AIRFORCE LAR GELİYO

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • aırforce talon ve condor yakında türkiyede tüm havalı sılah camiasına hayırlı olsun. pcp çeşiti oldukça genişliyor ülkemizde tüm hobi daşlara duyurulur ;d;

• haber çok sevındırıcı ama kım getırıyor bunu.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ürünler gelince firma ismi açıklanıcaktır

• '' ??????????ürünler gelince firma ismi açıklanıcaktır ''
    :him:s:him:s:him:s

Airarms Hayaliyle Yaşamak
    Ne demek bilirmisiniz !!!
    ;hirr;
    ;hirr;;hirr;

• Çok zahmetli bir tüfek çabuk dolum olmadığından tüpü sökeceksin dolduracaksın tekrar takacaksın tüpün tüfeğ takılan somun kısmı zamanla boşluklar oluşacak iyi olmıyan bir durum atışları tek tek yapacaksın pcp den anlıyanların alacağı bir tüfek değil bence anlamıyanlarda aldımı yandı uğraşır durur amerikada 500 dolarlık bir fiyatı var burda en fazla 750 veya 800 tl ye satılması gerekir zatende bu paralardan fazlası etmez bu tüfeği alacak olanlar iyi düşünsünler sonra pişman olmasınlar.

FEİNWERKBAU 600

• 750-800 dolara satsalar keske hemen alırım. kı havalı tüfege ihtiyacım olmadıgı halde ama emınımkı cok pahallı satarlar gibi gelıyo tabı yatagun getırmıyosa diye tahmın edıyorum. ve condor cok begendıgım bır model testlerını gördüm 28 grain palletı 980 fps atıyo manyak güzel ve güçlü birşey. hem birde anlamadıgım fırmanın ismi neden saklanıyo geldıgı zaman acıklancak denıyor anlayamadım. gelmeme ihtimalı varda oyüzdenmi acaba. saygılar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Amerikalılar bile bu tüfeği okadar beğenmiyorlar ilk 10-12 atışta hatsan gibi sapıtıyor sonra düzelmeye başlıyor zaten o kadar iyi bir pcp olsa 500 dolara satmazlar ilk çıkan pcplerden olduğu için eski teknoloji malı benjamin maradur bile teknolojik olarak bundan kat kat üstün bir tüfek.

FEİNWERKBAU 600

• Pahalı tüfek iyidir yani burdan bu çıkıyor :him:s

Ancak ABD'de 500 dolara birçok ateşli silah alınabiliyorken.

Bir havalısilahın 500 dolar fiyatının olması gayet yüksek bence?

• Air Force tüfekler tek atışlı ve 490 cc ile hava tüpü hacimleri yüksek.Bu nedenle 5,5 mm çapta yüksek hızlara çıkabiliyorlar.Namluları Lothar Walter ve 60 cm.Yabancı forumlarda isabetli bir tüfek olarak anılıyorlar.Güç arayan bazı arkadaşlarımıza hitab edebilir.Çeşitlilik her zaman iyidir arkadaşlar.Birkaç yıl öncesini düşünün, elimizde sadece yaylılar vardı.Ardından FX ler geldi.Bunu Air Arms ve Daystateler takip etti.Falconlar da yolda.Şimdi de Air Force geliyor.Bu yatırımları yapan, elini taşın altına koyan ithalatçılara teşekkürler.Eski bir ithalatçı olarak samimiyetle diyorum ki okadar kolay değil bu tüfekleri getirip bizlere satışa sunmak.Gümrük prosedürleri insanı çoğu zaman çıldırtır.İlgilenmezsen malını sundurmaya öylece atıverirler.Foklift çarpar sandığına kazayla, uğraşır durursun sigorta şirketleri ile.Poliçeyi yaparken, paranı alırken bülbül gibidir sigorta şirketleri.Hasarın olunca da binbir dereden su getirirler.Son anda o eksik bu eksik derler malını çekemezsin sürünürsün.Bütün bu problemleri aşmak mesai ve para harcamakla oluyor.Bir malın yurt içi satış fiyatını belirlerken görünmeyen, nekadar ithalat uzmanı olsanız da son anda karşınıza çıkabilen birtakım aksilikleri de dikkate almak gerekiyor.Sonuçta bizler çok büyük bir tüketici kitlesi değiliz arkadaşlar.Bu iş yurdumuzda başlangıç aşamasında.Bu nedenle yatırım yapan kişileri bizleri aptal yerine koymadıkları ve makul diyebileceğimiz fiatlar verdikleri sürece destekleyelim.Bir tüfeğin fiyatını yorumlarken, para bağlandığını, ithalatı yapan kişilerin bu işi kar amacı ile yaptıklarını da dikkate alalım.Mantıklı fiatlar sunulduğu taktirde satın alarak destekleyelim.Şükür ki birileri '' yassah '' kardaşım dememiş ve bu tüfekler gelmiş.Elini uzatıp alabiliyorsun.Kuzey Kıbrısımızı düşünün, adamlar 5,5 mm havalı silah satın alamıyorlar.Bizler ithalatçılardan mantıklı, hem onları hem bizleri memnun edecek fiatlar bekliyoruz.Bol yedek parça ve servis hizmeti istiyoruz.Böyle olursa el ele veririz ve daha keyifle bu hobiyi yaparız.

