Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah

hatsan bt 65 rb 5.5
    hatsan mod 25 5.5
    zoraki hp ultra 5.5
    kral puancher breaker 5.5

• Hercules' i inceleme fırsatı buldum. Ağırlığı abartıldığı kadar değil. En azından rahatsız edici bir ağırlığı yok. Ancak namlu ceketinde kendimce bir kaç hata gördüm. Namlu ceketi namludan yaklaşık 10 cm daha uzun. Yani pellet namluyu terkettikten sonra kapalı bir 10 cm ortamda düzensiz hava basıncına maruz kalıyor. Bence bu isabete etki eder. Dahası namlu ceketi ucunda kapağı var. Bu kapağı çıkararak namlu ceketindeki dişlere uygun moderatör yaptırılabilir ama moderatör alüminyum malzemeden yapılmış namlu ceketine takılacağı için sağlamlık açısından pek sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca keşke 1 lt 250 bar tüp olacağına dipcik kısmındaki tüp olmasaydı daha şık ve daha hafif olabilirdi. Bence 0.5lt 250 bar tüp te yeterli olurdu bu tüfek için ve regülatör uygulamasına daha elverişli olurdu. Aşikar atış sayısı azalacak ama sanki daha şık olacaktı. Genel olarak işçiliği özenli duruyor. Sonuç olarak beğendiğim bir tüfek. Sahiplerine kazasız eğlenceli atışlar dilerim.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Hercules' i inceleme fırsatı buldum. Ağırlığı abartıldığı kadar değil. En azından rahatsız edici bir ağırlığı yok. Ancak namlu ceketinde kendimce bir kaç hata gördüm. Namlu ceketi namludan yaklaşık 10 cm daha uzun. Yani pellet namluyu terkettikten sonra kapalı bir 10 cm ortamda düzensiz hava basıncına maruz kalıyor. Bence bu isabete etki eder. Dahası namlu ceketi ucunda kapağı var. Bu kapağı çıkararak namlu ceketindeki dişlere uygun moderatör yaptırılabilir ama moderatör alüminyum malzemeden yapılmış namlu ceketine takılacağı için sağlamlık açısından pek sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca keşke 1 lt 250 bar tüp olacağına dipcik kısmındaki tüp olmasaydı daha şık ve daha hafif olabilirdi. Bence 0.5lt 250 bar tüp te yeterli olurdu bu tüfek için ve regülatör uygulamasına daha elverişli olurdu. Aşikar atış sayısı azalacak ama sanki daha şık olacaktı. Genel olarak işçiliği özenli duruyor. Sonuç olarak beğendiğim bir tüfek. Sahiplerine kazasız eğlenceli atışlar dilerim.

ceketin namludan uzun olması kısmi moderatör görevini görmesi için bırakılmıştır,aynı uygulama evanix monsterde var yanılmıyorsam,zira çok güçlü olduğundan dolayı bu boşluk olmasa 22 lr kalibrelik ateşli silahın sesine yakın bir ses çıkarırdı herhalde,ayrıca cekette o dişler harici bir moderatör için bırakılmıştır,o boşluk isabetini etkileyeceğini sanmıyorum hatta faydası olur,öyle olmasa yarışmada rüzgarlı havada bile 150 mt 6cm grupman yapamazdı ve dipçik kısmındaki tüpe gelince bu tüfeke çift tüp şart ama sadece tek tüplü opsiyonu da olsa iyi olurdu,isteyen tek tüp isteyen çift tüplü kullanırdı yine de istenilirse dipçik kısmındaki tüpü söküp yerine sadece dipçik uygulaması yapılabilir diye düşünüyorum,tabi bunlar benim sadece düşüncelerim ,pratikte nasıldır onu kullananlar bilecek.

• bt 65 kullanıyorum. Gücü sonuna kadar açık ve namlu portunu genişlettim. 200-100 bar arası yaklaşık 20 atış yapabiliyorum silahın bu haliyle ve 50 metre mesafede 1mm sacı çok rahat deliyor. Hobiye güçten zarar gelecekse bt65 bunu çoktan yaptı.

tüfeği atışa hazırlamak için iki tüpü de doldurmak gerekiyor mu yoksa opsiyonel olarak önce birini daha yüksek güç gerekirse ikisini birden devreye sokma gibi bir durum var mı acaba yoksa çok mu fantazi yaptım :)

• çok fantezi yaptınız :) ikisini birlikte kullanıyor 250 bardan 100 barda 100 120 atışta bitiniyor tamamen mantıksız bir tüfek tek tüp olsa 500cc bir de regülatör 1200 fps değilde 1100bfps ye regülatörlu atış yapsa 120 değil rahat 60 70 atış yapacak ne güzel olacaktı bu şekilde kimseye tavsiye etmem

