MODERATOR HAKKINDA YARDIM?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ÜSTATLAR EVANİX AR6 KULLANICISIYIM . YATAGUN MODERATOR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM VE EVANİXİMLE 250 BAR DA ATIŞ YAPIYORUM. FORUMDA OKUDUM . 1100FPS GÜCÜN ÜSTÜNDE MODERATOR SESI KESMIYORMUŞ.BENİM MERAK ETTİĞİM 1100 FPS DE SESİ AZALTIYORMU YOKSA VAHŞİ KIRBAÇ ŞAKLAMASI SESİ YİNE AYNI ŞEKİLDE GELİYORMU ? BEN ATIŞ YAPARKEN CHRONO ÖLÇÜMERİNDE 1400 FPS Yİ GÖRDÜM . YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

• Üstadlar daha doğru yanıt verebilir ama bildiğim kadarı ile moderatör, namludan çıkan basınçlı havanın aniden genişlemesinden meydana gelen sesi kesmektedir. Sizin duyduğunuz vahşi kırbaç şaklamasını andıran ses ise, pelletin ses hızını aşmasından dolayı oluşan sonik patlama sesidir ki bunu kesebilecek bir moderatör yoktur.

Chrono ölçümlerinde 1400 fps'yi (yani 426 m/s'yi) gördüğünüzü belirtiyorsunuz. Ses hızının 360 m/s civarında olduğunu düşünürsek, herhangi bir modifiyeye gitmeden yapabileceğiniz şeyler:
    - Eğer tüfeğinizde güç ayarı var ise gücü azaltmak
    - veya daha düşük basınçlarda atış yapmak
    - veya daha ağır pellet kullanarak ses hızının altında kalmak olacaktır (1180-1200 fps'nin altında)

Yanlışım var ise affola...

(Nacizane bir not: Büyük harf kullanmanız okuma kolaylığı bakımından benim gibi yaşlıların gözüne çok iyi gelse de forumlarda başka anlama gelmektedir. Bu neden ile mesajlarınızda küçük harfler kullanmanız daha naif olacaktır)

• Alican Bey bir Evanix kullanıcısı olarak Berkman Beyin belirttiklerine aynen katılıyorum. Yalnız yazınızda bir şey dikkatimi çekti, acizane sizi uyarmam gerektiğini düşündüm. Evanix marka PCP'lerin maximum 200 bar basınç kapasiteleri vardır. Hava tüpünü daha yüksek basınçlara maruz bırakmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. 200 bar'ı geçmemenizi tavsiye ederim...

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Abicim haklısınız yanlız benım evanix te 350 bar a kadar gösterge koymuşlar.
    birde arkadaşımın bilgisayarında izlediğim video ya göre tüfeklere takıcakları her tüpe 450 bar da deneme yapıyolar.
    bu arada moderator sıkıntısını çözdüm. cevaplar için teşşekürler saygılar...

• Alican Bey bütün basınçlı tüplerde yüksek basınçta deneme yapılır, ancak kullanım basıncı bellidir. Yani kullanım basıncı ayrıdır, test (deneme) basıncı ayrıdır. Bu arada benim silahımda da basınç göstergesi 350 bar'a kadar ancak kullanım kılavuzuna bakarsanız CAUTION (DİKKAT) başlığı ile 200 bar'ın üzerine çıkılmaması konusunda uyarı var. 200 bar'ın üzerindeki basınçlar hem silahınızın kullanım ömrünü azaltır, hem de tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• bende bi dipnot olarak söylim zaten 180-130 bar arası en güzel sonuçları veriyor en azından bendeki ar 6 o şekilde boşyere kendinizi tehlikeye atmaya gerek yok...

;tufey# EVANİX MONSTER ;tufey#

m;s,S EVANİX AR6 m;s,S
    ;avci; STOOGER X20 ;avci;

• Konu başlığının biraz dışını çıkmış bende güncelleyeyim bari. Şimdi Arkadaşlar bende markasının ne olduğunu bilmediğim yeni aldığım Raiderla beraber gelen moderatörümle alakalı bir sorum olacak. Mağlum moderatöe içince sıralı plastik parçalar birde yay bulunuyor. Bu plastik parçaların parçaların dizilimini yaptıktan sonra yayı uca taktığımda (yani moderatörün ucuna ses gayet iyi geliyor moderatör görevini yapıyor fakat daha önce okuduğum bir topikte yayın namlu ucu tarafında olması yönünde olduğu nedenide namlu ucundan çıkan basınçlı havanın genişlemesi için geniş alan olması yönünde fakat o zamanda atışlarda bir farsssttt lama sesi oluyo bunun nedenini çözemedim. Sizce yayı moderatün uc kısmına mı taksam yoksa namlu ucu tarafına mı taksam anlamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar....

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Konu başlığının biraz dışını çıkmış bende güncelleyeyim bari. Şimdi Arkadaşlar bende markasının ne olduğunu bilmediğim yeni aldığım Raiderla beraber gelen moderatörümle alakalı bir sorum olacak. Mağlum moderatöe içince sıralı plastik parçalar birde yay bulunuyor. Bu plastik parçaların parçaların dizilimini yaptıktan sonra yayı uca taktığımda (yani moderatörün ucuna ses gayet iyi geliyor moderatör görevini yapıyor fakat daha önce okuduğum bir topikte yayın namlu ucu tarafında olması yönünde olduğu nedenide namlu ucundan çıkan basınçlı havanın genişlemesi için geniş alan olması yönünde fakat o zamanda atışlarda bir farsssttt lama sesi oluyo bunun nedenini çözemedim. Sizce yayı moderatün uc kısmına mı taksam yoksa namlu ucu tarafına mı taksam anlamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar....

O farrtlama moderatörden değil Webley Raider tekliden kaynaklanıyor, birçok WR tekli çekicin birden fazla defa vurması nedeniyle pıırtlama, farrtlama benzaeri bir ses yapıyor. Biz o sesi gidermek için çok çabaladık maalesef sonuç alamadık ama genel anlamda bir zararı yok. Moderatörle daha az belli olur moderatörsüz afedersiniz insanın gaz çıkarma sesi gibi ses yapar.

Kolay gelsin

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• Sanırım o ses içindeki yayın gevşek olasından dolayı geliyormuş. Moderatörü süküp yayı elimle açtım ve ilk önce yayı takıp sonra plastik parçaları taktım normale döndü. O valf sesi bende ki raider den gelmiyor. Moderatörsüzde kullandım silahı öyle farsstla fırssslama falan yapmıyor. Sanırım Bendeki raider farklı çünkü arkadaşımda ki hatsan namlulu Raiderla benim LW namlulu Raiderı karşılaştırdım valfleri farklı ondan sanırım ses yapmıyor.

Saygılar....

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22