yatagun.com.tr/deta…Diabolo_Pelet=&ID=192 adresindeki pelettir. Forum kullanıcı adınız ve şifrenizi değiştirmeden www.yatagun.com.tr ye aynı şifre ve kullanıcı adıyla üye olursanız, www.airgunturk.com üyeliğinizden dolayı ürünleri indirim oranlarıyla satın alırsınız.

• Official Post

aynı şifre değilde, aynı kullanıcı adı ile girilmedi, ama e-posta adresi mutlaka aynı olmalıki sistem otomatik tanımlama yapabilsin.