• demek ki çok yakında ikinci ellerini piyasada fazlaca görmeye başlayacağız, aldığına pişman olan çok arkadaş çıkacak gibi. hayırlısı olsun

• evet kesinlikle benim gibi her türlü teklife açığım ha bide 120 atış dediysem ilk 40 45 atistan sonra güç düşmesi iyice barizlesiyor 120 atış 800 900 fps arası düşünebilirsin(hafif saçmalarda hn 19 grain gibi)42 grain ince mehmetlerde ne olur varın siz dusunun

• Almaya heveslenmiştim iyice iştahım kaçtı. Bt65' i satıp alacaktım ama galiba olmayacak bu iş. Bt65' te 200 bardan 130 bara kadar atış hızı artıyor. 130 bar civarı max güçte atışlar yapıyor. Sonra 100 bara kadar kadmeli olarak atış hızı yavaşlıyor. 200 bardaki atışlar bile gayet tatmin edici. Ancak hercules 250 bardan itibaren atış gücü düşüyorsa bu iyi olmamış.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• zaten bunlar sır değil internete fps değerlerini vermişlerdi en azından bir kişiyi hata yapmaktan kurtardım ne guzel

• "Bu tüfeğin kahrı" cümlesi anlamlı olmuş.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• tam olmuş :D o kdar ağırlık hava doldurma çilesi çabuk bitmesi o kahir lafına tam denk geliyorşimdi güç isabet güzel de(o da 42 grain incememet ile)başka peletlwrde o yüksek hızlarda onu da yakalamiyorsun

• Bu hobiye biz kahır çekmek için başladık zaten...

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• tam olmuş :D o kdar ağırlık hava doldurma çilesi çabuk bitmesi o kahir lafına tam denk geliyorşimdi güç isabet güzel de(o da 42 grain incememet ile)başka peletlwrde o yüksek hızlarda onu da yakalamiyorsun

Bu tüfekle zaten 38 grain altı falan atılmaz yani gücü itibariyle onu dizginliycek pelletler kullanılmalı ki isabet getirsin şuan içinde kalibresi ve gücü sebebiyle 42 grainden başka alternatif yok gibi izmirdeyken Bahtiyar bey Herkul için h&n ye pellet urettirdigini ve Türkiye'ye getireceğini söyledi şuan için ince mehmete devam

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

yahu arkadaşlar size de yaranamıyor ya, hem güçlü olsun hem az hava harcasın olsun istiyorsunuz, yok öyle tüfek, hava harcamasına göre güç üretiyor, elalem tek dolum ile3-4 atımlık ama geyik öldürülen silahlar yapıyor, burada bence eleştirilecek tek nokta regulator ve güç ayar vanası olmaması, sanırım ağırlık konusunda çoğu kişi buna katlanır, kim istemez bu gibi silahla 300-400-500 mt uzaktaki hedefe atış yapmak, bana göre 5lt pet şişe büyüklükte hedefi ama 2 kerede ama 3 kerede rahatlıkla vurulur bu silahla, alacak olan da bu değerleri (hava tüketimi, güç vs)bilerek alsın yok ondan sonra bu niye böyle niye şöyle demesin, Alparslan hocanın videosunda gayet net bilgi var, bunu izledikten sonra hala bu silahtan başka bir şey beklemek tabiri caizse Ferrari gibi spor arabadan WV Polo gibi cimri yakıt tüketimi beklemek.

• Almaya niyeti olan arkadaslara Tamamen göz boyama gerçekten aldanmayın önceki yazdıklarıma bakın nArtıları ne eksileri ne çok ciddi düşünün çünkü eksileri handikapları bayağı fazla bu tüfek Türkiye de çok az kimse için uygun,

• Almaya niyeti olan arkadaslara Tamamen göz boyama gerçekten aldanmayın önceki yazdıklarıma bakın nArtıları ne eksileri ne çok ciddi düşünün çünkü eksileri handikapları bayağı fazla bu tüfek Türkiye de çok az kimse için uygun,

Siz tüfeği alırken ne yapmasını bekliyordunuz da yapmadı olmadı Yada sizi hayal kırıklığına uğratan noktalar nedir hafif sacmalardaki isabetsizlik durumu dışında biraz açabilir misiniz birde tetik hissiyatı nasıl 3 kg çekme yükü var 1.5 kg â çekilecek deniyordu

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Muradhan ().

• sn zagapo bu tüfegin türkiyedeki bir cok kullanıcıya hitap etmedigi fikrine bende katılıyorum.ancak bazı hobidaslarin da değindigi gibi adam 400 m birtane soda şişesi diker 5 atısta vurur mutlu olur,tüfegin dezavantajları umrunda olmaz.bu anlayış ve zevk meselesidir.kendi hikayemden bahsedeyim.250 m hevesim vardı bt65 alacaktım.baktimki aaz atıs imkanı veriyor vazgectim.kimisi vagecmez bu tercih meselesidir