Araba almak istiyorum ama karar veremedim ;)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hafif ticari araçlar arasında
    köpeğin rahat ;rofl.; seyehat edebileceği yer
    ve şehir içi kullanıma uygun olanı hangisidir ?
    doblo geniş ancak şehir içinde pedalları ayak yoruyor.ve performans iyi değil
    ford tourneo kullananınız var mı ?

bizim ailemizin kullandığı araba mercedes vito eski kasa on numara diyebilirim şehir içi kullanımda 250kuruş yakıyor...cdı motoruna bağlı olarak tabi...uzun yolda kullanımı rahat şöför içinde yolcu içinde çok ideal...birde aile kalabalıksa iyi oluyor...göz önünde bulundurabilirsiniz...bir ara satmaya niyetlendik ama kıyamadık... :thumbup:

• ford focus yeni kasasını çıkarmış ve focusda bu dördüncü makyaj olacak bence bu model pişmiştir hatalar giderilmiştir

Webley Patriot - T.M.A.

• ford arçlarla alkalı bilgi almak için ömer yetgil e danışabilirsiniz ,kendisi şampiyon FT ci kıdemli ford çudur bilginize :thumbup:

• ford arçlarla alkalı bilgi almak için ömer yetgil e danışabilirsiniz ,kendisi şampiyon FT ci kıdemli ford çudur bilginize :thumbup:

abi yanlış anlaşılmasın ;kihhik,

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• 2008 model 8500 km de opel astra dizel ve sorunları
    * aracın sol arka stop farı yanında 1 ytl büyüklüğünde göçük (kesin eminim ben yapmadım, ama bayi de kabullenmiyor eğer geldiğinde bizde olsaydı tamir eder öyle verirdik aracı dediler lafa bak tamir ederlermiş)
    * direksiyon sola doğru hafif yamuk sürekli sola çekiyor hala ayarlayamadılar
    * motor üç bin devirde turbo açıkken değişik bi ses veriyor servisde sesi duyuyorlar ama dünyada bir ilkle karşılaşmış gibi sadece kaputa bakıyorlar sorun çözülemedi
    * yakıt akıllara zarar sıkıstırdığımı iddia ediyorlar eh hadi diyelim
    * frenlediğinizde abs devreye girdiğinde aracın hangi yöne gideceği belli olmuyor
    * araca binerken amortisörlerden gırç diye ses geliyor
    * uzaktan kumandaya daha on metreden cekmeyi öğretemedim
    * pedallarda tel bağlantısı olmadığı için optik okuyucu olduğundan çok çok az da olsa geç tepkime var
    * ön cam 1 defa kırıldı, yeni cam da 2 adet taş çarpma izi var (heralde bu bir rekor)
    * sürücü koltuğu kırık, kilondan dediler (ortalama 110 kiloyum)
    * iki kere lastik patladı (biri yanaktan şişlenmiş)
    * hararet göstergesi yok (yeni farkettim)

2008 model 4300 km de patriot 2.0 dizelin sorunları
    * ani frenlemede araç dalma yapıyor (arazi araçlarında yapar dediler)
    * servis aracı bilmiyor tanımıyor
    * yan ayna kırıldı bi şekil tutturduk hala parça gelmedi
    * yakıt çok baya çok
    * göğüsten takırtılar şimdiden başladı
    * arka bagaj kapağı bitim yerinde üst kaputun sonunda üstünde buz varken bagaj kapağını açarken buzun sıkıştırması ile göçük oluştu, saç kaporta zayıf
    * motor emsallerine göre gürültülü
    * torpido kapağı alt birleşim yeri üste göre en az üç milim kadar daha açık simetrisi bozuk
    * vites kolu sallanıyor, altı ilerinin hepsinde sallanıyor
    * motor arıza ışığı yandı, motor titremeli çalıştı, serviste söndürüldü yakıttan dendi (opet euro dizel)
    * camda bir adet taş çarpması izi var
    * torpido ve kapılardaki plastik kalıp malzemelerinde kenarlarda kalıp izleri ve plastik artıkları traşlanmamış olduğu gibi montajlanmış
    * şoför kapısı içerden açma kolunda renk soyulması var (bunun kabahati bende olabilir)

Sonuç: Bu iki aracıda bence almayın :(

Webley Patriot - T.M.A.

