Hatsan Torpedo 155

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 120metrede tenekeyi hangi saçma ile deliyorsun bendede torpedo 155 var ama o kadar etkili değil

• arkadaşlar bende bo torpedo 155e hasta oldum kullanan aradaşların son sözü nedir alıyımmı almayımmı?400 ytl fiyat çekmişler. dürbünhediye diolar sizce ne yapmalıyım 6.35 yeni çıktı gibi bişe 6.35silahın etkili menzili nekadardır bilgim yok :whistling:

• arkadaşım ben 5,5 torpedo 155 kullanıcısıyım 6,35mm bu silahta hantal kalır bence en iyisi 5,5mm bende bu silahı görünüşü için almıştım kundağı çok şık fakat ön kısımında her iki tarafta 1 cm yakın boşluk var kundak öyle oyulmuş bolt olayıda değişik ve de güzel olmuş kurma kolunun bağlantı yeri kundak içinde kalsa daha güzel olurdu (diana 460 daki gibi) bu şekilde çirkin duruyor
    çoksert kuruluyor 100 atıştan sonra kurma kolunun bağlantı yerlerinde boşluklar oluştu aliminyum benzeri yumuşak bir metalden yapılmış dolayısıyla kuruldukça aşınıyor bollaşıyor ne kadar dayanacak bakalım
    tüfeğin ağırlığı dürbünle beş kiloyu geçiyor ama tabiri caizse yine katır gibi tepiyor tüfek elimden 5-10 santim havalanıyor 30 metreye kadar 1-2cm grup yapabiliyor fakat uzak mesafelerde tutturmak zor tepmeden mi namludan mı artık bilmiyorum
    istenilse çok mükemmel bir silah olabilirdi ama beklediğim gibi çıkmadı özensiz yapılmış kullanılan malzemelerde kalitesiz bence bu kadar paraya deymez daha ucuz bir şey bak yada uzak mesafeler düşünüyorsan biraz daha para ekle pcp al

• 5.5mm de 360m/sn hatsandan başka bu güce ulaşabilen yok ne diana ne hvk ya hatsan inanılmazı başardı yada bu işte bir yanlışlık var.

bursateam.png

• ya hatsan inanılmazı başardı

forumu biraz araştırırsanız hatsan tüfekler hakkında biraz daha fikir sahibi olursunuz.hatsan gercekten inanılmazı başardı.çünkü hic bi firma müşterilerini böyle bi hayal kırıklıgına ugratamaz.inanılmazı yaptılar

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• kadeş ben o cümleyi mecazi anlamda kullandım.benim hiç hatsan tüfeğim olmadı(çok istememe rağmen) noriga,gamo,diana kullandığım tüfekler.keşke hatsan güç kadar isbetliliğe ve sağlamlığada önem verseydi bizde göğsümüzü gere gere ülkemizin silahı diye alsaydık

bursateam.png

• ah basri üstad biz de aynı konuya keşke diyoruz aylardır yıllardır g;$i

• webley stingrayım var.ve isabetliligi cok da iyi degil.namlusunu bilmiyorum ama hatsan yapımı tüfek oldugunu biliyorum.yani ingiliz webley degil benim tüfegim.1. nesil patriotlar benim tüfegimden kat kat güclü ama isabet de benimkinden kat kat iyi.nasıl bi namlu anlamadım.lw olup olmadıgını da bilmiyorum

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• yaklaşık 1 ay önce hatsan torpedo150 sahibi oldum ancak ne yaparsam yapayım tüfeğin üstüne dürbünü durduramadım dürbünü evet biraz ağır almışım tasco 4x12x50e ..ama bu kadarını da beklemiyordum doğrusu...yatagun dampa,çift taraflı bant, gamo stoper kombinasyonuyla en son başardım derken bugun arazide tam 30 metre şişeleri devirmeye başladım birden dampanın vidasının kırıldığını farkettim...bu tüfekte naparsam yapayım dürbünün durmayacağına karar verdim ..artık gezli sitemle kullanacağım tüfeğimi tabi hatsana gönderip bu dandik gez ve arpacığı değiştirttikten sonra..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Official Post

Şayet yapabilirseniz silahı sökün ve pistonun kenarlarına matkapla (elek gibi) delikler delerek hafifletin, ayrıca bu silah için maksimum 32mm mercek çaplı dürbün kullanın.

