Zoraki HP 01 ,177 L&W Bull Barrel

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • elinize sağlık...şahsen, hız farkını ve grupmanını merakla bekliyorum...

HATSAN MOD 99 5.5 mm Optima 3-9x32

HATSAN MOD 125 4.5 mm Optima 3-9x32

ZORAKİ HP-01 4.5 mm JH-400 red-dot

• crono sonuclArını merAklA beklıyorum gule gule kullAnın

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Görmeye alışık olmadığımız,ilginç ve güzel bir çalışma olmuş.
    Sizin yerinizde olsam dışarıda kalan bullbarel kısmın çapını daha da kalınlaştirıp silahha bakan ucu biraz da konik hale getirerek susturucu takılmış imajı verirdim ve estetik olarak göze kesinlikle daha hoş görünürdu..
    Ellerinize sağlık...
    Sonuçları bende merakla bekliyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Hatta bullbarrel kısmına moderatör işlevi kazandırılabilir. Shroud mantığı ile.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• evet güzel birçalışma olmuş. sonucu merakla bekliyorum. güç konusunda tabiki. isabette daha iyi olacağından eminim.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Hatta bullbarrel kısmına moderatör işlevi kazandırılabilir. Shroud mantığı ile.

Murat abi shroud un mantığı nasıl?Şu bildiğimiz aa lar da ki gibi değilmi?Yani namlu önüne pelletin içinden geçeceği havayı dağıtacak parçalar ve üstüne namlu ceketi gibi mi demek istedin abi.yoksa benmi yanlış anladım ya da yanlışmi biliyorum

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Barrel shroud da, namludan çıkan pellet direk namludan çıkmaz, biraz geriden çıkar, ardından takip eden hava da shroud un içindeki hava haznelerinden geçerek arka taraftaki bir eksoz deliğinden çıkar, tabi bir miktar hava da ön taraftaki delikten çıkar. Bu da sesi önemli ölçüde azaltıyor.

Örneklemek gerekirse tam aynı şey değil ama havanın arkaya dolaşıp arkadaki deliklerden de çıktığını düşün,

[Resim Engellendi: http://www.daystate.co.uk/images/Airstream-MK4.jpg]

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Arkadaşlar önerileriz için çok teşekkür ederim. İnternet bağlantısındaki sorundan dolayı bir süredir giremiyorum. Sorularınazı tek tek yanıtlamak isterdim fakat şuan arkadaşımın bilgisarından girdiğim için hepsine yanıt veremiyorum.

Yaptığım çalışma biraz hızlı olduğu için elde olan parçalardan yaptım. bullbarral kısmını daha kalın yapma fikri ve uç kısma susturucu yapmak benim de aklıma geldi fakat tornacı arkadaşımın işlerinin ve benim işlerimin yoğunluğundan dolayı buna vakit bulamadım. Ama ileriki zamanlarda bunlarıda yapacağım. Önerileriz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Saygılar...

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: Saygılar

• zoraki hp 01 in bakımı için başlık bulamadım ama sanırım buradan da yardım alabilirim.

Alitekin beyin yaptığı çalışmada 1. fotoğrafta kurma kolu ile silahın pim ile bağlandığı kısım var. aynı şekilde bir de piston ile kurma kolunun bağlandığı kısım var. silahın bu tür basınç altında çalışan parçalarını aşınmayı önlemek için yağlamak istiyorum. bu kısımları yağlayabilirmiyiz. ve hangi tür yağ kullanmalıyız ? ayrıca silahın kitapcığı 6 ayda bir tetiğinin yağlanması gerektiğini söylüyor fakat ayrıntılı bilgi yok. bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.
    Forum İlan Kuralları ve Kullanımı Hakkında

• Hareketli parçaları bakım amaçlı yağlamak için herhangi bir kaliteli marka silah yağı ya da iyi kalitede dikiş makinesi yağı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta fazla kullanmamanız, bu da damlama yapmayacak kadar dır. Fazla gelen yağı bir kulak pamuğu yardımıyla silebilirsiniz.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Cevap içn teşekkürler TheNightHawk. silahla birlikte gelen sıvı yağ bu noktaları yağlamak için uygun sanırım. yani gress yağı kullanmama gerek yok.

Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.
    Forum İlan Kuralları ve Kullanımı Hakkında

• Evet, gres yağına kullanım kitapçığında belirtilmiyorsa gerek yok. Tetiği yağlayın gerken hareket eden parçaları kastedilmiştir. Ulaşabildiğiniz kadarını yağlayın. Fazla yağın toz da çekeceğini unutmayın.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• tabancayı kurarken gıyk diye bir ses geliyor da onun nereden geldiğini bir türlü bulamadım. belli ki biyer yağlanmak istiyor. en sonunda komple dağıtıp heryerini yağlayacağım o sesi kesene kadar.

• tabancayı kurarken gıyk diye bir ses geliyor da onun nereden geldiğini bir türlü bulamadım. belli ki biyer yağlanmak istiyor. en sonunda komple dağıtıp heryerini yağlayacağım o sesi kesene kadar.

Hava tahliye sesi olabilir mi acaba?

• hava tahliye sesini ayrıca duyuyorum. bu ses bariz bir gıcırdama sesi. kapı gıcırdaması gibi.

• Basınçlı hava depolayan bi sisteme sahip hava girişini yaparken ses çıkıyor olabilir. İşin öyle teknik boyuru hakkında fikir verecekler de vardır elbet.