at44wx-10

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• ;d; Samimiyetle alkışlıyorum neden mi?
    Nazik üslup,kapsamlı açıklama doğru örnekler için. Keşke her zaman herkesin yaklaşımı böyle olsa.

Benim de Hatsan silahım var, çoğu zaman yaklaşımlar ve eleştiriler o kadar hedefinden sapıyor ve kırıcı oluyor ki! İnsan kendi elindeki silaha laf atıla atıla artık gücenmeye başlıyor.

-Hatsan bu Hata-san!
    -Bozulmazsa atış yaparsın!
    -Vurursa tabi!
    -Tüpü patlamazsa!
    -Vs Vs

Bu hatalı hitabetler insanı çileden çıkarıyor, düşünün ki sizin Renault arabanız var, bir cemiyette (örn. bir forum ortamı) sürekli Renault böyle,şöyle, tu-kaka ama bu o insanın kendi tercihi, bırakın seviyorsa kullansın.

Ama bu son açıklamasında Evren!e hak veriyorum, teknik bakış açısıyla tarafsızca konu özetlenmiş,bazen onun da eleştirileri sert olabiliyor ama....

Sonuç olarak silahınızın keyfini çıkarın ( bozulmazsa tabi ;şrofls;. ) bozulursa yapılır herhalde bir şekilde sonuçta hepsi kul yapısı.

Osman Abinin(Teknosman) sözü mesleğimde her zaman düstur idi benim için ama artık bu hobide de aynı şeyi düşünüyorum.
    "Alet işler el övünür"

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• Bu arada benim Hatsan'ın 3 kuruş maliyetle daha kaliteli koyamadığı kundaktaki bir vidasını gevşetemiyorum.(dün içine ettim sayılır.) Servise göndermeden, yarın gelirsen elinden öptüreceğim keratayı

Seve seve. Alet edevat getireyim yanımda. Hem de bakalım Quattro tetik ne kadar quattro'ymuş...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• xccc arkadaşımız haliyle kendi malını övme ve savunma durumuna geçmiş. bundan 15 gün önce ta2mtf arkadaşımızın yaptığı gibi.

ya nesi bu kadar karmaşık onu anlamıyorum. aynı işi yapsa ,sorunda çıkarmasa gidip 2-3 bin lira para verip yabancı silah niye alayım.alırım at44 ü ohh mis gibi esirgemeden kullanırım.yok çizildi yok ıslandı diyede dert etmem. ben 2 tane hatsan aldım ilki long ,ikinciside wx10 . long 30 veya 40 atış sonra arızalandı .1 hafta sonra wx10 aldım vay vay vay bir hafta sonra yok bilmemne vidası yüzünden peletler 10 metrede yere düşmeye başladı. ya şimdi ben silah ustasımıyım sürekli arızalanınca söküp yapıcam.yada çok mu zenginim 5 tane silahım varda aman arızalansın gönderirim servise diğerleriyle oynarım diyebileyim.

kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş. bu arada xccc arkadaşımız forumu biraz araştırırsa buradaki fx,airarms,hw100 gibi silah sahiplerinin ilk silahları genelde at44 dür. ağızları yandıkları için değiştirmişlerdir.

S410

• sas modellerinde sökemediğiniz vidayı şu yön ile çok kolay sökebiliyorsunuz,bunun için önce o vida başını bozmuş olmalısınız ;şrofls;. çok dandik bir vida,

öncelik ile bu iş için gerekli malzemeler,

1 kontrol kalemi ucu ebatında torna vida,

2 daha büyük torna vida,

3 ev ahalisinden biri,yahut konu komşuyu çağırın,

4 ufak çekiç ;şrofls;.

yardımcınızın eline kalın tornavidayı verip,sas modelindeki kalın kundak vidasını tutmasını söylüyeceksiniz,

öte yandan siz çekiç ve torna vida ile .bozulan vidanın sağlam yerine ufak ufak dabeler indiriyorsunuz, ( sola doğru,saatin tersi istikametine) hemen açılıyor

hatsan ın pcp tüfekleri için birşey diyemiyeceğim,lakin şuan mevcut mod99 un beğenmediğim 2 yeri var,namluyu bağlıyan vida sökülmüyor,ha birde kundak vidası,onu yukardaki yöntem ile hallettim,onun dışında piston contası o eskilerden,benim için hiç önemi yok,
    öyle bozulacak bir yerini göremedim bu kez,özel bir çaba sarf etmek gerek ;kihhik, isabetliliğine gelince onun videosunu çektiğimde siz karar verin

• sas modellerinde sökemediğiniz vidayı şu yön ile çok kolay sökebiliyorsunuz,bunun için önce o vida başını bozmuş olmalısınız ;şrofls;. çok dandik bir vida,

Kadir Bey; tam üzerine bastınız bahsettiğim vidanın... ;d;

Yarın Evren'nin maharetlerini görücez bakalım.