• Çok güzel bir yazı olmuş. Aynen katılıyorum +1

• Airforce Condor ların bence en önemli özelliği modifikasyona çok açık olmaları. Mesela tüplerine kolaylıkla regülatör takılabiliyor. Ayrıca hızlı dolum aparatıda takılabilir.
    Veya 1 litrelik regülatörlü 300 barlık paintball tüpüde takabilirsiniz. Evde doldurursunuz ondan sonra bütün gün ne scuba tüp derdi nede pompa derdi olur.
    Veyahut 40gn lik özel yapım peletler imal edip kullanabilirsiniz.
    Bi forumda birisi condorla ok atıyordu, buda bi fikir tabi,

• Hepimizin sahip olduğu silahların kendine has özellikleri var.Artıları var, eksileri var.Bizce artıları hangisinde fazla ise onu seçtik ve kullanıyoruz.Air Force tüfeklerini de içimizden birileri seçecektir.Atışlarda ki izlenimlerini yayınlayacak ve bizlerle paylaşacaktır.Bu da camiamızda renk demektir.Ben şahsen FX T12 kullanıyorum ve çok memnunum.Benim için çok fazla güç önemli değil.Stabilite ve silahın az parçadan oluşması, bakımının kolay olması, arıza yapmaması önemli.Şarjörlü olması ve 12 pellet kapasiteli olması da önemli.Şarjör kendinden indekslemeli olduğundan onu çevirecek birtakım mekanizmalar FX T12 de yok.Ayrıca çok da hafif.Bu özellikleri bence onu önemli kılıyor.Bir başkasına sorsanız FX T12 çok basitmiş, bukadar parayı onamı verdin der.O onun görüşü, saygı duyarım.FX i seçmedi diye o arkadaşı eleştirmem.Bu arada bana göre daha karışık mekanizması olan Air Armslar da çok güzeller.Tüfek her haliyle kaliteyi yansıtıyor.Varsın şarjör kendinden indekslemeli olmasın, FX e göre biraz daha ağır olsun.Param olsa bir tanede ondan alırım.Air Forcelara gelince; güç ise birici kriter tamamdır ki birçok arkadaş ilk önce ona bakıyor.FX lerin ardından Air Armsların, Daystatelerin satılmasının ardında kaliteleri ve biraz daha güçlü olmaları yatıyor.Eğer bu tüfekler yedek parça,servis ve sağlamlık olarak bizleri ikna ederse varsın tek atışlı olsun.Gülü seven dikenine katlanır.

