Evanix Monster

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir takip ettiğim fakat tatmin edici bir bilgiye rastlayamadığım Evanix'in Monster modeli hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
    Özelliklerini az çok biliyorum ama grupmanı, isabetliliği namlu kalitesi hakkında bilgim yok. Silahın fiyatına bakılırsa riske atılacak bir mebla değil ama estetiği görünümü ve tüp hacmi alınacaklar listesinden çıkaramadığım bir silah.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla...

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Magnum Research Desert Eagle ;#taban^l
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Glad a lafım yok kalitesi herzaman ortada ama nedense Monster bana görüntü daha estetik geliyor. O yüzden bilgi almak istedim. Zira monster hakkında bilgi bulamazsam veya olumsuz yorumlar alırsam parayı riske atmadan bir glad düşünebilirim. Ah birde revo nun fiyatı glada biraz yakın olsa :love:

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• görüntüsünün glad a göre ( size göre ) daha hoş gözükmesi arazide atış istikrarının da glad dan öne çıkacağı anlamı taşımasın g;$i glad ı tek geçerim türkiye de satılan tüm pcp tüfekler arasında g;$i isabetlik,stabil atış sayısı,tetik hassasiyeti,namlusu vs vs :thumbup: 2ci el bir glad al derim g;$i

• görüntüsünün glad a göre ( size göre ) daha hoş gözükmesi arazide atış istikrarının da glad dan öne çıkacağı anlamı taşımasın g;$i glad ı tek geçerim türkiye de satılan tüm pcp tüfekler arasında g;$i isabetlik,stabil atış sayısı,tetik hassasiyeti,namlusu vs vs :thumbup: 2ci el bir glad al derim g;$i

Yorumunuz için teşekkür ederim. Baştada söylediğim gibi glad kalite ve istikrar yönünde kendini kanıtlamış bir silah ona hiçbir şekilde lafım yok. Monster Türkiye piyasasına girmeden önce bile takipte olduğum ve performansını merak ettiğim bir silahtı. O yüzden ustalardan yorumlarını almak için bu başlığı açtım. Şu an için iki silahta benim bütçeyi bayaa zorlar ki 2. elde peşin parayla çok zor. Mustafa abimiz güzel bir taksitlendirme yaparsa inşallah benimde son noktayı koyabileceğim bir silahım olur.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Benim de çok arada kaldığım 2 tüfek fiyat olarak aynı değerdeler 1-2 aya kadar birini bende alıcağım ama hangisini bilmiyorum burda en azından bilgi sahibi arkadaşlardan faydalanabiliriz diye umuyorum.

;tufey# EVANİX MONSTER ;tufey#

m;s,S EVANİX AR6 m;s,S
    ;avci; STOOGER X20 ;avci;

• Ayrıntılı arama kısmından MASTER kullanıcı adını aratın. çıkan sonuçlarda MONSTER ile ilgili bilgiler mevcuttur. Faydalı olacağına inanıyorum.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Ayrıntılı arama kısmından MASTER kullanıcı adını aratın. çıkan sonuçlarda MONSTER ile ilgili bilgiler mevcuttur. Faydalı olacağına inanıyorum.

Evet o yorumları okumuştum ama ne varki şu an forumlarda Windy cityler sıfır ayarında satılıyor. Aşağı yukarı aynı silah olduğunu sayarsak kuşkulanmamak elde değil.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Benim de görüntü olarak çok beyendiğim bir silahtır Windy Citiy. Ama şahsen acelem yoksa o parayı o tüfeğe vermektense, 2.el bir AA-S410 alırdım. En azından kanıtlanmış bir silah.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Ama şahsen acelem yoksa o parayı o tüfeğe vermektense, 2.el bir AA-S410 alırdım

Doğru söze ne denir ?

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Benim de görüntü olarak çok beyendiğim bir silahtır Windy Citiy. Ama şahsen acelem yoksa o parayı o tüfeğe vermektense, 2.el bir AA-S410 alırdım. En azından kanıtlanmış bir silah.

Acelem yok Windycity zaten almam sadece monster la aynı tüfek olduğunu çok çabuk ikinci ele düşmesi nedeniyle bu seride olumsuz bir durummu olduğunu düşündüm. Zaten sanırım artık bütün yollar Fx Glad a çıkıyor. AA a gelince oldum olası sevemedim şu tüfeği nedendir bilmiyorum ama kanım bir türlü ısınmadı. AA alacağıma sanırım Falcon u tercih ederim tabi bu benim kişisel görüşüm tüfek kötüdür asla diyemem.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• 2 hafta önce aldığım evanix monster,i yeni kullanıcı olarak,kendi şahsi görüşlerim.
    silah,ın artıları bana göre öncelikle silah dizayn bakımından çok güzel tasarlanmış.
    basınç saati,nin kundak üst kısmında bulunması sayesinde sürekli gözlemde bulunuluyor.
    silah,la yaptığım deneme atışlarında silahın hafif pelet sevmediğini anladık hedef atışlarında minimum 18.5 grain eğer tahribat atışı ise 21.4 grain çok istikrarlı.
    isabetlık beni oldukça tatmin etti ilk 40 atış oldukça stabil daha sonraki atışlarda düşüş oluyor.
    210 bar ile 140 bar arası kullanım keyifli.
    silahın eksi yönü dersek bana göre satış ilanlarında namlu boyu 49.2 cm diye geçiyor ancak benim anlam veremediğim ceket namluyu çıkarttığınızda 43.5 cm namlu ile karşılaşmamız. :him:s
    yani bu silahın susturucu bölümüde namlu uzunluğuna dahil edilmiş çok ilginç.
    genede güzel bir silah ben memnunum evanix ar6-gladiator-aa s410 ve son olarak şu anda kullandığım monster hepsi birbirinden güzel silahlar.