• Patriot webley değil, Jeep Patriot değilmi :)
    hocam seri üretim araçlarda bir takım sıkıntılar olabilir, garantisi bu nedenle vardır. sorunların halledilmesi lazım, halledemiyorlarsa veya arızaya teşhis koyamıyorlarsa o zaman hakkaten sıkıntı var demektir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• raptor kardeş, hadi patriot yeni servisi az satışı az ok bazı şeyleri almadan kabullendik ama astrayı kabullenemiyorum kendimi kazıklanmış hissediyorum daha bugun telefonda servise bayağı bi kaydım, arabayı almışlar eğirdir yolunda iki kavşak arası akşama kadar gidip gelmişler, yahu servisde bir makine vardır ne bileyim vardır bi şey, yol kıyısında durmuşlar biri altına bakar diğeri kaputu açmış bi kabloyu söküyormuş ses çıkıyormu bakıyormuş sonra bi şeyleri sıkıyormuş gene deniyormuş yeğenim arabanın başındaydı o anlattı bence bu servisçilik değil denizli servisini çok övdüler bi boşluk bulursam oraya gideceğim bir kerede umarım orda sorun çözülür.Ha bide bagajda yağ bulunduruyorum astra yağ eksiltiyor :(

Webley Patriot - T.M.A.

• nedendir bilinmez ben şöyle bir kanıya vardım , sakın yanlış anlaşılmasın bu tamamen benim şahsi düşüncemdir g;$i

Arabayı yetkili servise götürmektense özel servise götürmek daha mantıklı gibi geliyor.

Yeni araçlarda garanti kapsamında olduğu için sürekli yetkili servislere götürmeye özen gösteriyoruz , ama özel servislerle kıyaslandığında aradaki fiyat farkı gerçekten göz ardı edilecek gibi değil. örneğin şu anda kullandığım araba WV Bora. aracın baskı balata , ön ve arka firen balataları ,filitreleri ve bujileri değişip periyodik bakım işlemi yapılacaktı yetkili servisten fiyat istedim bana 1690 YTL fiyat çıkardılar. bu tür araçlarda parça fiyatlarının yüksek olduğunu bildiğim halde özel bi servisten fiyat almak istedim fiyatı duyunca gerçekten çok şaşırdım bana maksimum 940 YTL gibi bir fiyata aracımın bakımını yapacaklarını söylediler. Kullanılacak parçaların orjinal olup olmayacağını sorunca bizim için farketmez , isterseniz parçaları siz getirin biz sadece işçilik alırız dediler içimde biraz şüphe olsada gidip gerekli olan bütün parçaları kendim temin ettim ve 710 YTL bir fiyat ödedim ve özel servisin yolunu tuttum. Servise gittiğimde istersem aracımın bakım işlemi sırasında benimde orada kalabileceğimi söylediler. yaklaşık 3-4 saat içinde aracımın bütün işlemleri tamamlandı ve benden 200 YTL işçilik maliyeti talep ettiler g;$i

Ayrıca her servise gittiğimde benden boğaz kelebeği temizlemesi adı altında alınan 45 YTL lik işleme para bile istemediler, yetkili servise her gittiğimde aracın kalkış esnasında bir ses çıkardığını söylüyordum fakat bir türlü sebebini bulamamışlardı , özel servisteki ustaya söyler söylemez "Tamam abi hallederiz aracın altındaki muhafaza motor kulaklarına değiyor buda vibrasyon yapıp bu sesi çıkarıyor " dedi ve yaklaşık 15 dk lık bir işlem sonucu artık araçta hiçbi ses kalmamıştı ½bay£bay`;

yani yetkili servisin hemen hemen yarsı bi fiyatla aracıma içime sine sine binmeye başladım.

