Patriot'da piledriver kullanımı sorun olur mu?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu peleti patriotda kullanırsam bir sorun çıkar mı?Konuya vakıf olanlar lütfen...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Hiç bir sorun olmaz,endişe etme,zaten 30grains ağırlığı ile,birde Patriotun yağlama bakımını vs.. yapmışsan top atışı ile 150 metreden Rakı şişesini kırarsın.

• Hiç bir sorun olmaz,endişe etme,zaten 30grains ağırlığı ile,birde Patriotun yağlama bakımını vs.. yapmışsan top atışı ile 150 metreden Rakı şişesini kırarsın.

Benim için yeterli teşekkür ederim...Patriotum kıymetli...bozulmasına dayanamam,ilerde pcp alsam da onun yeri ayrı...Ateşli gibi tepmesi aynı zamanda isabetlilik...başka bir silahta bulabileceğimi sanmıyorum,bu özellikleri...pcp im var patriot bana göre değil cakaları satanlara duyurulur :P

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

İyi de bende onlarca silah var iken Patriot u tanır tanımaz ilk iş bende kendime bir patriot aldım.

• İyi de bende onlarca silah var iken Patriot u tanır tanımaz ilk iş bende kendime bir patriot aldım.

Peki şu an satılanlardan alsak sizinki ile aynı silahı mı almış oluruz ? Ben dayanamayacağım ve alacağım sanırım bir tane :)

• Official Post

Peki şu an satılanlardan alsak sizinki ile aynı silahı mı almış oluruz ? Ben dayanamayacağım ve alacağım sanırım bir tane :)

1 Nesil ise al çünkü bu 1.nesil şu anda üretilmiyor,

• Sonunda geldi peletlerim,piledriver namluya oldukça zorlanarak giriyor,hatta eziliyor.30 metreden şişelere attığımda şişelere çarpma şiddetinden oldukça etkili olduğunu anladım yarın uzun mesafe atışları için denemelere başlayacağım...
    Piledriver ile birlikte sipariş ettiğim defiant(small) peletler ise işçilikleri göz alıcı kuyumcu tezgahından çıkmış gibi kaliteliler, yalnız atışdan sonra namluyu kurduğumda attığım defiantın eteklerinin namluda kaldığını gördüm bu her zaman olmasada bu peletle ilgili sıkıntı olabileceği düşüncesi doğurdu bende,şöyle ki kopan etekler yüzünden aero dinamiği bozulan pelet atılan hedeften çok alakasız bir yere giderse sorun çıkabilir...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• bu pelletlerin namlu ağzında kalmış şeklini bir örnek olarak resimlermisiniz ,iyi bir arguman olacaktır, hakkında beyin fırtınasını sağlıklı bir gözlemleylede yapmış oluruz.

• Official Post

Süleyman bey bu Defiant pelletin ithalatınıda yapıyor olduğumuzu hatırlatarak şunu belirteyim,W.Patrion her ne kadar Pistonlu bir silah da desek silahınız avrupa standartlarında FAC sınıfına giriyor,pellet eteğinin kopası FAC sınıfı bir silaha FAC sınıfı olmayan bir pellet kullanıldığında ortaya çıkabilecek negatifliklerdir ve Defiant pellet in FAC sınıfı da var 18grains ağırlığında,sanırım sizdeki Defiant pellet 14,5grains olmalı.Bu olayın benzerini ben çok yaşadım,beli dar ve zayıf pelletlerde yaşadım,pellet ön kısmı gidiyor etekleri kalıyor.

• Açıklamanız için teşekkürler,başka bir konu başlığında defiantın small modelinin patriot için en uygun seçenek olduğunu yazmanız üzerine small aldım.Bahsettiğim olumsuzluğu bir kez yaşadım onun dışında,dikkat etmezsem dar peletler bol gelen namludan düşüyorlar yükleme esnasında...Yalnız defiant çok hızlı ve atıştan sonra pelletleri yağlamadığım halde namludan resmen duman tütüyor bu da bu pelete özel bir durum...
    İthalatın gerçekleşmesinin ardından diğer modelleri katresudan alır denerim artık...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Haklısınız ben dedim bunu ama defiant da sanırım aşırı yumuşak,o zaman size önerebileceğim en iyi pellet,Dynamic olur,bu pellet oldukça sağlam,. :)

• Piledriver la 70 mtden sonra çok düşme oluyor 150 metrede vurabilmek için sanıyorum havan gibi atmak lazım 140 mt defiant tenekeye oyuk açıyor ama delemiyor aa diaboloda delemedi acaba diyorum bizim patriotlardamı bir sorun var zira standardı yok bu aletlerin anladığım kadarı ile... geçenlerde serdarhavsut un patriotu incelerken farkettim benimki kadar güçlü değildi sanki birde dipçikde benimkinde olmayan bir vida vardı ...
    Google earthle ölçümleri yapıyorum bana sorsanız 200 metre diyeceğim mesafede program 140 mt diyor ne kadar güvenilirdir bilemiyorum...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• bu pelletlerin namlu ağzında kalmış şeklini bir örnek olarak resimlermisiniz ,iyi bir arguman olacaktır, hakkında beyin fırtınasını sağlıklı bir gözlemleylede yapmış oluruz.

