Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bt 65 kullanıyorum. Gücü sonuna kadar açık ve namlu portunu genişlettim. 200-100 bar arası yaklaşık 20 atış yapabiliyorum silahın bu haliyle ve 50 metre mesafede 1mm sacı çok rahat deliyor. Hobiye güçten zarar gelecekse bt65 bunu çoktan yaptı.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Saygı duyuyorum bende güç severim zaten güçlü bir silahı elinde bulunan bir arkadaşın güç karşıtı şekilde 2 sayfa önce yazması ne düşüncedir çözemedim/tuhaf geldi. Ki grupman yapmayı sevenlerinde birçoğu eminim gücüde sever. sumatra bt65 marauder ve benzeri güçte PCP tüfekler ülkemizde varken ki uzun süredir var ve bayağıda kullanımdayken bu tüfeğe böyle bir atıfta bulunulmamalı .

• Güçten korkuluyor ise Türkiye'de benim gibi spor amaçlı veya öylesine hobi için alınıp kullanılan, 1300-7500₺ aralığında satılan makaralı bir yay ve solid carbonfiber şaftlı(gövdeli), çelik jilet uçlu oklar ile orta boyutlarda 150kg'lık bir ayıyı bile sessiz sedasız devirebilecekken gelip burda havalı silahların gücünün konuşulması çok garip 9mm p+ tabanca mermisi 600 joule enerjiye sahipken bazıları sağolsun yasal bir dayanağı olmayan keyfi kalibre sınırlaması ile en fazla 120-150 joule olanları elimize geçen silahlarla cebelleşiyoruz hadi onu geçtim 190'lık adam 2mm et kalınlığına sahip 20cm uzunlukta av bıçağını 30cm mesafeden size sert bir şekilde saplasa dokularınız en az 30 joule enerjiyle karşı karşıya kalır şuan memlekette olmadığım için ekipmanım yanımda değil, olsaydı 1 haftada amatörce yaptığım 120lbs'lik yayın o kurşun durduran 16 kat aramid kumaşlı yeleği nasıl kağıt gibi deldiğini gösterirdim.
    Birine zarar vermek için daha öyle yollar var ki buraya foruma yazılmaz her üye olana arşiv araştırması yapılmıyor teröristler yada katiller bile buraları okuyabilir sonuçta ancak birkaç kişi suç işledi diye 50.000 kişinin kullandığı havalı silahları sınırlayamaz yada yasaklayamazlar, bizim suçumuz ne ?
    Ha unutmadan birde ruhsat muhabbeti vardı sanki yeterince ruhsatsız ateşli silah yokmuş gibi ruhsatsız havalı silah derdi çıkar kafaya göre uygulanacak 6136'ya mualefet suçundan (setiskuru niye açtın, portu niye genişlettin, niye regülatör taktın, niye namluyu başka çapla değiştirdin, bu saçmalar niye çelik) diye tutanak tutularak sanki az olan kolluk kuvveti ve adli kurumların iş yükünü biraz daha artırırdık ve ülkede 6136'dan ceza almayan kimse kalmazdı heralde.
    Hercüles almadım almayacağımda ancak bu kadar güçlü silahlara ne kadar gerek var diyenler biraz empati yapsın lütfen adam belki 100mt değilde 400mt'de grupman yapmak istiyor.

Hatsan At-44 Long LW .25
    Gamo P900 IGT .177
    Gamo PX-107 .177
    Gamo V-3 .177

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen paracord ().

• izmir havalı silah atış yarışmasında 150 metrede 6 cm içine grupman yapmışbir tüfekten bahsediyoruz,anladığım kadarı ile tek sorun hava sarfiyatı eh o kadar olacak sonuçta bu bir hava silahı,kullanan atıcı bunu düşünerek alacak ve gücün,menzilin,tahribatın keyfini çıkaracak,elimdeki trohpy den sonra almak istediğim tüfek kesinlikle hercules ama tüfek ve ekipman için 3500 tl gider bu da beni zorlar

• izmir havalı silah atış yarışmasında 150 metrede 6 cm içine grupman yapmışbir tüfekten bahsediyoruz,anladığım kadarı ile tek sorun hava sarfiyatı eh o kadar olacak sonuçta bu bir hava silahı,kullanan atıcı bunu düşünerek alacak ve gücün,menzilin,tahribatın keyfini çıkaracak,elimdeki trohpy den sonra almak istediğim tüfek kesinlikle hercules ama tüfek ve ekipman için 3500 tl gider bu da beni zorlar

Bu 6cm grupman.Neredeyse fırtına kategorisinde bir rüzgarda yapılmıştır ..Bu Hem atıcı arkadaşın kişisel bir başarısıdır.Hem de tüfeğin,hem de yerli üretim bir havalı tüfeğin başarısıdır..