Yetkili servisin dediğim gibi tek avantajı garanti ondada zaten büyük bişi olunca kullanıcı hatası diyip çıkıyolar işin içinden, göstermelik olarak her servise gidişte bilmem ne müşürü arızalıydı onu garantiden değiştirdik fiyatı 35 lira yaptıkları güzelliği öve öve bitiremiyolar , daha sonra yetkili servisten aldığım 5 faturaya baktığımda 3 ünde aynı müşürün değiştiğini gördüm ;rofl.;

benim şahsi düşüncem şudurki iyi usta zaten yetkili serviste maaşla çalışmıyo , gidip kendi işyerini açıyo yetkili servislerde deneyimli bikaç Mühendis oluyor onlar ne derse işçilerde onu uyguluyo ama ne kadar uyguluyo oda ayrı bir soru işareti ?(

AA S410 5,5

• Ben araçlarıma bakımı kendim yapıyorum. Yağ değişimi, balata değişimi (debriyaj dahil :))

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Serdar'cığım sana katılıyorum, herkez cebinden çıkana bakar.
    ancak distribütör bir otomotiv firmasında çalıştığımdan bazı gerçekleri yazmak istedim:

özel servislerde elemanların maaşları düşük gösterilebilir, kaçak elektrik-su vs. kullanılabilir, bir sürü faturasız işlem yapılabillir, başında durmazsan çıkma parça takılabilir, doğru dürüst gelir vergisi ödenmez. Bunların hepsi maliyettir. Kurumsal firmalarda bunları yapmazlar, herşey kayıtlıdır. Bu kayıtlarında bir maliyeti vardır. Bu maliyetleri birinin ödemesi gerekir. Bunlar ödendiğinde yetkili servis-ana firma, yatırım yapar, elemanlarını eğitir, karşılığınıda müşteri alır.

Girdiğin dükkan-mağaza-işyerlerinde vergi levhaları asılıdır, bir göz at. Memurdan işçiden az vergi öderler, çoğuda zarar gösterir, ama niyeyse 3 yıl zarar etmesine rağmen işyeri kapanmaz? Bu ödenmeyen vergiler, kurumsal firmalarda çalışan bordrolulardan devlet tarafından her ay alınır. Ayrıca yediğin içtiğin giydiğin herşeye ÖTV-KDV ve diğer adlar altında fazladan vergiler konarak alınır, bunları hep ödersin. Kaçak elektrik kullananlar yüzünden elektrik pahalanır, su pahalanır vs vs.

Sonuçta sen yetkili serviste vermediğini düşündüğün farkı, bu kaçaklar yüzünden yıllardır ekmek alırken bile fazlasıyla ödemektesindir. Olayın bu tarafınıda görmek ve anlamak lazım.

.

ankarateam.png

• Dodge nitro berbat bir araç alan tanıdıklarım var çok pişmanlar serdar cım :)

sebeplerini sıralarmısın arkadasım mumkunse cunku nitro almayı düsünüyordum :!::!:

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• Erdem abi bu konuda bende sana katılıyorum , ama ben özellikle para ödediğim her şey için faturamı almaya özen gösteririm , elektrik suyu kaçak kullanmaya gelince özellikle Ankara gibi bir yerde bunların olabileceğini tahmin etmiyorum daha önce ostimdede çalıştım gerçekten bu tür şeyler çok sıkı bir şekilde inceleniyor , sigortasız personel çalıştırmak gibi bir gaflete hiçbir esnafın düşeceğini tahmin etmiyorum çünkü cezalar gerçekten can yakıcı ve sırf bunun için kurulmuş ekipler var.

