Posts by DarkDagger

  Arkadaşlar elimde kullanmadığım drager marka 300 bar kullanım basınçlı, 6lt scuba tüp bulunmaktadır. 550 tl karşılığında dolu olarak yollarım. Yada ankara içi elden teslim yaparım. Kontrolleri yeni yapılmıştır. 5 sene boyunca doldurup güvenle kullanabileceğiniz şekildedir. Sıfır fiyatı 1100 tl dir yarı parasına sıfır kondisyonunda bir tüp almak isteyenler kaçırmasın.

  İsteyen olursa whatsapp dan resim atabilirim. (0507 911 27 61)

  AirArms S510 xfac 5.5mm havalı tüfeğimi satıyorum. Bakımları işinin ehli bir usta tarafından yapıldı. Kozmetik olarak 10 üzerinden 9, fonksyonel olarak 10 üzerinden 10 durumunda. Resimleri galeriye ekleyemedim, sanırım kullanılan yazılımın test süresi dolmuş. Dileyen olursa Whatsapp dan foto atarım. Ankara içi elden teslim, il dışına kargoyla karşı ödemeli gönderim.

  1xAA S510 xfac 5.5mm PCP tüfek

  1xOptima 3-9x32 dürbün

  1xWrangler moderatör

  Silahın 100 metre atış videoları youtube'da mevcut dileyen aşşağıdaki linkden girip bakabilir.

  S510'un İsabetini bilenler bilir, Kusursuz kondisyondadır.

  Ancak uzan mesafe atışları için gücü bana yetmiyor.

  Hercules almak için satıyorum. Hercules ile takas olur.

  :thumbup:

  Fiyat: 2500 TL

  Hatta darbe girişimi de tiyatroydu demi. Yahu bırakın efendim bu işleri zira komik ve gülünç komplo teorilerinden başka birşey değil yazdıklarınız. Öyle uzun uzun anlatmaya gerek yok, ortada su götürmez bir gerçek var ki oda Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip ERDOĞAN'a neredeyse bütün avrupa ve İsrail düşman ve indirmek için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar.Darbe girişimi ne ilk oldu, nede son olacak.Ancak ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Amin .

  Tüpte yüksek basınç varken basınçlı hava çok yüksek bir güçle valfi ittiği için çekiç valfe vurunca yeteri miktarda valf açılamadığı için yeteri miktar hava serbest bırakamıyor. Dolayısıyla atışlar düşük güçte oluyor. Basıç düştükçe valf daha fazla açıldığı için atış gücü artıyor. Ancak bunun optimum bir değeri var. Belli bir basıncın altında valf sonuna kadar da açık kalsa tüpte yeterli basınçta hava kalmadığı için gene atış gücün düşmeye başlıyor. Her tüfek ve yay tansiyonu için optimum hava basıncı farklıdır. Benim modlanmış bt 65' im 27 grain ince mehmeti 190-170 bar arası ortalama 940 fps ile atıyor yaklaşık 75 Joule üretiyor. Bu basıncın üzerinde veya altında daha düşük güçle atıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Evet, Teşekkür ederim.

  İyi günler değerli forum üyeleri.
  Kafama takılan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.
  Benim pcp ile (AA s510) atış yaparken garip bir durum fark ettim tüpteki basınc 160-150 bar civarında iken yaptığım atışlar basınç 200-190 barda iken yaptığım atışlardan bariz daha hızlı oluyor. Bunu tahribat atışları yaparak da doğruladım, arada neredeyse (27 grain bullet için) %8-%10 gibi bir fark oluyor. Bu durumun tam tersi olmasını beklerdim. Sanırım yüksek basınçta valfe yay vuruyor ve valf yüksek basıncın etkisi ile daha çabuk kapanıyor bu nedenle böyle bir durum ortaya çıkıyor. Sizin yorumlarını nedir acaba ?

  benim AA-s510 4 ay 160 barda bekledi, görünürde ve işlevinde herhangi bir sorun yok.
  Ancak tüp yorulması olayı ne görünür nede işlevsel bir kusura sebep olur, bunu da göz ardı etmemek lazım.
  Sonuçta öyle bir sorun olacak olsa hayati öneme sahip bir konu olduğundan kesinlikle PCP tüfeklerin kullanım talimatında belirtirlerdi diye düşünüyorum.


  bahsettiğiniz ''mekanizma tam kapanmadan fişek patlatma'' olayını Sy. Alparslan ŞEN hocamız Winchester'ın bir modelinde test ediyor ve genel olarak tüfeğin tanıtımını yapıyor.

  Tebrikler. Gerçekten kısa zamanda bu işi büyük oranda başardınız. Umarım merkezleme ve isabeti de istediğiniz gibi olur.
  Aslında üstünden çıkan eski artıkılın düz kısımlarına dotlar çizilip takılsa bile gayet iş görür gibi. Minimum çaba ve masrafla bu yapılabilir gibi geliyor.