Daisy Powerline 5501 (10Metre atış sonucu)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu silahı merak edenlere yardımcı olması amacı ile bir kaç resim paylaşmak istiyorum.
     [Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2398.jpg] GAMO ROUND BB (kurşun) lerle 10metreden yaptığım atışların sonuçları... Daisy Premium Grade BB(çelik) ler ile yapılmış atışların resmi henüz yok ama şunu söyleyebilirim ki yukarıdaki resimde olduğu kadar iyi değil. Ancak tahribat konusunda Gamo Round'dan iyi.
     [Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2420.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2429.jpg] Silahın üst ve alt kısmı tamamen döküm

[Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2449.jpg] Başka bir blowback'li silah kullanmadım fakat Blowback özelliği gerçekten etkileyici. Sebebi, sanırım üst kısmının dökümden olması . Bukadar hissedilebilir olacağını beklemiyordum.
     [Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2469.jpg] [Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/22/2494.jpg]

Şu ana kadar 10 co2 tüpü bitirdim. Hatta silah hiç tüpsüz kalmadı. 2 hafta tüpü silaha takılı bıraktığım oldu. Herhangi bir arıza çıkarmadı.

• 10m için gerçekten güzel sonuç almışsınız hemde BB ile. Pek çok kişinin eline müsabaka silahı verseniz, pelletle 10m den öyle grupman yapamaz. ;d;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Teşekkür ederim,
    Ancak biraz uğraş ile yapılabilecek bişey olduğunu düşünüyorum. Bunu silahın ve gamo round bb lerin becerisine dayandırmak istiyorum ;)

• Merhaba grupman ve silahınızın fotoğraflarını gördükten sonra kanım çok ısındı bu alete ;şrofls;.
    Desert eagle sahibiyim ama birde bol bol bb atabileceğim bir silah düşünüyordum sanırımda buldum. Size zahmet olmazsa artı ve eksilerini kısaca değerlendirebilirmisiniz yakın bir zamanda almak isityorum. Birde üst kısmı metal yazmışsınız krom bölümleri hangi materyaldir acaba.

Şimdiden teşekkür eder kazasız belasız atışlar dilerim.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Magnum Research Desert Eagle ;#taban^l
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Açıkcası co2 tüpü ile çalışan tek silahım olduğu için bir kıyaslama yapamam. Ama 10-15metredeki dağılımı 7,65mm walter silahım gibi. Gerçek silahın geri tepmesini saymazsak, alıştırma için güzel. Ancak detaylı incelemeler yapan bir site vardı adı aklımda değil şimdi. Almadan önce oradan bakmıştım, blowback li olanlar arasında gruplamaları gayet iyi görünüyordu. Yine blowbackli olanlar arasında Namlu çıkış hızıda en fazla olanı bu idi. Olumsuz bir durumdan da bahsedilmemiş. Herhangi bir eksisi yok. Fakat kullandığınız mühimmat önemli. Bu zaten her silahta önemli... Genel olarak izlenimlerimi yukarıdaki resimlerle birlikte yazdım. Ama deneyimli olanlar denese tahminimce fiyatına göre fazlasıyla iyi derler gibi geliyor. Krom olan bölüm alüminyum. Kızak(üst kapak yada siyah olan bölüm) pik döküm (tabir yanlış ise özür dilerim, kurusıkı silahlarda kullanılan döküm tekniğini pik diye biliyorum) sadece şarjörü pilastik desek daha anlaşılır olur sanırım.
    Benimde merak ettiğim bir çok şey var bu silah hakkında. örneğin yedek şarşörünü nereden bulurum? Gaz kaçağı şimdiye kadar olmadı. Olursa yedek parçalarını nereden bulurum?

• Açıkcası co2 tüpü ile çalışan tek silahım olduğu için bir kıyaslama yapamam. Ama 10-15metredeki dağılımı 7,65mm walter silahım gibi. Gerçek silahın geri tepmesini saymazsak, alıştırma için güzel. Ancak detaylı incelemeler yapan bir site vardı adı aklımda değil şimdi. Almadan önce oradan bakmıştım, blowback li olanlar arasında gruplamaları gayet iyi görünüyordu. Yine blowbackli olanlar arasında Namlu çıkış hızıda en fazla olanı bu idi. Olumsuz bir durumdan da bahsedilmemiş. Herhangi bir eksisi yok. Fakat kullandığınız mühimmat önemli. Bu zaten her silahta önemli... Genel olarak izlenimlerimi yukarıdaki resimlerle birlikte yazdım. Ama deneyimli olanlar denese tahminimce fiyatına göre fazlasıyla iyi derler gibi geliyor. Krom olan bölüm alüminyum. Kızak(üst kapak yada siyah olan bölüm) pik döküm (tabir yanlış ise özür dilerim, kurusıkı silahlarda kullanılan döküm tekniğini pik diye biliyorum) sadece şarjörü pilastik desek daha anlaşılır olur sanırım.
    Benimde merak ettiğim bir çok şey var bu silah hakkında. örneğin yedek şarşörünü nereden bulurum? Gaz kaçağı şimdiye kadar olmadı. Olursa yedek parçalarını nereden bulurum?

