hw 77 ile hw 97 nin farkı nedir acaba?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ;izci;HW 77 ile HW 97 nin farkını açıklayabilir misiniz? Çok tartışılmıştır ama yeni bir üyeniz olarak diana magnum 460 ile hw'ler arasında arasında kaldım, bir de kalibrasyonu ne olmalı ? Elimde tabanca olarak Zoraki hp 01 var. Bildiğiniz üzere 4.5 cal...Tüfekte de aynı kalibrasyon avantaj sağlar mı? (tek tip sarf .yaklaşık elimde çeşitli marka 2-3 bin pellet var.)Tartışıldığı gibi 100 mt den atışta ciddi kafarklılıklar oluyor mu? Gönlüm 4.5 diyor, çok mu güçsüz olur diye de kaygılıyım.. Zoraki hp 01 çok etkili ve tatmin edici. Aynı cal tüfekle etki daha güçlü olmaz mı? Tüfekte de isabetli bir karar vermek istiyorum. Lütfen yardımcı olun, net bir karara varayım.

Hepinize saygı ve selamlar......(Not:Kesinlikle Pcp düşünmediğimi belirtmek isterim)

• HW77 uzun, HW97kısa namluya sahip. Ayrıca HW77'de bulunan gez ve arpacık Hw97k'da bulunmuyor. Onun yerine bir moderatöre sahip.

HW97k HW77'nin FT müsabakaları için geliştirilmiş bir versiyonu diyebiliriz sanırım. HW97k'yı kullanmak için bir dürbün almak da şart.

Ben uzun mesafede isabet ve tahribat için 5.5mm tavsiye ederim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 5.5 cal 97k da kullandım 4.5 cal. 77 de 10 -15 metrede aynı pelet deliğinden tekrar tekrar geçirmek çok güzel bir şey
    yaylı üzerine isabet konusunda hw yi tek geçerim 70-80 mt kadar düşünüyorsan kesinlikle yaylıda hw derim
    silahın mekanik olarak bozulabilecek arıza yapabilecek bir tarafı yok sadece gerektiğinde yay değişimi

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Tek kelime Diana 460 magnum.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Tek kelime Diana 460 magnum.

+ 10000000000000000 ;d;g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• Hepinize teşekkür ederim. Sanırım hw 77 , 5.5 cal'i seçeceğim. Kesinlikle 2 tüfek de mükemmel, hayırlı geceler....

• Ben kişisel tavsiyemi belirtmemişim. Kesinlikle HW97k öneriyorum. Mükemmel ağırlık dengesi ve son derece iyi ayarlanmış MonteCarlo yanak dayanağı HW77'ye göre en önemli üstünlükleri. Dürbünsüz kullanılamıyor ama havalı tüfek alıp da dürbün almayana da çok nadir rastlanır herhalde.

Webley Raider 10 .22

• Her iki silahında güçleri aynı, estetik açısından ben 97k yı tercih ettim. Kısa namlusu, ahşap işlemeleri ile daha estetik ve dengeli bir tüfek. Ayrıca 97k FT müsabakaları için üretilen ''yarı tepmel'' yaylı tüfektir. Her ikisinin de malzeme ve işçilik kalitesi çok iyidir.

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• HW97k içerisinde tepme önleyecek herhangi bir mekanizma bulunmuyor. "Yarı tepmeli"den kastınızı biraz açabilir misiniz acaba?

Webley Raider 10 .22

• diana mod54 de ki retrograde sistemi ile karistirilmis olabilir.

Crosman 357 8" .177 Cal made by Karaoğlan

• Yanlış hatırlamıyorsam daha önce de forumda bir yerde HW97k için benzer bir ifade okumuştum da, o yüzden merak ettim.

Webley Raider 10 .22

• Sıfır tüfek alacaksanız ben hw77 special edition almanızı tavsiye ederim. İleride kolleksiyon değeri de olabilir.

[Resim Engellendi: http://www.weihrauch-sport.de/bilder/b_produkte/b_weitschussluftgewehre/original/HW77K_Schichtholz.jpg]

Ayrıca HW97 nin KT versiyonu çıktı

[Resim Engellendi: http://www.weihrauch-sport.de/bilder/b_produkte/b_weitschussluftgewehre/original/HW97KT.jpg]

bu da bende bulunan mavi lamine kundak hw97k

[Resim Engellendi: http://www.weihrauch-sport.de/bilder/b_produkte/b_weitschussluftgewehre/original/HW97K_blau.jpg]

Yarı tepmeli ya da tepmesiz modeli bulunmamaktadır. Bunlar tüfekten anlamayan kişilerin kafadan uydurmasıdır. Herhalde mod 125 in tepmesiyle kıyaslayıp, bu da olsa olsa yarı tepmeli olur diyerek uydurulmuş birşeydir sanıyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Dediğim gibi tepme önleyici bir mekanizma bulunmuyor zaten ama belki tabirin dayandırıldığı bir nokta vardır diye sormuştum. Hani bir parça vs.nin yanlış anlaşılarak tepme azaltıcı bir mekanizma sanılması gibi.

Anti-beartrap mekanizması tepme önleyici sanılmış olabilir mi acaba?

Webley Raider 10 .22

• Yar tepmeli ifadesi ithalatcının kendi sitesinde kullanılmıştır. Diğer tüm yaylı Hw modellerinde tepmeli tüfek ifadesi ile tanıtılmış sadece Hw 97k açıklamasında yarı tepmeli açıklaması yapılmış. Aslında Weihrauch'un kendi sitesinde de böyle detaylı bir açıklama yok. ;$., Namlu uzunluğu ve silahın ağırlığı sebep olabilir ama kullanımda emsalleri gibi rahatsız edici tepme ve yay sesi olmuyor. :thumbup:

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• Evet, doğal haliyle tepmesi fazla olmayan bir silah fakat "yarı tepmeli" ibaresini gerektirecek bir mekanizma ya da sisteme sahip değil.
    İthalatçının verdiği bilgi bu yöndeyse yanlış bilgi veriyor demektir. HW97k yarı tepmeli değil, sadece "fazla tepmeyen" bir silah diyebiliriz.

Webley Raider 10 .22

• Merhaba,

5 Haziran'daki Ankara buluşmasına gelmeyi düşünüyorum. HW 77 tüfeğim var, inceleyebilirsin hocam.

weihrauch hw 77

• İlginize çok teşekkür ederim, saygılar(nöbetim yoksa inşallah gelmek isterim)

• Her zaman bekleriz.

Webley Raider 10 .22