Ayrıca kesinlikle silahta pelet yokken atış yapmayın, dürbünüde parçalarsınız.

• Bu biraz ağır değilmi ya :) İyi bir dürbünle beraber 5 kgı buluyor.

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• Mod 150 kullanan arkadaşlar dürbün kullanmak istiyorlarsa mutlaka dampa +çift taraflı en az 3mm kalınlıkta bant ,ya da sağlam bir tutkal +stoper kullansınlar.Mustafa bey in ve sideprensi Kadir bey in önerdiği gibi en fazla 3*9*32 bir dürbün kullansınlar...Ben 50mm mercekli dürbünle yaşadığım sorunlardan sonra şimdi tüfeğin üstüne 3*9*32 bir dürbün koydum..yukardaki kombinasyonla kendimce sıfırladım..acemi bir atıcı olmama rağmen 15 mt civarı 3-5 atıştan birinde tek dal sigarayı vuruyorum,çok mutluyum:) kullandığım pellet gamo ts22...daha isabetli önerisi olan varsa çok tuzlu olmamak kaydıyla muteşekkir olurum...Kazasız belasız zevkli atışlar.

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Torpedo 155 hakkında kullanıcı görüşleri nelerdir acaba ? almayı düşünüyorum. Fiyatı ne mertebede? Hatsan olunca ürün biraz çekimser davranıyorum şu an hatsan kullandığım için. acaba bazı sorunlar aşılabilmiş mi?

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Torpedo 155 hakkında kullanıcı görüşleri nelerdir acaba ? almayı düşünüyorum. Fiyatı ne mertebede? Hatsan olunca ürün biraz çekimser davranıyorum şu an hatsan kullandığım için. acaba bazı sorunlar aşılabilmiş mi?

Bu konunun tamamını okuduktan sonra mı yazdınız bu mesajı ?

• Bu konunun tamamını okuduktan sonra mı yazdınız bu mesajı ?

Evet tamamını okudum. genel bir kanıya varamadığım için yazma ihtiyacı hissettim.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Ağırlık 10 üzerinden 3 (BU GÜÇTE BİTR TÜFEK İÇİN MAKUL)

Tetik 10 üzerinden 6

Güç 10 üzerinden 9

İsabetlilik 50 m 10 üzerinden 10 (guruplama 10 üzerinden 3)

İsabetlilik 15 m 10 üzerinden 10 (gruplama 10 üzerinden 8 )

Dürbünlü kullanım 10 üzerinden 1 (takviye istiyor dampa vs... ama dürbün kısmında okuduğum yorumlara bakarsam "dampa"başlığı altında kuvettli tüfeklerde bu sorun hep var )

Fiyat 10 üzerinden 8

Bütün arkadaşlarıma selamlar .Hiç bir şekilde herhangi bir oterite sahibi değilim tamamen kendi öz fikrim,tüfeğim yeni olduğu için herhangi bir arıza yaşamadım henüz.Yaşarsamda teknik sevisin arkamda olduğnu biliyorum.

Çok daha iyi silahlar var 1000 ytl den daha pahalı tüfek alabilirsem okadar param olursa 50 metrede guruplaması en iyi tüfek hangisi ise onu alırım(bana önerebilirmisiniz)

• arkadaşlar benim hatsan vardı 4 sene oldu alalı tüfek daha yeni yeni teklemeye başladı yaklaşık 3000 atışı geçmişimdir yani ben hatsana güveniyorum buraya o kadar yorum yazmışsınız saygıyla karşılıyorum ben torpedo almak istiyorum sizce plastik dipcikmi yoksa ağaç olanımı alim plastik olanın üst tarafı ince kırılabilir o yüzden ağaç olanı aklıma yattı yardımcı olursanız sevinirim ;şrofls;. agt

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

• Ağaç olanı tavsiye ederim.Silahı bende çok seviyorum çok sıkıntı duyarsan küçük yay ile değiştir yada direkt torpedo 150 al ..... 5.5 çıkş hızı 245 m 7 s gibi bir değer bile çok işini görür.

torpedo 155 de bu 305 m/s çok güçlü bununda tamdeğeri 280 m/s altında bile olsa genede çok güçlü gerek varmı tartışılır?