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim birkaç güne kalmaz alıyorum bir5501

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Sayın Warhead,
    İmzanızda yazan Magnum Research Desert Eagle, www.co2airguns.net sitesinde ki incelemesinde gördüğüm kadarı ile co2 silahların en iyisi.
    Bilmem böyle bir silahtan sonra 5501 sizi ne kadar tatmin eder?
    Ben yukarıda blowback' li silahlar arasında en iyi gruplama ve namlu çıkış hızı derken desert i hesaba katmamıştım. Taktir edersiniz ki desert' e verilen para ile neredeyse 3 tane 5501 alınır. Yanlış anlaşılmaya meyil vermek istemem. Kanımca Elinizdeki silah 5501 ile karşılaştırılamayacak kadar iyi.

• Sayın Warhead,
    İmzanızda yazan Magnum Research Desert Eagle, www.co2airguns.net sitesinde ki incelemesinde gördüğüm kadarı ile co2 silahların en iyisi.
    Bilmem böyle bir silahtan sonra 5501 sizi ne kadar tatmin eder?
    Ben yukarıda blowback' li silahlar arasında en iyi gruplama ve namlu çıkış hızı derken desert i hesaba katmamıştım. Taktir edersiniz ki desert' e verilen para ile neredeyse 3 tane 5501 alınır. Yanlış anlaşılmaya meyil vermek istemem. Kanımca Elinizdeki silah 5501 ile karşılaştırılamayacak kadar iyi.

Uyarınız ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim "mebilgin" . Kullandığım silahın kabiliyetini biliyorum oldukçada menunum. Uzun süredir bir bb atan blow back silah istiyordum. Bu tanıma uyan cp99 compact modeli vardı fakat fiyatının yüksekliği nedeniyle almadım 2. ellerini bile 5501 in sıfır fiyatına satıyorlar. Sizin tanıtımınızdan sonra aradığım silahı bulduğumu farkettim. Biyerde kolleksiyon işi :thumbup:
    Tekrar teşekkür eder silahınızı kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• bende aynısından var. hediye edildi. altına laser poınter taktım nerdeyse müsabaka silahı oldu. normal nişangahla düzgün grupmanlar yapmanız biraz zor. laseri şiddetle tavsiye ederim. 11 ve 22 mm uyacak yatakları var zaten.bazen geri tepmeyle kurmada sorunlar yaşayabilirsiniz ama gerçek silah izlenimini veriyor

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Merhaba, cybergun GSG 92 model co2 tüplü havalı tabancam var, yazdıklarınızı okuyunca şüpheye düştüm, acaba co2 tüpünün şarjörde uzun süre kalması silaha bir zarar verebilir mi yada co2 nin sızıntı yaparak azalmasına yol açabilirmi?

Walther cp99
    Daisy 008

• Co2 silahlarda kullanılan tüpler eğer ki silah uzun süre kullanılmayacaksa silah içerisinde aktif takılı olarak bekletilmemelidir. Bir tüp taktığınız zaman mümkünse bitirene kadar kullanıp çıkarttıktan sonra silahı boş bekletmek silahın kullanım ömrünü uzatır. Saygılar

• tüp takılı değilken kesinlikle tetik düşürmeyin valf bozuluyor yeri gelmişken söyleyeyim dedim

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Co2 silahlarda kullanılan tüpler eğer ki silah uzun süre kullanılmayacaksa silah içerisinde aktif takılı olarak bekletilmemelidir. Bir tüp taktığınız zaman mümkünse bitirene kadar kullanıp çıkarttıktan sonra silahı boş bekletmek silahın kullanım ömrünü uzatır. Saygılar

mustafa abi bir yorumunda sanki tam tersini söylemişti yada ben yanlış hatırlıyorum.

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Bilmiyorum belki farklı bir bakış açısıyla mantıklı bir cevabı olabilir. Şu an için mantıklı gelen benim yazdığım şekli, nedeni ise bu ürünler fabrika çıkışı kutularına tüp takılı olmadan konuyor ve mağzalarda da bu şekilde bekletiliyor satılana dek, eğer tersi bir durum olsa bekleyen her silahta sıkıntı çıkması gerekir diye düşünüyorum. Saygılar