• Hepimizin sahip olduğu silahların kendine has özellikleri var.Artıları var, eksileri var.Bizce artıları hangisinde fazla ise onu seçtik ve kullanıyoruz.Air Force tüfeklerini de içimizden birileri seçecektir.Atışlarda ki izlenimlerini yayınlayacak ve bizlerle paylaşacaktır.Bu da camiamızda renk demektir.Ben şahsen FX T12 kullanıyorum ve çok memnunum.Benim için çok fazla güç önemli değil.Stabilite ve silahın az parçadan oluşması, bakımının kolay olması, arıza yapmaması önemli.Şarjörlü olması ve 12 pellet kapasiteli olması da önemli.Şarjör kendinden indekslemeli olduğundan onu çevirecek birtakım mekanizmalar FX T12 de yok.Ayrıca çok da hafif.Bu özellikleri bence onu önemli kılıyor.Bir başkasına sorsanız FX T12 çok basitmiş, bukadar parayı onamı verdin der.O onun görüşü, saygı duyarım.FX i seçmedi diye o arkadaşı eleştirmem.Bu arada bana göre daha karışık mekanizması olan Air Armslar da çok güzeller.Tüfek her haliyle kaliteyi yansıtıyor.Varsın şarjör kendinden indekslemeli olmasın, FX e göre biraz daha ağır olsun.Param olsa bir tanede ondan alırım.Air Forcelara gelince; güç ise birici kriter tamamdır ki birçok arkadaş ilk önce ona bakıyor.FX lerin ardından Air Armsların, Daystatelerin satılmasının ardında kaliteleri ve biraz daha güçlü olmaları yatıyor.Eğer bu tüfekler yedek parça,servis ve sağlamlık olarak bizleri ikna ederse varsın tek atışlı olsun.Gülü seven dikenine katlanır.

valla çok haklısın çetin abi sonuna kadar katılıyorum

• bende katılıyorum ama şu var. yurtdısında bu tüfekler 500 ile 600 dolar arası satılırken türkiyede iki misli fiyat koyarlarsada olmaz şimdi diye düsünüyorum. ki tahmınım koyacaklar ama makul olursada kesınlıkle alırım birtane. şahsi fikrım tabıkı bu.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• [Resim Engellendi: http://i175.photobucket.com/albums/w134/JBoyenga/assortment3.jpg]

[Resim Engellendi: http://i175.photobucket.com/albums/w134/JBoyenga/251e.jpg]

.25 cal slugları bu hızlarla atabiliyormuş

7 ring, 66.9gr, 893.5 FPS, 118.6 FPE
    8 ring, 72.9gr, 861.6 FPS, 120.2 FPE
    9 ring, 84.6gr, 816.8 FPS, 125.4 FPE

isabetide söyleymiş.

[Resim Engellendi: http://i175.photobucket.com/albums/w134/JBoyenga/9ringat50.jpg]

[Resim Engellendi: http://i175.photobucket.com/albums/w134/JBoyenga/Billsgroup.jpg]

Tarzanca ingilizcemle anladığım bu.

talonairgun.com'dan alıntıdır.

• airforce lar satışa sunulmuş.hoş üstatlar deneyip izlenim bildirmeden herkes bu yeni markaya önyargılı yaklaşacaktır ama yine de renk renktir diye düşünüyorum.

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Pazar günkü filintalar buluşmasında syn.bülent abinin condorunu deneme sansım oldu.bence yazılanların aksıne cok güzel bir tüfek.bu benim fikrim..
    en cok dikkatimi ceken bir atesli silah kadar ses cıkarması ve bi okadarda gücü.
    sac bir levhada 50 metrede atıslar yaptık benim at44 sac levhada cok ufak bır egılme yaparken condor delip geçiyor.ayrıca.bos co2 tüplerinde denedik onları bile deliyor.bana göre bu tüfek tam benim aradığım tüfek özellikle hafif olması bile cok güzel.ayrıca cok isabetli.

• Arkadaşlar airforce'lar nerede satışa sunulmuş. İnternette baktım ama göremedim? Fiyatını merak ettim de....

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png