• Ama tüm atışlar ince mehmed 42 grain peletlerle tahmin edersem demek ki havalı tüfek için ideal fps 900 e ne anlamı kaldı 1200 fpslik tüfek yapmanın n e manası var

• iyi hatırlattınız Hem de yerli pellet markamız İnce Mehmet ile atıldı bu atışlar sanırım..İnce Mehmet markası yurt dışında artık yavaş yavaş tanınmaya ve hatta aranmaya başlandı bu vesile ile..Belki ileride Bu yerli pellet üreticimiz.Böylesine tüfeklerle birlikte özellikle Amerika pazarında kendilerine yer bulacaklar..

• şu an ki pelletlerin aerodinamiği 1000 - 1200 fps yi kaldırmaz daha uzun pellet lazım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Ama tüm atışlar ince mehmed 42 grain peletlerle tahmin edersem demek ki havalı tüfek için ideal fps 900 e ne anlamı kaldı 1200 fpslik tüfek yapmanın n e manası var

Mercimek tanesi atarsan 2000fps' leri bile görebilirsin. Amaç hızlı atmak değil amaç ağır mühimmatı hızlı atmak yani tüfeğin gücünü arttırmak.

• şu an ki pelletlerin aerodinamiği 1000 - 1200 fps yi kaldırmaz daha uzun pellet lazım

Çok haklısınız bullet tarzı boat-tail profilinde bullet lazım. H&N piledriver adlı pellet tam bu tarzda ama Türkiye'de yok ne yazık ki. Yada kalıbı hazırlayıp kendimiz dökeceğiz.

• Kesinlikle katılıyorum.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Tüfek yerli malı..
    Kullanılan pellet yerli malı..
    Tam yurdum malı bir kombinasyon..
    Ve sonuç 6 cm 150 metre de grupman..
    Ne you tube da bir no-name atıcının videosu..ne de internet ortamında denetimsiz bir atış..
    Resmi bir yarışmada ..onlarca kişinin gözleri önünde ve hatta hakemler nezaretinde elde edilmiş bir sonuç..
    Hem de fırtına kategorisinde rüzgar seviyesinde..

• Arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ama forumda araştırdığım halde uygun bir cevap bulamadım, birkaç gün içinde scuba tüp almayı düşünüyorum ama istanbulda nerde doldurulur bilmiyorum , eğer avrupa yakasında 300 bar dolum yapan yer varsa adresini ve irtibat telefonunu belirtmeniz uygun olur mu ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

• kamerayı hedefin dibine yerleştirip 15 metreden atış yapıp youtupe 100 metreden grupmanım diye yayınlayanları bilakis görenler var,sosyal medyadan sallayanlar bu yarışmaya katılmamış,ortadan kaybolmuş

• ben iyi atış yaparım diye video yayınlayanlar ama sadece hedefi çekenler,ne atıcı ne tüfek ne hedef bir arada görüntü vermeyen videolardan bahsediyorum gerçekçi gelmeyen paylaşmalardan

• 5000 tl ye tüfek alıp marka arkasına saklanıp iyi atıcıyım ben demeye gerek yok,bunu 1000 tl lik tüfek kullanıp da gerçekçi çekimler yapan paylaşan arkadaşlar var tebrik etmek lazım bunu anlatmaya çalışıyorum

• en sonunda dayanamadım aldım herkul pcp yi kemeraltında bir mağazadan,urlada atış yarışmalarında görmüştüm o zamandan beri aklımdaydı tüpüyle beraber 2900 tl ye bitirdim,şimdilik elimdeki optima dürbünle idare etcez ileride hawke dürbün alırım 2 kutu saçma hediye