Crosman 2100 detaylı incelemesi "Avcıhoca"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Modifiyeden sonra ilk denemelerimi promagnum ile yaptım. Eskisi gibi çok dağınık. Ama match saçmalar eskisinden de iyi. Tam destekli olmadığı halde 25 metrede 1 cm gibi bir grup yapıyor. Gücün arttığı belli 30 metre gibi bir mesafede Votka şişeleri neye uğradıklarını şaşırdılar.
    Aklıma gelmişken şöyle bir durum var. Eğer namlunun ana gövdeye yani transfer deliğine birleştiği yerden hava kaçırıyorsa ki kesinlikle kaçıyor. Bu kaçırma her seferinde aynı miktarda mı yoksa farklı mı. Eğer her atışımızda farklı miktarda hava kaçırıyorsa, o zaman silahn çıkış hızı değişkendir demek olur. Dolayısıyla bu gruplarıda etkileyecektir.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Haydar abi demek bende bir sorun var ;$., Atışları kaç pompada yaptın ve kullandığın pelletleri pellet kutusunu etiketinin seri nosunu falan gösterirsen çok iyi olur bekliyorum...

• Kardeşim gerçekten emeğine sağlık, bize yol gösterici oldun. Senin uygulaman ışığında aynı çalışmayı benim 2100 'a yaptım,pellet yuvasını genişlettim ve contayı da taktım,sıvı contalamayı da yaptım, ancak bir şeyi fark ettim namlu dış koruyucuca tam oturmadığı için namlu sallanma yapabiliyor namlu ile dış koruyucu arasını destekleyerek namlunun sallanmasını engelledim şimdi hava transfer deliği iyice sıkışarak hiç hava kaçırmıyor ve sıvı conta ile cillop gibi oldu.Birde bu taktığımız orıngs bir süre sonra yerinden çıkabilir bu conta yerine pelleti iten mil'in girdiği namlunun ağzına sabit bir conta yerleştirmek daha sağlıklı olmaz mı ?

• orıng yuvası ince bir çalışmayla açılıp orıngli milin hareket ettiği yolda dikkatli zımparalama ve yuvarlak iye ile düzeltilirse hiç birşey olmaz,namlunun girdiği yere conta atarsın ama contadan ötürü namlu yuvasından dışarı çıkar ve arpacın plastik yatağına uzun geleceği için dış yuvaya oturmaz.
    yuva içine conta ,yuvaya giren namlu ucundan conta kalınlığı kadar alır ve contanın iç deliğini sürgü mili kadar yaparsın fakat bu namlu yuvası alanı cok dar oraya atılan sabit conta o kadar ince oluyorki havanın geriye kaçmasına faydası olmuyor contayı kalın laştırman halınde ise namlu ucundan birazdaha kısaltman lazım geliyor bu ıse transfer deliğinin oranı kaçıra bilmekte ve namlu üstündeki alyan vidanın yatanın alyan vidayla üst üste gelmemesıne sebeb olmaktadır,bütün sıkıntı milin çok ince dizaynından kaynaklanmakadır

• Kardeşim gerçekten emeğine sağlık, bize yol gösterici oldun. Senin uygulaman ışığında aynı çalışmayı benim 2100 'a yaptım,pellet yuvasını genişlettim ve contayı da taktım,sıvı contalamayı da yaptım, ancak bir şeyi fark ettim namlu dış koruyucuca tam oturmadığı için namlu sallanma yapabiliyor namlu ile dış koruyucu arasını destekleyerek namlunun sallanmasını engelledim şimdi hava transfer deliği iyice sıkışarak hiç hava kaçırmıyor ve sıvı conta ile cillop gibi oldu.Birde bu taktığımız orıngs bir süre sonra yerinden çıkabilir bu conta yerine pelleti iten mil'in girdiği namlunun ağzına sabit bir conta yerleştirmek daha sağlıklı olmaz mı ?

biz onu çok düşündük avcıhocayla ; çok iyi bir işçilikle ve ayrıca namludan biraz fedakarlık yapman lazım birde contanın olduğu yerden pellet geçtiğinden contaya zarar veriyor.