Bizim gördüğümüz buz dağının görünen kısmı büyük şirketler ve distürübitör firmalar vergi kaçırmaz şeklinde bir savunmayı ben kesinlikle kabul etmiyorum onlar deveyi hamuduyla götürür işlerin altına imza atıyolar. Yıl sonlarında bölge bölge verigi rekortmenlerine bakıyoruz ve bunların içinde bizim çok büyük firmalar olarak gördüğümüz isimler nadiren yer alıyor , belki zarar göstermiyolar ama gösterilen personel harcamaları , diğer giderler , yapılan hayali yatırımlarla devletin kasasına zaten bişey bırakmıyolar!

en azından ben kendi sektörümden örnek vereyim hepimizin bildiği çok büyük firmalar yıl sonlarında çok büyük arazi alımları yaparlar. Büyük dediysem tamamen hayali Ankaraya 150 km mesafeden m2 fiyatı 50 kuruş bile etmeyen yerden 1000-2000 dönüm yer alırlar bunun tapu değerini 10.000.000 - 20.000.000 ytl gibi bir rakam gösterirler tamamen hayali olan bu rakamlar yıl sonu ödenecek vergilere yatırım olarak yansıtılır ve vergi bakiyesinden düşülür.

m2 si 50 kuruştan 1000 m2 yer = 500.000 ytl

tapu değeri 10.000.000 ytl

%3 alım satım vergisi = 300.000 ytl

toplamda 800.000 ytl

devlete atılan kazık 9.200.000 ytl

küçük esnafın bu rakama ulaşması düşünülebilirmi ?

Neyse aslında konumuz bu değildi biraz dağıldı ;kihhik,

benim demek istediğim ben aradığımı özel serviste buldum sadece mali yönden değil. bana göre özel servislerdeki ustalar biraz daha deneyimli en azından sorunu söyleyince sonuca ulaşabiliyorum, ama malesef yetkili servislerde ben bunu göremedim. Yanlış anlaşılmasın ben tüm yetkili servisler öyledir demiyorum :thumbup: zaten o yetkili serviste şu anda kapanmış durumda binasındada kiralık yazısı asılı ;rofl.;

AA S410 5,5

• senin bahsettiğin servis, satış sonrası konusunda Ankara'nın en kötü yeriydi zaten :)

.

ankarateam.png

• Bende çok beddua ettim ondan kapattılar heralde diyodum ;rofl.;

AA S410 5,5

• raptor kardeş, hadi patriot yeni servisi az satışı az ok bazı şeyleri almadan kabullendik ama astrayı kabullenemiyorum kendimi kazıklanmış hissediyorum daha bugun telefonda servise bayağı bi kaydım, arabayı almışlar eğirdir yolunda iki kavşak arası akşama kadar gidip gelmişler, yahu servisde bir makine vardır ne bileyim vardır bi şey, yol kıyısında durmuşlar biri altına bakar diğeri kaputu açmış bi kabloyu söküyormuş ses çıkıyormu bakıyormuş sonra bi şeyleri sıkıyormuş gene deniyormuş yeğenim arabanın başındaydı o anlattı bence bu servisçilik değil denizli servisini çok övdüler bi boşluk bulursam oraya gideceğim bir kerede umarım orda sorun çözülür.Ha bide bagajda yağ bulunduruyorum astra yağ eksiltiyor :(

