Evde Mandalina Yetistirmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaklasik 3 aydir evde yetistirebilecegim bodur agaclarla ilgilenirken Kumkuat İsimli bu turuncgille tanistim. Formu gayet hosuma gitti uzun arastirmalar sonundada hollandadan gelmesini bekledim.Kendisi 3 aydir bende Yerinide Sevdi Üstündeki meyveleri yaklasik bir sene olgun halinde muhafaza edebiliyormus. Koparmaya simdilik gönlüm el vermedi :)

İlk Geldigi Hali.

[Resim Engellendi: http://l26.sphotos.l3.fbcdn.net/hphotos-l3-ash2/hs352.ash2/63286_476412293067_720478067_5788782_6491758_n.jpg]

[Resim Engellendi: http://l16.sphotos.l3.fbcdn.net/hphotos-l3-snc4/hs1359.snc4/163124_484969683067_720478067_5954745_6910942_n.jpg]

• bodur elma agaclari var ancak onlat tam ev icine adapte olamiyorlar saniyorum bu konuda agaclar.net ten faydalanabilirsiniz bana bayagi fikir verdi sizlerden degerli olmasin ordaki degerli insanlar. Elmalar Daha cok balkon ve terasta yetisriliyor diye önerileri vardi.
    Benim sahsi görüsüm Sizede turuncgil öneririm Gerek odaya yaydigi koku gereksede mevsimsel olmayisi seyir zevki bakimindan sanki daha hos gibi bendeki bu turuncgil 7 veren özelligine sahip üstünde hem cicegi hem meyvesi mevcut.

Getirtebilirsem siradaki hedefim kakao ve muz.

Agaclar.net e bir göz atarsaniz aklinizdaki sorularin cevabini bulabilirsiniz.

http://www.kwekerij-jongerling.nl

latince ismi Citrus Fortunella

• Gerçekten süper.Tam benlik fantezi ötesi bir ürün hemen araştırmalara başlanıyor..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Tebrikler, baya bol görünüyorlar, yememek için kendinizi iyi tutmuşsunuz :)

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• elmada m9 anaçlı granysimit olabilir. fazla güneşi sevmez zaten. ama en ideali narenciye cinsi.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Şimdiye Kadar evde Sürekli kavga Konusu Olmuştur Şayet Böyle Güzel meyve verenler yetiştirilrse baş tacı eder evin en güzel köşesine koyarım
    Ayrıca Değerli abim Misafir Çocuklarına karşı önleminiz nedir :Bal:taC: ;duello;

• Tebrikler, baya bol görünüyorlar, yememek için kendinizi iyi tutmuşsunuz :)

Cicekler biraz daha canlandiginda, yenilerine yer acmak icin topluca hasat edecegim :)

Misafir cocuklari ise daha önceden tenha biyere cekmek lazim :)