• Haydar abi demek bende bir sorun var ;$., Atışları kaç pompada yaptın ve kullandığın pelletleri pellet kutusunu etiketinin seri nosunu falan gösterirsen çok iyi olur bekliyorum...

Engin atışlar 6 pompa ile yapıldı. Ama şu da oalbilir crossman ile AM 77 namluları farklı olabilir. Veya düşündüğün gibi senin mermilerde bir sıkıntı olabilir. Ben match saçmaları veli beyden almıştım. Resimlerini burada yayınlarım.
    Aslında bana göre bu silahın en iyi mermisi Gamo hunter ama o da piyasada yok. Match, hunter,ideal,magnum 40 metre gibi bir mesafeye bir tenekeye atışımı denedim. Hunter sanki 5,5 mm atmış gibi deldi inanamadım. Diğerleri eziyor ama delemiyor.

anadoluteam.png

• ben geçenlerde pro hunter saçmalar kullandım. 7 pompa ile 15-20metrelerden tenekeyi delmedi. sadece tenekeyi ezdi.

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• Engin biraz geç oldu ama GAmo match bu üzerinde etiket seri no falan yok Veli beyden almıştım.
    [Resim Engellendi: http://img530.imageshack.us/img530/9028/dsc00182mr7.jpg]
    resmi incelersen senin match saçmalar ile karşılaştırabilirsin.
    [Resim Engellendi: http://img185.imageshack.us/img185/5521/dsc00184ks8.jpg]

Buda 25 metre grubu (6 pompa ile tahtaya böyle giriyor.)
    Match'lerin kardeşliği.
    [Resim Engellendi: http://img403.imageshack.us/img403/3074/dsc00189va8.jpg]

Bu arada bu silaha sessizleştirici gibi bir şey yapmak istiyorum. Basit malzemelerden fikri olan var mı. 6 pompa ile pek rahatsız etmiyorda 10 pompa yaptığımda biraz sesi çok çıkmaya başladı.
    Selamlar...

anadoluteam.png

• Haydar abi burdakiler daha çapaklı.Ama burada başka bir yer senin gösterdiğin pellet kapağında satıyor.Artık oradan alacağım çok teşekkürler.

• Engin etekteki kalınlık muntazam bu kutuda ayrıca baş kısımlarıda düzgün görünüyor ,kabile kabile fark ediyor kimi zaman aynı bayiden aldığım pelletin bitip yenisini aldığım zaman daha çapaklı yada ince eteklere sahip olduğunu gördüm iyi bir kutu pellet bulunca paran varsa stok yapacaz heralde ama kaliteli pelletlerde böyle bir sıkıntı görmedim.
    Haydar bey resimler için teşekkürler,Engin aynı pellet sıkıntısından bizde yaşadık inşallah bundan sonra yaşamazsın kolay gelsin

• hocam ben tüfeği aldım ona doğrudüzgün bir dürbün lazımm biraz ekonomik olacak adını yazda alimm birtane tasco var senin aldığın biraz pahalı gildi 70 e aldım tüfeği bide hocam adama yağ ver dedim bana pas sökücü yazan bir siprey verdi o olur mu ;tufey#

• Tüfeğin hayırlı olsun çok sevindim ,emre o yağ olmaz sanayideki yağcılardan on numara yarım litre yağ al fiyatı da cok ucuz resimde yağlaman yerdeki keçeye kullan yağsız brakıp kompresör contasını yakma .
    airguncu,diline sağlık

• Hocam namluyu uçtan kesersem diyorsunuz, eğer öyle bir düşünceniz olursa airarms'lardaki gibi namlunun dışındaki kılıf susturucu vazifesi görecek şekilde de yapılabilir. Ya da namluyu kesmeden kılıfı uzatıp havayı bu kılıfta açılacak 2-3 delikten tüfeğin mekanizmasına bağlandığı yere yakın bir yerlerden tahliye etseniz. Fikir olsun diye yazdım bir ara ciddi olarak düşünmüştüm :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• aykut ya da haydar abi,

ben benim crossman 2100 söktüm.ama namluyu pellet koyduğumuz o yerden ayıramadım.orada 2 tane delik var.alyen anahtarı hangisine sokmam gerek.birinin içinde siyah gibi birşey var.oradan mı gevşeteceğiz yoksa diğerinden mi?resimlerden birinde işaretleyip gösterirseniz sevinirim.