arkadasım söyle söyliyim opel dizel araclarda diger markalara göre teknolojiyi yakalıyamadı diyebiliriz. triptronik vitesleride hala becerebilmiş degil. yarı otomatik vitesi olmasına ragmen araba hafif egimli yokusta geri kayabiliyor.ve bu hatalarını hala duzeltemediklerini biliyorum. 2003 ten sonraki tum modellerinde mutlakai bir aksaklık cıkıyor motorda.söyle bir inanış vardır gerci buna bende artık inanıyorum, parcalar ne kadar elektronige dönerse o kadar cabuk bozuluyor teknoloji iste iyiliğide oluyor kotülüğüde.şantiyelerimizde 7 sene opel astra 2000 cd kullandım gayette memnundum dikkatini cekerim 2000 model.ha evet amortisörlerden sert ve ses geliyormu evet dogrudur cunku arabanın yapısı bu.sert amortisörler virajı almada cok buyuk kolaylık saglıyorlardı yuksek hızlarda bile.ben bu gune kadar sehirler arası yollarda hızla viraja giripte takla atan bir astra görmedim...ses geliyor dedin bu da öndeki tekerlek salıncakların şasiye deydigi yerdeki . kibrit kutusu kadar olan bir lastik takozdan geliyor.zamanla curuyor esniyor ve araba yaylanırken yada sen arabaya binerken gıcırt diye bir ses geliyor.degiştirilmesi cok kolay ve pahalı olmayan bir durum 15 dk icerisinde arabayı kaldırıp değişiyor ama tabii üreticininde bunu görüp bu lastik parcasını korumalı yapması o takoz parcasının uzun ömürlü olmasını saglıyabilirdi.aslında kıyasladıgımız 2000 ve 2008 arasında yapımda olmak uzere teknolojik farklılıklar var.benim burda demek istedigim eski araclar daha saglam oluyor.ha 2000 modelde sorun yokmuydu giderilemiyen tabiki vardı.120 km den sonra hava kanallarından ıslık sesi geliyordu:) ve bu tum astralarda vardı. her 45000 km de trigiyer kayısının degişmesi öngörülüyor yoksa motoru kucagınıza veriyorlar al git der gibi.tüm astralar icin gecerli bir durumdu buda.ama vel hasıl santiye ve uzun yollarda kullandıgım bu araba idare ederinde üstünde bir performansı vardı.ben memnundum yani.
    Ama yeni astralarıda kullandım ve hic mi hic memnun kalmadım.bazı arabalar fabrika hatalı olarak geri cagrıldı.bir arkadasım mahkemeye verdi motorda fabrika hatası vardı sonra opelde kabul etti hatasını ve bazı seri numaralı aracları geri cagırdıklarını biliyorum.vites te sorunları var iyi degildi yani.yeni opel astrayı onun icin kimseye önermem.

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

• Ere ise doğrudur. Ben kazalı aracımı garantide diye oraya götürüp sonra kavga etmiştim . Çekiciye koyun götürüp kapının önüne koyun size yaptıracağıma kapının önünde çürüsün dediydim :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• birde su konu var yetkili servis... aslında ab yasalarına göre yetkili servise götürmezsen garanti dısı kalır gibi bir mantık yasal olarak aykırı.sadece Türkiyede bu uygulama var.Ab yasaları cercevesinde bizde ayak uydurucaz diye yasal düzenlemeler yapıldıgını biliyorum .yani artık istediğiniz servise gittiginizde aracınız garanti dısı olmiycak. yetkili servislerin tekeline girmesi olayı yuksek kar söz konusu.aracını yetkili servise götürmezseniz garanti dışı kalıyor bundanda birileri cok büyük para kazanıyor.ha ama tabi sunuda söylemek lazım normal servislerede bazı kosullar getirlerek teknik acıdan igleştirilmesi söz konusu olacak .calısanların teknik biligleri yada ustalık belgeleri gibi falan.kurslara falan acılıcak heralde.bu konuyuda eniştemden biliyorum kendisi araba sektöründe uzun yıllar calısmıs citroen Turkiye müdürüydü.

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

• Serdar'cığım dikkat edersen ben büyük firma demedim, kurumsal firma dedim. Arada çok fark var. Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı kanunları takip etmesi lazım, kanunun eksik ve açıklarını kapatması lazım. Benim bordromdan gelir vergisi kesmek kolay (ki onuda benim çalıştığım firma yapıyor), denetim yapıp kaçıranları bulması lazım. Onu yapamıyorlar. mesela benim kızın çocuk doktoru muayene başına 200YTL, günde rahat 30-40 hastası vardır, pazar dahil çalışıyor. ödediği vergi benim ödediğimin üçtebiri ya var ya yok? ben yılda 2 trilyon kazanmıyorum, nasıl oluyor bu iş?