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

• Ters klavuz işe yararsa yarın getirebilirim.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Kadir gecesinde hissettim kendimi. Kadir'ler olayı çözdü ;şrofls;.

Teşekkür ederim. onuda deneyelim.

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

• belki kimsenin kullanmadığı kadar Hatsan marka silah kullanmışımdır.10 larca diyebilecek kadar çok Hatsan geldi geçti alimden.halihazırdada 5 tane var elimde.bu güne kadar hepsini çok dikkatli kullandım.gerekli bakımını hiç ihmal etmedim.ufak tefek sorunlarını büyümeden hallettim.şimdi elimde 2 pcp silah var.at44wx10 ve at44pa.burada kimseye nispet konuşmuyorum yanlış değerlendirilmesin lütfen.bu iki pcp ile abartmıyorum 5bin den fazla pellet attım.hakeza yaylılarda da bu durum sözkonusu.nedendir bilmiyorum hiç sorun yaşamadım.Hatsan ın ürün kalitesini artırma yada değiştirme politikalarına yapılan eleştirileri başta kullanıcısı olarak bende hak veriyorum.ama kullanmayı bilen herkes için sahip olduğu silah en iyisidir.çünkü kendisinindir.insan fıtratında kişinin sahip olduğu herhangi bir mala öyle ya da böyle aşağılayıcı tavırla hitap edildiğinde gerçekten rahatsız olur.bizim önceliğimiz nezaket olmalı.merkezimiz insan olmalı.elinde ki silah yada herhangi bir mal bir avuç çamur bile olsa, artılarını görmek gerekir.eksilerini de kırmadan, incitmeden söylemek gerekir.aksi takdirde hem kendimizden nefret ettirmiş hemde karşımızda ki insanı kırmış oluruz.umarım maksadım hasıl olmuştur.anlatmak istediklerim gayet net.önce insanız.sonra teferruat.elimizde ki silahın ne olursa olsun tadını çıkaralım.geçirmekten hoşnut olduğumuz her an, hemen şimdi elimizden kayıp gidebilir, sonra hayıflansakta zamanı geri çeviremeyebiliriz.herkese keyifli atışlar dilerim.saygılarımla.

• yavv asıl konuya gelsek ne kadar güzel olur

At44wx-10 + hill pompa
    hatsan optima 5.5mm
    hatsan mod 45
    s,;ss,;ss,;s

• muhammed bey;

sizin şahsınızla veya at44 kullanıcılarıyla ne benim nede forumdaki diğer insanların herhangi bir sorunu veya sıkıntısı olduğunu sanmıyorum.kaldiki siz beni bende sizi tanımıyorum. bu yazıyı yazanın 200 kilo civarında 60 yaşında bir bayan olma ihtimali veya hayatında hiç silah görmemiş olma ihtimalide var. adı üstünde sanal ortam. o yüzden lütfen kişisel düşünmeyin.

şimdi burda şahin yağ yakıyor denildiğinde eğer sizin şahininiz varsa . yok olmaz insanın malına hakaret etmeyin mi denilecek.yoksa ya evet şahinin böyle sıkıntıları var mı denicek. burada deneyimli insanların hep söylemeye çalıştığı şeyde bu zaten. kimse durup dururken hatsan ne kadar kötüdür diye konu başlığı açmıyor ki. emin olunki kimsenin herhangi bir marka bağımlılığı yok. aldıkları yabancı silahları da bu forumda savunsunlar ,at 44 ü de yerden yere vursunlar diye bedava elde etmediler. silahın gücüne tipine laf edildiğini ben hiç duymadım. kimsenin ne sizinle nede evinizde duran atış yaptığınız silahla bir sıkıntısı yok.

genel olarak tecrübe edilmiş ve yaşanılmışlıklar sebebiyle at44 e karşı bir tavır varmıdır??? evet vardır.