ayrıca sıvı conta sadece ''namlunun pellet konulan o yerdeki parça ile olan bağlantısındaki ucuna'' ve o ''pellet konulan yerin hava deposuna bağlandığı yere'' mi tatbik edilecek?ve ne kadar tatbik edilecek?

son olarak o ringin takılacağı yeri fotoğraflardan birinde kırmızı çizgi ile işaretleyebilir misiniz?

konu eskimiş.ama cevap gelirse çok iyi olacak.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen hogo87 ().

• Resimlerde işaretleme yapamam ama transfer deliğine alyan soksanda cevirecek bir şey yok boşta döner hem bu kısım dışarıya dogru uzun ve etrafını da silikonla kaplayabilirsin (fot.16),üst kısımdan sa uygun alyanı takıp sola dogru cevirirsen vida ve de dolayısı ile namluyuda sökmüş olursun.
    Resimde silikon tatbik edilecek zemin net zaten fazlasını ,blokta namlu ılerlerken blok sıyıracağı için dert etme.
    O ring ise zahmetli ve dikkat etmen gereken bir iş hem fotoğraftada duruşu itibarı ile olması gereken yeri gayet açık .

• ben de resimler karanlık görünüyordu.bilgisayardan olmalı.neyse başka bilgisayardan bakarım.teşekkür ederim aykut abi.aklıma takılan birşey olursa burdan sorarım yine size.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Selamlar,

Benim Crosman 2100 10 pompada bile 12 metreden yağ tenekesini delemiyor.Anlatılanlara bakılırsa bendeki tüfekte ciddi bir hava kaçağı var.Zaten pompalamakta zorluk vermemesinden kaçak olduğu anlaşılıyor.Bu uygulamayı ben de yapmak istiyorum ancak pek gözüm kesmedi.Bu işlerden pek anlamadığımdan söktükten sonra toplayamama gibi bir durum olur mu diye çekiniyorum.Eğer uygulamayı beceremezsem bana yardımcı olabilirmisiniz. ^^

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• Selamlar,

Benim Crosman 2100 10 pompada bile 12 metreden yağ tenekesini delemiyor.Anlatılanlara bakılırsa bendeki tüfekte ciddi bir hava kaçağı var.Zaten pompalamakta zorluk vermemesinden kaçak olduğu anlaşılıyor.Bu uygulamayı ben de yapmak istiyorum ancak pek gözüm kesmedi.Bu işlerden pek anlamadığımdan söktükten sonra toplayamama gibi bir durum olur mu diye çekiniyorum.Eğer uygulamayı beceremezsem bana yardımcı olabilirmisiniz. ^^

ben de ilk defa söküyorum.ve toplayabileceğimi sanıyorum.bütün parçaları yerleştirebiliyorum su an.benim tüfekte herhangi bir güç sorunu yoktu.meraktan açtım.açmışken de modifiye edeyim dedim.bir faydası olur muhakkak.çünkü namlunun pellet koyduğumuz yer ile olan bağlantısında hava kaçağı oluyor.namlu ucundan üflediğinizde anlaşılıyor bu.ben sadece sıvı conta modifiyesi yapacağım.o ring takma işlemi için pellet iticide yuva açmak gerekiyor.riskli bir iş.kopar mopar.gözüm kesmedi.

siz sökün ve resimli anlatımları esas alarak gerekenleri uygulamaya çalışın.ama hiçbir parçayı kaybetmeyin.yanınızda parçaları koymak için kap bulundurun.toplayamazsanız bir yardım eden çıkar.ben kendiminkini toplayabilirsem ben de yardım ederim.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380