Havalı tüfek yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bende eski kırma bir havalı tüfek var uzun zamandır kullanmıyordum.Daha sonra bu tüfekle atış yapınca pellet(4,5) namlu içine sıkışmaya başladı.Bu neyden kaynaklanıyor olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

• namlu içinde pas/kir vs oluşmuş olabilir, ve/veya yay/conta yıpranmıştır pelleti atmaya gücü yetmiyordur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Cok kullanılmıs bır tufekse yıpranmıs olabılır fakat az kullandıysan ve uzun suredırde kullanmadıysan sebebı paslanmadır, ıyı bır pas sokucu ve ardından harbı ıle namlu temızlıgı sorunu gıderır.

Diana 350 mag. - Diana mod 48 - Gamo hunter 440 - Remington exspress 870

• Cok kullanılmıs bır tufekse yıpranmıs olabılır fakat az kullandıysan ve uzun suredırde kullanmadıysan sebebı paslanmadır, ıyı bır pas sokucu ve ardından harbı ıle namlu temızlıgı sorunu gıderır.

Çok kullanmadım ama çok bekledi namluyu temizledim ama yine sıkışma yaptı.Bir arkadaş hava kaçırıyor olabilir dedi ama nası yapılacağını bilmiyorum

• namlu içinde pas/kir vs oluşmuş olabilir, ve/veya yay/conta yıpranmıştır pelleti atmaya gücü yetmiyordur.

YAy/ contayı ben değiştirebilirmiyim (değiştirmek zor mu)

• Tufegın markası ne sorabilirmiyim ?

Diana 350 mag. - Diana mod 48 - Gamo hunter 440 - Remington exspress 870

• İlk önce pelleti namluya koyduğunuz yerin etrafındaki contayı yenileyin. Basit bir işlemdir. Eski contayı bir iğne yardımıyla çıkartabilirsiniz. Oradan kaçak yaparsa pelleti namludan atamaz ve namluda kalır. Diğer durumdaki piston contası değişimi tecrübeli kişilerce yapılmalıdır. Yaralanma riski vardır.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• bu tüfeğin yay tutucusu yayı ve piston contası yanıbaşımdaki çekmecede duruyor,ama tüfek tarih oldu ;kihhik,
    hatsan mod45, gücü düşük bir modeli,ve eski modellerden,

yayı kırılmış olabilir,belkide bundan dolayı uzun zamandır yatıyordu bilemiyeceğim,bu süre içersinde,iç mekanizma silindir içi,piston yüzeyi,kurum bağlamışsa,sürtünmeyi maximum düzeye çıkarır,hal böyle iken zaten güçsüz olan tüfek,daha fazla sürtünme ile silindir içinde daha yavaş hareket eder,pellet yatağındaki oring conta da özelliğini kaybetmiş ise tuzu biberi olur,

sökme işlemini yapamıyorsanız,wd40 alın,tüfeğin kundağını sökün,yayın bir kısmı orda gözükür,o açık noktadan wd40 ı içine püskürtün pas sökücüyü,o şekilde beklet,fazla yağ varsa,tüfeği bir köşeye dik,yağ dışarı sızar,böyle bir dene,sürtünmeyi azaltacaktır muhtemelen,dolaysıyla daha hızlı hareket edecek piston,

• Tüfeği tamir ettim.Yay sağlammış uygun conta bulamadım onun yerine eski contasını ters düz ettim şimdilik çalışıyor bakalım.nereye kadar gider. herkese teşekkürler

• Arkadaşım sendeki bu tüfegin benzeri bendede var,sanırım sendeki havalı tefekte mutfak tüpü contasına benzeyen uzun 1 conta, bende zamanında çok aradım o contadan ve çok paralar verdim av bayilerine halbuki hermusluk satan yerde varmış o contalardan taneside 5krş, ben evdeki eski muslugu sökerken bulmuştum :)) Buyur sana muslugunda resmi

[Resim Engellendi: http://www.batigrup.com/bati/bg/eca/musluklar/stop/4.jpg]