2 saat önce 300 barlık tüpüme taktım hatsan scuba dolum aparatını. ne oldu ??? boyu kısa geldi ,ne yaptık arkasına kalın bir o-ring koyduk problem çözüldü. o-ring nerde benim evime 40 km uzakta , kaç para 25 kuruş.

fx dolum aparatını taktığınızda ne oluyor hangi tüpe takarsanız takın cuk diye yerine oturuyor. ben şimdi 30 derece sıcakta 40 km git 40 da gel sadece bir o-ring için hatsana ne söylesem az...

peki bunun sizin silahınızla bir ilgisi varmı yok....

S410

• @kafasi
    Peki neden Hatsan dolum aparatı aldınız ki? FX yok kalmamış mı? Benim bildiğim Hatsan dolum aparatları 200 barlık dalgıç tüpleri için imal edilmiş. 300 barlık itfayiyeci tüpleri için değil.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Sayın kafasi Bey,
    ben neden şahsi algılayayım ki olayı.zaten silahlarımdan memnunum ve dediğim gibi binlerce pellet attım.ve sorun yaşamadım.bu başkalarının yaşamayacağı anlamına gelmez.acaba siz mi şahsi algıladınızda o kadar mesaj yazanın içinde özellikle ismimi teleffuz ederek olayı şahsi algıladığımı belirttiniz.ben burada kimseye yada bir markaya gönderme yapmadım ki.kardeşlikten, dostluktan, üç kuruşluk zevkimiz için birbirimizi kırmanın bir anlamı olmadığından bahsettim.maddi açıdan hazır olduğumda ithal silahlarda alır kullanırım.bundan en küçük bir rahatsızlığımda olmaz.zaten pellet olarak ithal ürünler kullanıyorum.benim anlatmak istediğimin dışında şeyler anlamışsınız gibi galiba.ama bunları anladım evet diyorsanız buna diyecek bişeyim yok.saygı duyarım.ben daha fazla açmak istemiyordum ama açmam gerekiyormuş konuyu.benim derdim ve üzüntüm Hat-a-san, ha-l-tsan, atarmı bilmem, elinde kalmasın, tüpü patlamazsa vs. vs. gibi aşağılayıcı tabirler.ne olursa olsun, kim olursa olsun, nasıl bir hata yapmışsa yapsın böyle bir aşağılamayı haketmiyor diye düşünüyorum.daha dün değil miydi israile bağırıp çağırdığımız gün.yarın kullandığımız ithal silahların üretildiği ülkelerden biri çıkar da benzer bir fütursuzluk yaparsa ülkemize, milletimize o zaman suçlu o devlet mi olur.o millet mi olur.o firma mı olur.yoksa kullanıcıları mı yani biz mi oluruz.alakasız gibi gözükse de bunlar olabilecek şeyler.sonra çok övdüğümüz silahları kullanmaktan utanacağımız zamanlar inşallah yaşamayız.artılarıyla eksileriyle yerli bir firma var önümüzde.o firmaya küfür derecesinde, eleştirinin de ötesinde aşağılama ve çamur atmak kullanıcısınıda hem üzüyor hemde hobiden soğutuyor.eleştirmek başka bişey.dalga geçip aşağılamak başka bişey.sadece bunun ayırt edilmesi gerekir.diyecek başka sözüm de yok.yine tekrar ediyorum.en güzel silah kişinin sahip olduğu silahtır.çünkü kendisinindir.herkese bol keyifli atışlar dilerim.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Muhammed Akgul ().

