raptor u denedim buyrun ....

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mercan yokuşundaki mühimmatçılardan bir kutu raptor aldım ama pahalı satıyorlar yaklaşık 100 tanesi 15 lira belki online av sitelerinde daha ucuza blunabilinir
    gelelim sadete adamlar kutunun arkasına hızı ve etkiyi yaklaşık %25 arttırır yazmış bence temkinli yaklaşıp alçak gönüllülük yapmışlar çünkü ben yüzde elli daha fazla verim aldım desem yalan olmaz herhalde sonuç olarak raptorun tahribat gücünden memnun kaldım sağlam bir pellet pırıl pırıl 18 ayar altın kaplama dayanıklı kolay kolay deforme olmuyor
    resimleri dandik telefonumun dandik kamerasıyla çektim yakın zamanda adam akıllı bir foto makinası edinince daha detaylı çekerim rocketi daha deneyemedim denediğimde izlenimlerimi paylaşırım haftasonu memlekete gitmeyi düşünüyorum orada daha iyi incelemeler yapabilirim istanbulda ev şartlarında zor ;avci; [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100504/oeln2vcr.jpg]

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen surrounder ().

• 6-7 metreden tek atışla dolu soda şişesini patlattı odanın içerisinde şişe parçalarının uçuşmasını beklemiyordum bana kadar geldi ucuz atlattık ;şrofls;. hatta sodayı naylon poşetinden çıkatmamıştım sağa sola sıçramasın diye ona rağmen tuz buz oldu[Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/100504/rsru4zz9.jpg]

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• pro hunterla aldığım sonuç [Resim Engellendi: http://s5.directupload.net/images/100504/bdlpaa7i.jpg]

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• buyrun iki pellet arasındaki bariz fark ortada [Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/100504/8mpigi6d.jpg]

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• bende stoegerde öylesine bir denedim,hafif ama sağlam bir yapıya sahipmiş,tahtaya attığım pellet in kafası aynı resimdeki gibi hal almıştı,tabanca için uygun olduğunu düşünüyorum

• firmanın dediğine göre yiv-set üzerinde koruyucu etkisi varmış benim tek memnun kalmadığım nokta şarjöre diyer pelletlere göre hafif daha zor oturuyor(belki bu bir avantajdır) ve birde arka kısmında biraz fazla çapak var ama bunun namlu için risk oluşturacagını sanmıyorum

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• gamo rocketi de denedim kutusunu açar açmaz kalitesini billi eden bir ürün penetransı raptor kadar iyi değilsede tahribat gücünden memnun kaldım tavsiye ederim

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Gamo raptor gücü ve isabeti konusunda beklediğim sonucu aldım ve şok oldum, iş silahta değil pellette ben S&W silahımla kurşun pelletle ince soda şişesini bile zor kırarken gamo raptorla 15mt de ve şiddetli rüzgarda şişeyi parçalıyor geçiyor arkadaki toprak parçasından toz kaldıyor daha uzak mesafede kıracağınada eminim,kurşunla 18 mt kırdığıda olmuştu ancak ilk atışlarda,gamo raptorda ise 30 atışta kırdığını görünce kurşun pelletle arasındaki farkın inanılmaz olduğunu fark ettim,kagıt hedefte ucuz mermi fark etmiyor şişe kırmaya gelince gamo raptor artık favorim oldu tavsiye ederim yanlız fiyatı biraz tuzlu ne yazık ki ama değer..

Hatsan torpedo 155 sas+optima9x44 .22cal

• Aynı mesafeden aynı 4,5mm yaylı tüfekle pc kasası üzerinde yaptığım testlerde umduğumdan farklı olarak kasayı delebilen sadece gamo rocket oldu raptorun yaptığı etki ise ince memetten farklı olmadı.

aynı koşullarda dolu 12gr co2 tüpteki denememde ise sonuç değişmedi ve rocket tüpü delen tek pallet oldu.

yine aynı koşullarda banvit tavuk üzerinde yaptığım testlerde ise raptor ve ince memet saçmalar tavuğu delip geçerken rocket tam anlamıyla tavuğun içinde patladı ve kendii çapının 3 katı bi parçalanmış doku bıraktı.

sonuç olarak raptor hafif ve hızlı bi palet hızlı olmaktan başka da bi numarasını göremedim boşa para kaybı bence tabi bu konuştuklarım tüfekler için geçerli tabancada ise bu durum biraz değişir zaten düşük güçlü olan tabancalar ağır palet kullanarak hızlarını daha da düşüreceklerdir böylece hedef üzerinde gerekli etkiyi alamıycaklar ama raptor kullandıklarında düşük hızlarını telafi edip daha farklı sonuçlar alınacaktır.

• gamo raptor deneme amaçlı aldım memnun kaldım ama yinede rocket kullanacağım daha ekonomik..

Hatsan torpedo 155 sas+optima9x44 .22cal

• Gamo Raptor kesinle para kaybı. Co2 li tabancalarda belirgin bir hız artışı gözlemlemek çok zor. Çapaksız orjinal bir kutu gamo en az yarı fiyatına ve aynı performansı veriyor. Walther cp88 6'' ile crono kullanarak test ettim.

• hem jsb tarzı profesyonel pelletler gibi çapaksız hemde raptor gibi daha sağlam bir malzemeden yapılmış pellet önerebilirmisiniz ?

crosman 2240
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen surrounder ().