.

ankarateam.png

• Ere ise doğrudur. Ben kazalı aracımı garantide diye oraya götürüp sonra kavga etmiştim . Çekiciye koyun götürüp kapının önüne koyun size yaptıracağıma kapının önünde çürüsün dediydim :)

Üstüne bastın abi ayağını kaldır #hims

birde su konu var yetkili servis... aslında ab yasalarına göre yetkili servise götürmezsen garanti dısı kalır gibi bir mantık yasal olarak aykırı.sadece Türkiyede bu uygulama var.Ab yasaları cercevesinde bizde ayak uydurucaz diye yasal düzenlemeler yapıldıgını biliyorum .yani artık istediğiniz servise gittiginizde aracınız garanti dısı olmiycak. yetkili servislerin tekeline girmesi olayı yuksek kar söz konusu.aracını yetkili servise götürmezseniz garanti dışı kalıyor bundanda birileri cok büyük para kazanıyor.ha ama tabi sunuda söylemek lazım normal servislerede bazı kosullar getirlerek teknik acıdan igleştirilmesi söz konusu olacak .calısanların teknik biligleri yada ustalık belgeleri gibi falan.kurslara falan acılıcak heralde.bu konuyuda eniştemden biliyorum kendisi araba sektöründe uzun yıllar calısmıs citroen Turkiye müdürüydü.

+1 aynen katılıyorum

Serdar'cığım dikkat edersen ben büyük firma demedim, kurumsal firma dedim. Arada çok fark var. Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı kanunları takip etmesi lazım, kanunun eksik ve açıklarını kapatması lazım. Benim bordromdan gelir vergisi kesmek kolay (ki onuda benim çalıştığım firma yapıyor), denetim yapıp kaçıranları bulması lazım. Onu yapamıyorlar. mesela benim kızın çocuk doktoru muayene başına 200YTL, günde rahat 30-40 hastası vardır, pazar dahil çalışıyor. ödediği vergi benim ödediğimin üçtebiri ya var ya yok? ben yılda 2 trilyon kazanmıyorum, nasıl oluyor bu iş?

Aynı fikirdeyiz abi ben kesinlikle aksini iddia etmiyorum, bu konuda gene en büyük vazife devlete düşüyor bizim kişisel çabalarımız bir yere kadar. Ama bi konuyuda atlamamk gerekir büyük firmalar kurumsallaşırken bu açıklıkları gayet iyi kullanıyor g;$i

AA S410 5,5

• Vergi konusunda sana katılıyorum ama bencede kaliteli usta yetkili serviste çalışmıyor. Yetkili serviste her türlü alet ve makine olduğu yada olması lazım olduğu halde ayrıca ustalara her model hakkında eğitim verildiğini varsayarsak hala deneme yanılma yoluyla araba tamir etmeye kalkmalarını ben anlamıyorum. perşembe günü astra gene servise gitti bu sefer bende gittim. araca bu sefer bakan en fazla 24 yaşlarında güya usta 'abi astra dizellerde bazen fazla bi ses oluyo ama o ses olanlarda tork daha iyi çıkıyor sen şanslısın takma bu sesi kafana sessiz çıkanlarda tork kendini çok göstermiyor dedi.' Ne cvp verdim biliyormusunuz HAS......R dedim sadece. Yahu bunda bi standart olmazmı, Tavuk çevirme seçmiyorumki az pişmiş çok kızarmış ne bu yahu eğer alman bir araçta standart yoksa hiç kasmıyalım o zaman gidelim çin cherry alalım bu akşam opel genel müdürlüğe servisi sikayet eden bi mail attım bakalım ne olacak pis taktım opele ve berbat servislerine +;tuftabV#;tufey#

Webley Patriot - T.M.A.