• Sayın kafasi Bey,
    ben neden şahsi algılayayım ki olayı.zaten silahlarımdan memnunum ve dediğim gibi binlerce pellet attım.ve sorun yaşamadım.bu başkalarının yaşamayacağı anlamına gelmez.acaba siz mi şahsi algıladınızda o kadar mesaj yazanın içinde özellikle ismimi teleffuz ederek olayı şahsi algıladığımı belirttiniz.ben burada kimseye yada bir markaya gönderme yapmadım ki.kardeşlikten, dostluktan, üç kuruşluk zevkimiz için birbirimizi kırmanın bir anlamı olmadığından bahsettim.maddi açıdan hazır olduğumda ithal silahlarda alır kullanırım.bundan en küçük bir rahatsızlığımda olmaz.zaten pellet olarak ithal ürünler kullanıyorum.benim anlatmak istediğimin dışında şeyler anlamışsınız gibi galiba.ama bunları anladım evet diyorsanız buna diyecek bişeyim yok.saygı duyarım.benim daha fazla açmak istemiyordum ama açmam gerekiyormuş konuyu.benim derdim ve üzüntüm Hat-a-san, ha-l-tsan, atarmı bilmem, elinde kalmasın, tüpü patlamazsa vs. vs. gibi aşağılayıcı tabirler.ne olursa olsun, kim olursa olsun, nasıl bir hata yapmışsa yapsın böyle bir aşağılamayı haketmiyor diye düşünüyorum.daha dün değil miydi israile bağırıp çağırdığımız gün.yarın kullandığımız ithal silahların üretildiği ülkelerden biri çıkar da benzer bir fütursuzluk yaparsa ülkemize, milletimize o zaman suçlu o devlet mi olur.o millet mi olur.o firma mı olur.yoksa kullanıcıları mı yani biz mi oluruz.alakasız gibi gözükse de bunlar olabilecek şeyler.sonra çok övdüğümüz silahları kullanmaktan utanacağımız zamanlar inşallah yaşamayız.artılarıyla eksileriyle yerli bir firma var önümüzde.o firmaya küfür derecesinde, eleştirinin de ötesinde aşağılama ve çamur atmak kullanıcısınıda hem üzüyor hemde hobiden soğutuyor.eleştirmek başka bişey.dalga geçip aşağılamak başka bişey.sadece bunun ayırt edilmesi gerekir.diyecek başka sözüm de yok.yine tekrar ediyorum.en güzel silah kişinin sahip olduğu silahtır.çünkü kendisinindir.herkese bol keyifli atışlar dilerim.

+1

• ben vazgeçtim artık.

bence dünyadaki en iyi pcp hatsan at44.ömürlük silah .namlusuda lothar walther hemde en orjinalinden.35-40 stabil atış garantisi.servisi çok iyi .ama gerekde yok servise.ustalık ve üstün firma kültürünün birleştiği son nokta.300 metrede 1 ytl grupman yapamıyana parası iade.1000 fps .regülatörlü gibi .zaten düşük tüp hacminin sebebi de bu yüzden .hw 100 gibi yani. alın,aldırın,tavsiye edin...

bayinizden ısrarla isteyiniz......

umarım ruhlar ve gönüller e bir parça serinlik gelmiştir.

S410

• son nokta.300 metrede 1 ytl grupman yapamıyana parası iade

sen elindeki tüfekle yap parasını vereyim sana ;şrofls;. ayrıca tüfek deyince aklınıza sadece fx,aa,weihrauchyok dar düşünmeyelim ;director;

• SİZ okulunuzu bitirin askerliğinizi yapıp kendi paranızı kazanınca bende o zamana kadar grupmanı tamamlarım o zaman verirsiniz parasını.

S410

• elinde ki silah yada herhangi bir mal bir avuç çamur bile olsa, artılarını görmek gerekir.eksilerini de kırmadan, incitmeden söylemek gerekir.

Çok zaman incitmeden söylüyoruz, kabalaşmamaya dikkat görteriyoruz ama biz de insanız. Aynı şeyleri kaç yıldır sayfa sayfa yazmaktan bunalıyoruz ve arada artık ne demek istediğimizin anlaşılacağını umarak kendi aramızda ufak dokundurmalar da yapıyoruz. Bence bunda alınacak gücenek bir durum yok. Ben uzun zaman CFX kullandım, AnkaraTeam'de tüm abilerimin elinde FX'ler varken CFX'le atış yaptım. O zaman o tüfeklerle kıyaslayınca kendi tüfeğimle de dalga geçtim. Yeri geldi pelet yükleme sitemine sövdüm saydım.

Tüfeğimi seviyordum, çok da emek verip iyi bir tüfek haline getirmiştim ama yine de dalgamı geçebiliyordum. Bunda gücenek alınacak bir durum olduğunu hiç düşünmedim. Şahsım adına tavrım bazen alaycı bir üsluba kayıyorsa belki de bunun sebebi herkesi kendim kadar açık görüşlü farzetmem olabilir.

