DarkDagger adlı kullanıcının mesajları

Hatta darbe girişimi de tiyatroydu demi. Yahu bırakın efendim bu işleri zira komik ve gülünç komplo teorilerinden başka birşey değil yazdıklarınız. Öyle uzun uzun anlatmaya gerek yok, ortada su götürmez bir gerçek var ki oda Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip ERDOĞAN'a neredeyse bütün avrupa ve İsrail düşman ve indirmek için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar.Darbe girişimi ne ilk oldu, nede son olacak.Ancak ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Amin .

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bayram ziyareti dönüşü, oğlunun gözleri önünde pkk tarafından öldürülen AKP’li siyasetçi Ahmet Budak'ın katilleri bu şekilde leş edildi.

Tüpte yüksek basınç varken basınçlı hava çok yüksek bir güçle valfi ittiği için çekiç valfe vurunca yeteri miktarda valf açılamadığı için yeteri miktar hava serbest bırakamıyor. Dolayısıyla atışlar düşük güçte oluyor. Basıç düştükçe valf daha fazla açıldığı için atış gücü artıyor. Ancak bunun optimum bir değeri var. Belli bir basıncın altında valf sonuna kadar da açık kalsa tüpte yeterli basınçta hava kalmadığı için gene atış gücün düşmeye başlıyor. Her tüfek ve yay tansiyonu için optimum hava basıncı farklıdır. Benim modlanmış bt 65' im 27 grain ince mehmeti 190-170 bar arası ortalama 940 fps ile atıyor yaklaşık 75 Joule üretiyor. Bu basıncın üzerinde veya altında daha düşük güçle atıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Evet, Teşekkür ederim.

İyi günler değerli forum üyeleri.
    Kafama takılan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.
    Benim pcp ile (AA s510) atış yaparken garip bir durum fark ettim tüpteki basınc 160-150 bar civarında iken yaptığım atışlar basınç 200-190 barda iken yaptığım atışlardan bariz daha hızlı oluyor. Bunu tahribat atışları yaparak da doğruladım, arada neredeyse (27 grain bullet için) %8-%10 gibi bir fark oluyor. Bu durumun tam tersi olmasını beklerdim. Sanırım yüksek basınçta valfe yay vuruyor ve valf yüksek basıncın etkisi ile daha çabuk kapanıyor bu nedenle böyle bir durum ortaya çıkıyor. Sizin yorumlarını nedir acaba ?

benim AA-s510 4 ay 160 barda bekledi, görünürde ve işlevinde herhangi bir sorun yok.
    Ancak tüp yorulması olayı ne görünür nede işlevsel bir kusura sebep olur, bunu da göz ardı etmemek lazım.
    Sonuçta öyle bir sorun olacak olsa hayati öneme sahip bir konu olduğundan kesinlikle PCP tüfeklerin kullanım talimatında belirtirlerdi diye düşünüyorum.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bahsettiğiniz ''mekanizma tam kapanmadan fişek patlatma'' olayını Sy. Alparslan ŞEN hocamız Winchester'ın bir modelinde test ediyor ve genel olarak tüfeğin tanıtımını yapıyor.

Tebrikler. Gerçekten kısa zamanda bu işi büyük oranda başardınız. Umarım merkezleme ve isabeti de istediğiniz gibi olur.
    Aslında üstünden çıkan eski artıkılın düz kısımlarına dotlar çizilip takılsa bile gayet iş görür gibi. Minimum çaba ve masrafla bu yapılabilir gibi geliyor.

Ben daha önce kendisi ile pazarlık yaptım bu tüfek için Samsuna gelip deneyip alabileceğimi söyledi kendisi ve tüfeğin doldurma ucunun fotosunu istemem üzerine hemen çekip whatsapp'tan attı bana. Bence dolandırıcı değil. Satamama sebebi ise henüz ilan açabilecek bir üyeliği yok bu nedenle satamamış olabilir, sadece buradan yazıyor satılık diye bu konuyu takip edenler dışında kimseninde haberi olmuyor doğal olarak.

evet kesinlikle benim gibi her türlü teklife açığım ha bide 120 atış dediysem ilk 40 45 atistan sonra güç düşmesi iyice barizlesiyor 120 atış 800 900 fps arası düşünebilirsin(hafif saçmalarda hn 19 grain gibi)42 grain ince mehmetlerde ne olur varın siz dusunun

Sn. zagapo şu Herkül'ü gerçekten satmaya niyetliyseniz, pazara koyunda fiyatına bakalım.
    Yada özel mesaj yolu ile mi pazarlık yapıyorsunuz ?

Gurupman bekleyen arkadaşlar buyurun Sayın Alparslan ŞEN detaylı olarak tanıtım ve grupman yapmış.
    edit: Video diğer sayfada zaten yayımlanmış kaldırılabilir.