Gladiator, S410, AirRanger, Blizzard Karşılaştırmalı Hız grafikleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • FX Gladiator, Air Arms S410, Day State Air Ranger ve Evanix Blizzard namlu çıkış hızları grafiği, değerler orijinal modlanmamış halleridir.

airgunturk.com/attachment/4334/

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Bu atışlar aynı ortamdamı yapıldı acaba ?

FİLİNTALAR GRUBU
    Biz Türkler mümkünü ihmal eder imkansızı başarırız.
    ‘‘Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim.’’
    «Her kim atıcılığı öğre­nir de sonra terk ederse bizden değildir.»

• Atışların tamamı forumlarda silahlarının hız verilerini yayınlayan kullanıcıların ölçümlerinden alınmıştır. Ölçüm yapılan silahların modifiye edilmemiş orijinal halde olmasına ve aynı ağırlıkta pelet kullanılmış olmasına dikkat edilmiştir.

AnkFilİst Team

• Merhaba Kadir Abi,
    Mümkünse birde modifiye edilmiş halleri ile bir grafik yapabilir misin? (Airranger ile ilgili modifiye yapılmamış olsa da diğer üç tüfek için çeşitli iyileştirmeler yapılmıştı)
    Birde merak ettiğim Gladiatör kaç atış daha yapıyor o şekilde (yolu açık görünüyor :) )
    İyi geceler.

• Modifiye edilmiş silahların karşılaştırılmasını yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Nedeni; Kişilerin modifiye yaklaşımlarının birbirinden çok farklı olması. Bazı kullanıcılar silahlarının namlu çıkış hızını yükseltmek için modifiye yaparken bazı kullanıcılarda namlu çıkış hızını azaltıp stabil atış sayısını artırmaya çalışıyor yada yüksek olan namlu çıkış hızını daha da yükselmeye çalışıyor. Modifiye silahları karşılaştırırken hangi düşüncedeki silahları karşılaştıracağız? "Beş atış yapsın ama çok yüksek hızda atsın" diyen birisinin silahıyla "800-900 fps arası atsın ama tek dolumda 50 stabil atış yapsın" diyen birisinin silahını karşılaştırmak bir çok hobidaşımızı yanlış yönlendirebilir.

Air Arms S410 ile ilgili farklı modifiye şekillerinin yer aldığı başlık bir fikir verebilir.
    AirArms S410 SL Ağır çekiç Uygulaması Hız verileri

AnkFilİst Team

• AirRanger bu hızlarla ne ebatta grupman çıkarabiliyor merak ettim doğrusu. 16gr. peletin süpersonik hızlara ne kadar dayanabileceğini görmüş oluruz böylece.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Modifiye edilmiş silahların karşılaştırılmasını yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Nedeni; Kişilerin modifiye yaklaşımlarının birbirinden çok farklı olması. Bazı kullanıcılar silahlarının namlu çıkış hızını yükseltmek için modifiye yaparken bazı kullanıcılarda namlu çıkış hızını azaltıp stabil atış sayısını artırmaya çalışıyor yada yüksek olan namlu çıkış hızını daha da yükselmeye çalışıyor. Modifiye silahları karşılaştırırken hangi düşüncedeki silahları karşılaştıracağız? "Beş atış yapsın ama çok yüksek hızda atsın" diyen birisinin silahıyla "800-900 fps arası atsın ama tek dolumda 50 stabil atış yapsın" diyen birisinin silahını karşılaştırmak bir çok hobidaşımızı yanlış yönlendirebilir.

Air Arms S410 ile ilgili farklı modifiye şekillerinin yer aldığı başlık bir fikir verebilir.
    AirArms S410 SL Ağır çekiç Uygulaması Hız verileri

Söylediğin çok mantıklı fakat eblemis' in de söylediği gibi süpersonik hızlarda atılan hafif saçmalar isabet konusunda pek randıman vermez; bu sebeple yüksek güç düşük atış sayısı istisnai bir durum görülebilir. Buna istinaden ortalama bir atış değeri belirlemek gerekirse 16 gr. 900 fps bence makul ve ortalama bir değer. Burdan yola çıkarak 16 gr. tüfeği 900 fps (850 -950 aralığında) hızlarda atacak şekilde modifiye edilmiş tüfeklerin stabilitesi ve atış sayısı hakkında yapılan grafik açıklayıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

• fx ve aa çok harika hw 100 bunların arasında güzel olur gerçi onda regülatör var ama fikir vermesi açısından iyi olurdu

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Söylediğin çok mantıklı fakat eblemis' in de söylediği gibi süpersonik hızlarda atılan hafif saçmalar isabet konusunda pek randıman vermez; bu sebeple yüksek güç düşük atış sayısı istisnai bir durum görülebilir. Buna istinaden ortalama bir atış değeri belirlemek gerekirse 16 gr. 900 fps bence makul ve ortalama bir değer. Burdan yola çıkarak 16 gr. tüfeği 900 fps (850 -950 aralığında) hızlarda atacak şekilde modifiye edilmiş tüfeklerin stabilitesi ve atış sayısı hakkında yapılan grafik açıklayıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

16gr.'i 900fps hızlarda atacak şekilde modifiye edilmiş bir AirRanger bulabileceğimizi sanmıyorum kıyaslama için.
    Bu kıyaslama tüm bu tüfeklerin fabrikadan çıkmış hallerinin kıyaslanması bakımından bilgilendirici olmuş. Yeni silah alacak arkadaşların kafasında bir fikir oluşmasına yardımcı olmak istenmiş sanıyorum.