Lakin forumu araştırırsanız Hatsan konusunda padişah fermanı uzunluğunda yığınla yazım olduğunu, Hatsan'ı eleştirirken Hatsan'ın daha iyi olmasını ve gönül rahatlığıyla Hatsan tavsiye edebilmeyi istediğimi defalarca belirttiğimi göreceksiniz. Hatta düşük bütçeli arkadaşlara bir kaç defa Mod95 SAS tavsiye ettiğimi de hatırlıyorum.

yarın kullandığımız ithal silahların üretildiği ülkelerden biri çıkar da benzer bir fütursuzluk yaparsa ülkemize, milletimize o zaman suçlu o devlet mi olur.o millet mi olur.o firma mı olur.yoksa kullanıcıları mı yani biz mi oluruz.

Hangi marka, hangi menşei olursa olsun ayıplı mal ayıplıdır ve ayıbı dile getirilir. Kimsenin ithal malın hatasını kusurunu sakladığını sanmıyorum. Bir kusur olduğunda muhakkak üzerinde yazılır çizilir. Örnek olarak ilk aklıma gelen 5.5mm CFX'lerin namlu hatasıydı mesela. Yazıldı çizildi söylendi. Yine Gamo tetikleri eleştirildi hatta bizzat ben GRT-III tetiği neden üretimde standart olarak uygulamıyorlar diye sorduğumu hatırlıyorum forumda.

Bakın kendi tüfeğim, ilk tüfeğim ama hatalarını yine söylüyorum.

Hatsan da hatlarında ısrar ettiği sürece hatalarını yazmaya devam edeceğim.

Bana göre benim Hatsan'ın hatalarını düzeltmesini, kalitesini arttırmasını, kullanıcılarını memnun etmesini umarak yaptığım eleştirilerdense Hatsan'ın ben ve başkaları tarafından yıllardır yazılanları dikkate almadan aynı hataları, aynı kalitesizliği sürdürme inadını göstererek kullanıcılarına aynı düşük kalite ve kullanılabilirliği reva görmesi daha büyük aşağılama, daha büyük hakaret.

Düzeltme ve not: Yazıda harf hatası ile kullanmış olduğum "Hatsan da hatlarında ısrar ettiği sürece..." sözü "halt" kelimesi şeklinde yanlış anlaşılabilir. Esas yazmak istediğim şey ise "Hatsan da hatalarında ısrar ettiği sürece..." olacaktır.
    Bu arada konuya bu mesajı eklerken dalgınlıkla konunun kilitlenmiş olduğunu farketmemişim. Bu konuda Muhammed Akgul beyin cevap hakkı ile ilgili bir sezenişi oldu. Kendisinin konu ile ilgili yazmak istediği bir cevap olursa konu altına eklemekten memnuniyet duyacağım.

Webley Raider 10 .22

• Konu ile ilgili Muhammed Akgul Bey'in cevap hakkını kullanmak isteyerek konu altına eklememi rica ettiği yazısını ekliyorum:

Muhammed Akgul yazdı:

Ben görüşlerimi belirtirken markadan çok konuşma ve hitap üslubuyla alakalı düşüncelerimi belirttim.hepimiz şu veya bu şekilde bu hobiyi icra ediyoruz.yarın belki Hatsan sözkonusu eleştileri sona erdirecek daha kaliteli bir silah çıkarır ve ithal silahlarla aynı kaliteye ulaşır, bizde gururla kullanırız.ama şahsım adına öyle bir zaman gelirse ve ithal silahlara behsettiğim üslupta konuşulur, yazılır, çizilirse ben ve benim gibi düşünenler de o zaman gıkını çıkarmazsa işte o zaman samimiyetsiz olduğumuz günyüzüne çıkar.yani benim derdim o marka, bu marka, yerli, ithal vs. vs. değil.benim derdim ve sıkıntım üslup kunusunda.sanalda olsa millet olarak birbirimizi kırmamak gerekir.hayatın güzelliklerini yaşamak yerine, zevklerinden faydalanmak yerine, iyi ve güzel zaman geçirmek yerine neden kavgayı, gürültüyü yeğleyelim.tarafsız ve erdemli olmak sözle yada propaganda ile değil yaşam tarzıyla, insanlara ve kurumlara bakış ve hitap şekliyle sonuçta insana saygıyla olur.insanlara saygılı olan kim varsa hepsine saygılarımla.umarım maksadım şimdi hasıl olmuştur.keyifli atışlar dilerim.saygılarımla.

Webley Raider 10 .22