ben yaylı adamıyım :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • geçen hafta 2 ci el 2 adet tüfek aldım ve beraberinde dürbünler ve pelletler vardı,stoegerx20 nin kundağı benim kendi kullandığım stoeger e ait,dolaysıyla yabancılık çekmedi ;kihhik,

walter falcon ana adı hatsan :) bu tüfek de yabancı deyildi,onada bir video çekmiştim ;şrofls;. ahada burda:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

tüfekler fazla kullanılmadığın dan bakımsız kalmış,dış yüzeyleri karıncalaşmış pas tutmuş,şuan tedavi sürecleri sürüyor,,

walter falcon ile takribi 100 atış filan yaptım vidası hiç gevşememişdi o dönem,dün sökem dedim yemedi ;şrofls;. oysa bazı modelleri kendiliğinden gevşiyor ;kihhik,
    bu tüfek için bir video daha çekeceğim, ( Deux cents mètres ) de ;şrofls;.

16 grain pelleti 867 fps civarı atıyor, diana sport pelleti yanlış hatılamıyorsam 950 fps lerde atıyordu,
    [Resim Engellendi: http://img683.imageshack.us/img683/9031/dsci16981024x768.jpg][Resim Engellendi: http://img340.imageshack.us/img340/7463/dsci17011024x768.jpg]

stoegerx20 onu sanırım bizim aga ya satacağım,onunla yapacağımı yaptım ^^
    [Resim Engellendi: http://img138.imageshack.us/img138/3736/dsci17081024x768.jpg]

pelletler,rabbit magnumları çok beğendim gerçek mermi çekirdeği hissi verdi bana
    [Resim Engellendi: http://img692.imageshack.us/img692/7290/dsci17201024x768.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img532.imageshack.us/img532/7496/dsci17171024x768.jpg]

gelelim dürbünlere,optima dürbün 5 6 zoomlar dan sonra görüntü bozuluyor,,diğer paralaxlı FF6 6.24x44 bu ne yavv böyle :!:

434 metredeki arabanın plakasını okudum 24 zoom dayken g;$i çok hoşuma gitti bu dürbün :love: birde mildotlu olsaymış tam olacakmış ;kihhik,haa birde tornavida taşımaya gerek yok ;kihhik,
    dürbün ayaklarıda kalite.çift alyan vidalı olanlar dan,( yanaklar da)
    hal böyle iken benim 10.40x50 yandan çarklı zos dürbün ile karşılaştırma yaptım,24 zoom a aldım zos u, 434 metredeki arabanın plakasını yukarıdaki dürbün e göre daha net berrak gördüm,elimin altındaki dürbün ün ne mağrifetleri varmış da,ben haala dışarıdan dürbün bakıyormuşum yahuu
    [Resim Engellendi: http://img340.imageshack.us/img340/4246/dsci17211024x768.jpg]

tarlada görüşmek dileği ile ;#taban^l

• yaylı ile kaç metre düşünüyosun abi:DNe zaman göreceğiz atışları?

• "Deux cents mètres"

Fransızcam hiç yoktur ama sanırım 100 metre. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Evet, cent'i görünce atlamıştım. Deux da iki demek. İkiyüz metre. Hadi bakalım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• sezon tam başlama dan 3 adet video çekmeyi planlıyorum,2 tahribat bir adet de grupman çalışması,sonrasında bol bol denizde yüzmeye adıyacağım kendimi ;keyfs;

• yav sideprensi damardan mı aldın sen bu virüsü.Hayretler içinde bakıyorum sendeki bu tutkuya ve enerjiye.Bıkmıyosun usanmıyosun üşenmiyosun.Bunun adı aşk denebilir yani nerdeyse.Sanki ben uğraşıyomuşum gibi büyük keyif duyarak izliyorum tabi.

• abi bizimki de bir heves :) uğraşıyoruz öyle hoşuma gidiyor yaylı tüfekler ile oynaşmak ;kihhik, patriot ile yarım kalan çalışmamı bu tüfek ile yapacağım ALLAH kısmet ederse :) aslında patriot alacaktım ama bu tüfeği kullandığım dan isabetli ve güçlü oluşu ve 2 ci el hesaplı oluşu tekrardan kendine çekti beni,

saygılarımla

• Hemşerim seni kesse kesse yaylı diğil yivli keser..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• kadir abi stoger x20'nin namlu çıkış hızını ölçtünmü kaç fps

• Hemşerim seni kesse kesse yaylı diğil yivli keser..

havalı tüfekler şimdilik yeterli ;atlise;

kadir abi stoger x20'nin namlu çıkış hızını ölçtünmü kaç fps

stoeger in yayı zayıf,yay için bu gün fabrikayı arıyacaktım unutdum,yay gelsin chrony ölçümleri yapacağım,

• yayı istediğimiz zaman gönderiyolar mı. x20 yi şu an kullanmıyorum ama ilerde yayı kırılırsa kendim değiştirmek istiyorum.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• havalı tüfekler şimdilik yeterli ;atlise;

stoeger in yayı zayıf,yay için bu gün fabrikayı arıyacaktım unutdum,yay gelsin chrony ölçümleri yapacağım,

iyi olur valla abi merak ediyorum bide stogerde tetik yumuşatma vidası vardı ben onu biraz kurcaladım ama pek bişey anlayamadım onu saat yönüne çevirincemi yumuşuyo yoksa tersinemi iki tarafada denedim ama bi yumuşama görmedim

• stoeger daha önce yay gönderimi yapıyorlarmış,ama Ümit ustanın dediğine göre stoeger tüfeği olmuyan dahi yay istemiş göndermiş,sonrasında öğrenmişlerki o kişinin stoeger tüfeği yokmuş,bundan dolayı firma karar almış tüfeği gönderin biz takalım diyorlar,
    bu gün Ümit ustayı arıyacaktım o bana bilgi verecekti vakit bulup arıyamadım,Hakan bey vardı müdür o işi bırakmış,yeni biri varmış tanımıyorum,Ümit usta ben sorar öğrenirim dedi,
    ben stoegere doydum,hatsan ın yeni versiyon yaylıların dan bir tane alıp deniyeceğim,elimdekilerin taliplisi var,walter ile biraz oynaşayım öncesinde ;avci;

stoeger in tetiği sert,saat yönünün tersine çevireceksin,ama pekde birşey fark etmiyor,ben devamlı atış yaptığım dan tetik bayağı güzelleşmişti ilk günkü haline göre,