Hocam kusura bakmayın bu mesajınızı bugun az evel gördüm bu olay bir daha olmadı ama olursa resimlerim mutlaka,defiantın etekleri çiçek gibi çıkar resimde :D

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Piledriver la 70 mtden sonra çok düşme oluyor 150 metrede vurabilmek için sanıyorum havan gibi atmak lazım 140 mt defiant tenekeye oyuk açıyor ama delemiyor aa diaboloda delemedi acaba diyorum bizim patriotlardamı bir sorun var zira standardı yok bu aletlerin anladığım kadarı ile... geçenlerde serdarhavsut un patriotu incelerken farkettim benimki kadar güçlü değildi sanki birde dipçikde benimkinde olmayan bir vida vardı ...
    Google earthle ölçümleri yapıyorum bana sorsanız 200 metre diyeceğim mesafede program 140 mt diyor ne kadar güvenilirdir bilemiyorum...

kardeş benim patriot un da dipciğinde siyah yıldız başlıklı vida var..bu sorun deyilde bendeki patriotda bana biraz güçsüz geldi.. yalan yok bir kere namlunun ucundan çıktığında gördüm saçmayı 2 kerede havada 50 60 metre ileride saçmanın parlaklığından gördüm havada böylle olunca içimde bir ukde oluşdu?satdığım optima550 de böyle sorunla karşılaşmadım 6 kutu saçma attığım halde..sadece şunu iyi biliyorum her 2 tüfekde 45 metreden tenekeyi deldi geçti...gerçi henüz patriot ile uzun mesafe deneme atışım olmadı birde şu var patriotun sesi bana daha tok geldi optima550 ye göre

• 100 mt civarında tenekeyi 2 taraflıda delebiliyor zaten,pellet çıkış hızlarını ölçmek lazım ancak bu şekilde kesin bişey söylenebilir.hangi silahı alırsak alalım üretim hatası da olabilir anlamanın tek yolu ölçüm yapmak...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 100 mt civarında tenekeyi 2 taraflıda delebiliyor zaten,pellet çıkış hızlarını ölçmek lazım ancak bu şekilde kesin bişey söylenebilir.hangi silahı alırsak alalım üretim hatası da olabilir anlamanın tek yolu ölçüm yapmak...

şu tüfeği yarın bi toplayım ilk işim uzun mesafeye atış yapmak olcak yanlız yarın çarşı içine inip ufak bir parça almam gerek patriot için deney yapcamda patriot üzerinde

pekı bu olcumu nerelerde yaptırabılırz ? cnku bnde gecnlerde patrıot aldm suan daha 100-150 arası atıs yapmısımdır. fakat okudgm yerlerde sılah yenı oldgnda guclu oldgnda atıstan sonra duman ve koku gbı bırsey gelıyormus yalns mı bılıyorum bılmıorm acıkcası ama bnde bole bısı omadı.

Webley patriot .22 -- 3-9x40 bushnell + tek parça ayak

Walther cp99 compact 4.5

Torun 4.5 heralde 4 sene önce almışımdır(ilk deneyimim)

Walther cp99 -- 9mm kurusıkı

Voltran f92 -- 9mm kurusıkı

• atış buluşmalarına gelebilirseniz krono getiriyoruz ölçümünü yapabilirsiniz. bilginize

• atış buluşmalarına gelebilirseniz krono getiriyoruz ölçümünü yapabilirsiniz. bilginize

pekı mesela patrıotun namlu çıkış hızı 280 m/s (5.5) bundan az cıkarsa atıorm 230 cıkarsa ne yapabılrz fabrıkaya gerı mı yollamamız lzm :wacko: ?

Doğrusu : peki mesela patriotun namlu çıkış hızı 280 m/s (5.5) bundan az çıkarsa atıyorum 230 çıkarsa ne yapabiliriz,fabrikaya geri mi yollamamız lazım ? :wacko: ?

Webley patriot .22 -- 3-9x40 bushnell + tek parça ayak

Walther cp99 compact 4.5

Torun 4.5 heralde 4 sene önce almışımdır(ilk deneyimim)

Walther cp99 -- 9mm kurusıkı

Voltran f92 -- 9mm kurusıkı

• o da olabilir ,hatsanın servis anlayışı çok iyidir madur etmez .bilginize