basri adlı kullanıcının mesajları

bugün bir arkadaşla beşevler sanayi sitesinde buluştuk.hasan ağa tarafına doğru gittik. atışa müsait bir yer bulalım derken dorak köyüne kadar gitmek zorunda kaldık.rüzgara rağmen güzel ve keyifli atışlar oldu.atış yapılacak güzel bir mekan çok önemli kimseyi rahatsız etmeyeceğimiz bir mekan olmalı mayıs ayı malum köylü tarlaya indi. beşevler tarafına bildiğiniz güzel yerler varsa bende istanbul yolu çevresindeki arkadaşları getirebilirim

gamonun türkiyedede peleti üretiliyor ve bunlardan bende memnun değilim.eski dikdörtken şeklindeki kayışa takma tırnakları olan pilastik kutulardan bol miktarda almıştım hala kullanıyorum.match kutusu 500 lü magnum kutusu 250 adetli çok memnunum.hava veya co2 farketmez sağlıklı bir silahın tüpünün kendi kendine boşalma ihtimali olmayacağını düşünüyorm.hw lerde bile proplemli silahlar çıkabilmekte gamoda kusursuz değildir.bende mazisi 20 yıl civarı olan cf 20 var şuanki ürtimlerinde aynı kaliteli malzemeleri kullandıklarını sanmam rekabetten dolayı.

gamo gibi ciddi bir firma hafif mermilerle denemeler yapsada namlu çıkış hızlarını yanlış verme ihtimali olmaz diye düşünüyorum.dağcılar tarafından kullanılan veya gece balığa giden arkadaşların kulandığı macun benzeri kimyasallar var harekete geçirdiğinizde 12 saat veya 24 saat boyunca ısı veriyor mont içine atıp veya cebe konulup kullanılıyor.benim co 2 silahım olmadığı için deneyemiyorum eğer bu macun tüpün etrafına sarılırsa tüp sıcaklığını muhafaza edecektir.böylece atışlar istikrarlı ve stabil atış sayısı artacaktır

ben kaliteli bir tüfek alıpta şunu yapıştırdım,şu parçayıtornacıya yaptırdım,bütün vidalarını değiştirdim diyen bir arkadaşın yazısına raslamadım.tanıdığım arkadaşların içerisindede böyle biri yok.dürbününe demirden stoper yapılmaz dürbün ömrü çok azalır.sık sık dürbün değiştirirsin.dört tokat yemektense bir yumruk yerim başka masraf etmem.

bazı peletlerde imalatta kullanılan kalıplar izli yapılmıştır.bu izlerin atışa bir etkisi yoktur.kaliteli pellet veya kalitesiz pellet vardır.bunuda fiyatlarından az buçuk tahmin edebilirsin.sorunlara gelince bunlar benim tahminlerimdi mutlaka böyledir diyemem namluyu kırdığında namlu deliğinin etrafındaki oringi görürsün onu kontrol et.piston keçesini görebilmen için silahını sökmen gerekir.elin mekanik işlere yatkınsa sökerken dikkatli davranırsan seni fazla zorlamaz tetik tertibatını sökerken çıkan parçaların yerlerine dikkatet,silahın kuruluyken sökmeye kalkışma,kundak sökülüyken silahını kurmaya çalışma yayı toplamak alışkın olmıyan biri için tek başına zor olur bir arkadaşından yardım al.silahın garantisi devam ediyorsa servisede gönderebilirsin kolay gelsin.

arkadaşım pelletlerin kenarlarında yiv set izi olmaz.silahın çok tepiyor,saçma önüne düşüyorsa piston keçesi yatağından çıkmış olabilir.yada namlunun gövdeye kapandığı yerdeki contayı düşürmüş olabilirsin