Ama kıyaslanmasını istediğin silahların chrono ölçümlerini bulabilirsen senin için buna benzer bir tablo hazırlayabilirim numberZOne. g;$i

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

Arkadaşlar, bu grafikte maksat tamamen silahların orijinal değerlerini yansıtmak, burada HW100 ün değerlendirmeye alınmamasının nedeni Regülatörlü olmasıdır, çünkü regülatörlü demek zaten illaki stabil atış değerleri olacak anlamınadır ister 200cc isterse 800cc tüp hacmine sahip olsun,

Oğuz'un kastını yerine getirmek içinde modlanmış ama regülator kullanılmamış tüfekler kıyaslanabilirki o zamanda hangi usta daha başarılı olmuş gözlemlenir, tabi burada yapılacak modlamanında kıstasları ortaya konulmalıdır ki bana göre böyle bir kıyaslamanın hiç bir mantığı olamaz, yok modlamadan kasıt regülator takıp grafiğine bakmaksa o zamanda bu kıyaslanacak silahların tamamına da regülator takılarak kıyaslanması gerekir ki regülator zaten ayarlandığı basınç değerine düşünceye kadar yaklaşık aynı hız verileriyle atış yapacağı için mantıksızdır. olduki bu silahların tamamına regülator takıp karşılaştırdık, ben size şimdiden sonuçları söyleyeyim, evanixler sonuncu olur çünkü 8mm valf ile 4mm valfli FX lerin stabilitesini yakalayamazlar.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• 16gr.'i 900fps hızlarda atacak şekilde modifiye edilmiş bir AirRanger bulabileceğimizi sanmıyorum kıyaslama için.
    Bu kıyaslama tüm bu tüfeklerin fabrikadan çıkmış hallerinin kıyaslanması bakımından bilgilendirici olmuş. Yeni silah alacak arkadaşların kafasında bir fikir oluşmasına yardımcı olmak istenmiş sanıyorum.

Ama kıyaslanmasını istediğin silahların chrono ölçümlerini bulabilirsen senin için buna benzer bir tablo hazırlayabilirim numberZOne. g;$i

Evet tercih yapma aşamasındaki arkadaşlar adına güzel bir çalışma.

Ülkemizde havalı silahlar ile av yapılmasının yasak olması sebebi ile Air ranger i bu hali ile kullanacak arkadaşlar ya 250-300 metrede grup çalışması yapacaklardır yada benim gibi fantezi olsun diye bu güçler de kullanacaklardır. (Sahip değilim ama bu güçler de bir tüfek temin edeceğim) Aksi halde sanıyorum diğer kullanıcılar için tüfeğin atış hızı düşürülerek, stabilite ve atış sayısı maksimum seviyeye çıkarılması yerinde olacaktır. Nitekim Evanix markasında bu yola başvuruluyor ve şahsım adına dile getireyim ben çok memnunum. Kısaca Airranger ülkemizdeki kısıtlamalar nedeni ile gladiatör ile aynı paralelde kullanılabilir.
    Ülkemizde kimse av yapmadığı için ;rofl.; bence airranger, s10, ar6, gibi tüfeklerin iyileştirme yönünde modifiyesiz hali ile kullanılması bir hata.
    Teklifin için teşekkürler, daha önce de dile getirdim biraz üşengeçliğim ve bencilliğim var paylaşım konusunda umarım en kısa sürede bu huyumdan vazgeçip daha aktif olabilirim, o zaman istediğim gibi bir tabloyu ben yayınlarım.

• Arkadaşlar, bu grafikte maksat tamamen silahların orijinal değerlerini yansıtmak, burada HW100 ün değerlendirmeye alınmamasının nedeni Regülatörlü olmasıdır, çünkü regülatörlü demek zaten illaki stabil atış değerleri olacak anlamınadır ister 200cc isterse 800cc tüp hacmine sahip olsun,

Oğuz'un kastını yerine getirmek içinde modlanmış ama regülator kullanılmamış tüfekler kıyaslanabilirki o zamanda hangi usta daha başarılı olmuş gözlemlenir, tabi burada yapılacak modlamanında kıstasları ortaya konulmalıdır ki bana göre böyle bir kıyaslamanın hiç bir mantığı olamaz, yok modlamadan kasıt regülator takıp grafiğine bakmaksa o zamanda bu kıyaslanacak silahların tamamına da regülator takılarak kıyaslanması gerekir ki regülator zaten ayarlandığı basınç değerine düşünceye kadar yaklaşık aynı hız verileriyle atış yapacağı için mantıksızdır. olduki bu silahların tamamına regülator takıp karşılaştırdık, ben size şimdiden sonuçları söyleyeyim, evanixler sonuncu olur çünkü 8mm valf ile 4mm valfli FX lerin stabilitesini yakalayamazlar.

Ben konunun amacına aykırı bir istek de bulunduğumu biraz geçte olsa fark ettim kusuruma bakmayın u½%; bir önceki mesajımda belirttiğim gibi artık ilerleyen günlerde böyle bir paylaşım ile istediğim grafiği kendim hazırlarım.

• Atışların tamamı forumlarda silahlarının hız verilerini yayınlayan kullanıcıların ölçümlerinden alınmıştır. Ölçüm yapılan silahların modifiye edilmemiş orijinal halde olmasına ve aynı ağırlıkta pelet kullanılmış olmasına dikkat edilmiştir.

Anladım. Veriler için teşekkürler.

FİLİNTALAR GRUBU
    Biz Türkler mümkünü ihmal eder imkansızı başarırız.
    ‘‘Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim.’’
    «Her kim atıcılığı öğre­nir de sonra terk ederse bizden değildir.»

• stabilite bakımından fx tartışmasız en önde lakin daystate ürettiği hızı verebilen benim bildiğim birtek mustafa abinin air armsı oda ileri seviye modlu

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +