Evanix AR6 ilk izlenimlerim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir süredir araştırdığım AR6'ya dün nihayet kavuştum. Sizlerle ilk denemelerimi paylaşmak istedim.
    Arazi imkanımız olmadığı için işyerimizin alt katında sığınak olarak planlanmış ve max 25-30 m mesafe tutan bir alanda atış denemeleri yaptık.
    AR6'yı almaya karar vermemde asıl etken güç ikinci ise estetik olmuştu,
    Güç; hedeflediğim güce sahip olduğumu düşünüyorum. Diğer tüfeğim AT44PA ile delemediğim demir plakayı deldi, hem de altına yerleştirdiğim dolap kapağının da içine girip arkadan çıkmasa da kabarttı.
    Yine, AT44PA'nın delemediği, sadece pelletlerin uçtan saplandığı mdf'yi delmeyi başardı.
    Tetik gerçekten biraz ağır, single action modda çok dert değil, ancak double action modda hem daha ağır hem de yaklaşık 2 cm kadar bir tetik mesafesi var ve bu 2 cm içerisinde silahın hangi noktada ateş edeceğini anlamak başlangıçta imkansız oluyor, zamanla alışıyorsunuz ama tetik ağırlığı devam ediyor.
    Namlu oldukça uzun, hele benim gibi 170ten az küçük bir adamsanız silahı taşırken kabzeden tutup aşağı salarsanız yere dokunma riski var.
    Barska dürbün taktık tüfeğe, 3-12 x 40, gayet güzel, net, güvenilir olduğunu hissettiriyor.
    Pompa ile tüp dolumu bu alette ciddi mesele, AT44 gibi değil, bas babam bas. Maddi durumu düzeltince scuba alabilirim.
    Ahşap hoş, fiyakalı bir desene sahip, estetikten memnun kaldım. Tüp ve namlu şık duruşlu, mekanizma da sağlam ve hoş görünümlü. Ancak şöyle bir gerçek var, silahın tüp ve mekanizmasının ağırlığını taşımakta yetersiz kalabilir, darbelerde vs...
    Özellikle şarjörlere bayıldım, kesme metal, ağır ve ciddi, hatasız.
    Ses yüksek, evde şöyle bi atış yapayım derseniz komşuları toplarsınız.
    Güvenilir atış sayısı; biz dün %80-90 dolu tüp ile 30dan fazla atış yaptık, tüpteki hava 50den az yüksekti. Ancak ilk atışlar metal plakayı delerken sondakiler delemedi-AT44 kadar eğdi.
    Double action modda ilk atışlarda da sağlam vuruyor, etkisini uzun mesafede karşılaştırmak lazım, 25-30 m de ben pek fark hissetmedim.
    Netice itibariyle silahımdan memnun kaldım.
    Tüm arkadaşlara kazasız belasız eğlenceli atışlar dilerim.

• yeni silahınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. katılabilirseniz buluşmalara da bekleriz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Silahınız hayırlı olsun. Kazasız ; keyifli atışlar..

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Tüfeğiniz hayırlı olsun,AR 6 yakışıklı ve güçlü bir tüfek yalnız isabet konusunda sıkıntıları var onuda uygun pelletler ile çözebilirsiniz sanıırm.28 grn Eunjın, rapıd magnum yada wasp gibi pelletleri kulanırsanız isabetli atışlar yapabilirsiniz. 16 yada 18,21 grn pelletler 100 metre civarı çok kötü sonuç veriyor bilginize.

• sonunda kavuşmuşsunuzz...daha dün aklımdaydı acaba aldı mı diye mesaj atıcaktım...bugun baktım kavuşmuşunuz silahınıza..çok sevindim....iyi günlerde kazasız belasız kullanın....

;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

:thumbup: TO BE OR NOT TO BE...!!!! :thumbup:

-Hatsan Factör RC blu

-Hatsan Factör BP FDE + DİSCOVERY 6-24X44 SF+ MODERATÖR

-Hatsan Galatian III + Barska 6-24x50 Ir 2nd mildot Generation Sniper + moderatör

-ASG Dan Wesson 6 Inch Silver
    -Desert Eagle

• Silahınız hayırlı olsun. Kazasız ; keyifli atışlar..

Tüfeğiniz hayırlı olsun,AR 6 yakışıklı ve güçlü bir tüfek yalnız isabet konusunda sıkıntıları var onuda uygun pelletler ile çözebilirsiniz sanıırm.28 grn Eunjın, rapıd magnum yada wasp gibi pelletleri kulanırsanız isabetli atışlar yapabilirsiniz. 16 yada 18,21 grn pelletler 100 metre civarı çok kötü sonuç veriyor bilginize.

Abi, silahın hayırlı olsun, kazasız isabetli atışlar. Bence ilk fırsatta, o dürbün ayaklarını değiştirmelisin. :thumbdown:

Herkese teşekkürler
    Allah daha iyisini size versin

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.Yatagun moderatörle sesi de oldukça azaltabilirsiniz,saygılar. g;$i

• Güle güle kazasız belasız kullanmanızı diliyorum.İyi seçim yanlız hafif pelet bu silaha göre değil.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Hayırlı uğurlu olsun. Allah güle güle kullanmayı nasip etsin

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Güle güle kazasız belasız kullanmanızı diliyorum. g;$i

;tufey# at 44 10 lother valter

optima.3x12x44 mildot

• hayirli olsun iyi gunlerde kullanin ,,,

turgayttt
    ANTALYA
    Airarms s410 xtrafac pcp 22 cal, Xd optics 10-40x60 esf y reticle & green lazer sight
    Eser 177 cal , Tasco 3x12x40
    Gamo 177 cal, Tasco 2-9x40 ;tufey#
    SUMATRA 500 22 CAL VECTOR OPTİCS 4X16 50 FFP .
    yıldız superpoze 71 cm
    huğlu 103 de superpoze
    huğlu klasik çifte
    sarsılmaz verona camo semi auto 12 cal 4+1 71 cm
    lazer magnum slug molybdenum 12 cal 7+1 47 cm
    superpoze dolma tufek el yapımı antika tek tetik.
    cz 7mm rem mag ...
    sapan ve taş :)

• İsabetli atışlar diliyorum, hayırlı olsun. ;tufey#

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C

• Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun,kazasız atışlar dilerim.