• Evet o yorumları okumuştum ama ne varki şu an forumlarda Windy cityler sıfır ayarında satılıyor. Aşağı yukarı aynı silah olduğunu sayarsak kuşkulanmamak elde değil.

Kuşku duyduğunuz konuyu açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım !

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Şenol bey benim incelememde hatırladığım kadarıyle ilk 50 atış stabilken sizin 40.atıştan sonra düşme yaşamanız normal. Silah henüz yeni olduğu için çekiç yayı sabit performansına oturmadı.
    muhtemel atış başına hava sarfiyatınız 850cc nin üzerinde (900cc civarı) ve zamanla yay stabil performansına yaklaştıkça bu değer 800cc seviyelerine inecek sizin stabil olarak nitelendirdiğiniz atış sayısıda 50 atışa çıkacaktır. Ancak bu tüketim miktarındaki düşüşün silahın cıkış performansına etkisi minimum seviyelerde olacaktır . Silahınızın 30 derece santrigrat ve 300 feet rakımda namlu çıkış hızı 18 grain 1020 fps ve 21.4 grain 970 fps maximumdur. Namlu boyuna kafayı fazla takmayın aynı silaha 60cm namlu takıp aynı performansı bile alamayan akıllılar var ? Siz silahınızın tadını çıkartın yetmediği yerde beklentileriniz doğrultusunda özel bir üretim yaparız. Silahınız 210 bar üzerinde valf deformasyonu ve atış stabilitesinin bozulması ,220 bar cıvarındaysa valfin kitlemesi gibi problemler dışında gözlemlenmiş hiçbir kronik arıza yaşatmamıştır. Tetik standart ağırlığı 900 gram seviyesinde olup dilerseniz tarafımdan 460-470 gram seviyesine ayarlanabilir.
    Tekrar iyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.canımı sıkan bir durum yok açıkcası gayet memnunum silahdan. zamanla dahada seveceğime eminim. :)

• Kuşku duyduğunuz konuyu açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım !

Kuşkulandığım konu daha doğrusu kafamı karıştıran böyle güzel bir silahın satışının az olması (benim gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa affedin) ve eşdeğeri sayılabilecek olan windycity lerin çok çabuk 2. ele düşmesi, bu durumların sonucu olarakta silahta bir sorunmu var kuşkusu ister istemez aklınıza geliyor. Zira ben bu silahın gelmesini dört gözle bekledim ve fiyatının yüksek olması sebebiyle riske girmek istemememdir durum.

Akınsenol bey silahınız hayırlı olsun bu arada kazasız belasız atışlar dilerim.

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077

• Kuşkulandığım konu daha doğrusu kafamı karıştıran böyle güzel bir silahın satışının az olması (benim gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa affedin) ve eşdeğeri sayılabilecek olan windycity lerin çok çabuk 2. ele düşmesi, bu durumların sonucu olarakta silahta bir sorunmu var kuşkusu ister istemez aklınıza geliyor. Zira ben bu silahın gelmesini dört gözle bekledim ve fiyatının yüksek olması sebebiyle riske girmek istemememdir durum.

Akınsenol bey silahınız hayırlı olsun bu arada kazasız belasız atışlar dilerim.

Windycity leri satışa çıkaran arkadaşlarımızı şahsen tanırım ve satış sebeplerinide biliyorum.Ancak bunları paylaşmak benim haddime düşmez. Sonuçta bir windicity den 250gr tetik beklentiniz varsa veya ben bu silahı modlayıp 70fp da 20 atış yaparım diye işe çıkıyorsanız ?Silah beklentilerinizi karşılamayacaktır.
    Ayrıca her nekadar aynı platformu paylaşsada 800 cc kapasitesiyle monsterın stabilitesi daha uzun solukludur. Sonuçta beklentilerinizin ne olduğunu ve alacağınız ürünün bu beklentileri nedenli karşıladığını iyice düşünmeden yapılan alımlar etkili olmaktadır.
    Yaptığım inceleme ve yorumu tekrar okuyun ,Sizin beklentilerinizle örtüşüyorsa kuşkulanmanızı gerektirecek bir neden yoktur.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Sayın MASTER,

Açılamalarınız ve verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın,

Hatsan AT-P2 m;s,S
    Daisy Powerline 5501
    Crosman 1077