Mod125 ve Dürbün aldım yorumlarınızı esirgemeyin

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selam arkadaşlar mod 99 hastası olarak gittim mod 125 sas th 22 kalibre dürbünüde nikkostirling 3*9*40 aldım tercihimi nasıl buldunuz iyi kötü değerlendirmelerinizi bekliyorum mesela bu tüfek ve dürbünle negibi şeylere dikkat etmem gerekiyor henüz yolun başındayım öneride verebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

hatsan mod 125 th 5.5 + nikkostirling 3*9*40 AO [*]icon_sniper.gif

• umarım yeni silahınızı çok seversiniz ve keyifli atışlar yaparsınız

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Hayırlısı buymuş. Yeni silahınızı sevmek sabretmek ve bol bol pratik yapmak önemli belki grupmanlarınızı da bizlerle paylaşırsınız ilerde :).
    Kazasız belasız atışlar dilerim

• herkese selam arkadaşlar mod 99 hastası olarak gittim mod 125 sas th 22 kalibre dürbünüde nikkostirling 3*9*40 aldım tercihimi nasıl buldunuz iyi kötü değerlendirmelerinizi bekliyorum mesela bu tüfek ve dürbünle negibi şeylere dikkat etmem gerekiyor henüz yolun başındayım öneride verebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun kazasız kullanmalar acaba toplam ne kadar ücret ödediniz ?

• hayırlı olsun . çok güzel bir tercih iyi yapmıssın kardes iyi atıslar dilerim..

>>BY KESKİN NİŞANCI <<
    ;tufey# SAY ;tufey#

>>>BY KESKİN NİŞANCI<<<
    ;avci; aa düştümü yok düşmemiş vur vur ;tufey#

MarmaraTeam

• çok sağolun yaptığınız yorumlar için silaha henuz alışma evresindeyim birde dürbününü sıfırladım dün kendi çabamla evde atabildim henüz evin içinde en fazla 15 metreden atabiliyorum en son dürbünü sıfırladım ve 3 atış yaptım 15 metreden 50 KURUŞ büyüklüğünde atış yaptım daha bol bol pratik yapmam lazım galiba

• çok sağolun yaptığınız yorumlar için silaha henuz alışma evresindeyim birde dürbününü sıfırladım dün kendi çabamla evde atabildim henüz evin içinde en fazla 15 metreden atabiliyorum en son dürbünü sıfırladım ve 3 atış yaptım 15 metreden 50 KURUŞ büyüklüğünde atış yaptım daha bol bol pratik yapmam lazım galiba

silahın hayırlı olsn arkadaşım, ama keşke benim gibi acele etmeyip forumu biraz okusaydın (dizel etkisi konulu yazıda hatsan silahlardan bahsedilmiş).... Bu forum çok iyi ve üyeleri de gayet düzeyli ve bu forumda olmaktan mutluyum ancak diğer birkaç foruma da bilgi edinmek amaçlı göz atarsan HATSAN tüfeklerin zaman içinde çıkaracağı sorunları göreceksin... Ayrıca sana birşey tavsiye edeceğim atışlarını dürbünsüz yap bence havalı silahla dürbünsüz atış yapmak daha zevkli ve daha eğlenceli denemeni tavsiye edirim. Ayrıca lütfen kendine kuş, tavşan, kedi vb canlı hayvanları hedef seçme çünkü bu silahlar bu hayvanları aniden öldürmüyor... Hayvancıklar can çekişiyorlar. Atışlarını spor amaçlı yapman dileğimle tüfeğin tekrar hayırlı olsun...

HER CANLININ YAŞAMAYA HAKKI VARDIR...

• Aldığın tüfek quattro tetik ise fazla tasalanma mod 99'un biraz daha güçlüsünü almışın demektir.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Aldığın tüfek quattro tetik ise fazla tasalanma mod 99'un biraz daha güçlüsünü almışın demektir.

quattro tetiğin avantajları nedir?

HER CANLININ YAŞAMAYA HAKKI VARDIR...

aldığım tüfek quattra tetik abi

• Quattro tetik ayarlanabilir tetik demektir, tetik hassasiyetini tetik mekanizmasında ki bir vida sayesinde ayarlarsınız.
    Eski model mod 125 tüfeklerin en büyük sorunlarından birisi bu sert ve kalitesiz tetik tertibatı idi(plastik tetik)

Yaylı tüfeklerde atış sırasında en ufak bir hareket bile hedefin çok uzağına vuruşa sebep olur.
    Sert tetikte kaynağı sağlamak zor olur.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Bu quatro tetiğin hassasiyeti nasıl peki kullanan arkadaşlar bi yorum yazsa bende merak ediyorum istediğiniz kadar hassaslaştırabiliyormusunuz tetiğin son düşme anı nasıl orda sertleşme oluyormu mu? Yoksa tetik yürüyüş mesafesinden, tetik düşürme anı hepsi ayarlanabiliyor mu?

• Gayet güzel bir kombinasyon. Dampa ayak ile daha iyi olur tabii. Mod125 çok kaliteli bir tüfek değildir ancak zamanla da pek bir sorun çıkarmaz, isabetinde de sorun olmadığına göre, iyi atışlar.

• Çok fazla tercih edilmese de fiyatı dolayısıyla rahatça kullanabileceğiniz söküp inceleyebileceğiniz dolayısıyla yaylı tüfekleri tanıyabileceğiniz bir tüfek. Ben şahsen bu tarz bir tüfekle başlamıştım söktüm taktım inceledim zamanla eksiklerini de görüyo tabi insan. Yani pistonlu tüfekleri tanımak açısından çok avantajlı. Söz gelimi bir 460 magnum yada hw 97k tecrübeli olmadıkça kolay kolay sökülüp inceleme cesareti bulamayacağımız tüfekler.
    Forum bu konuda çok zengin son örneği bir prosport olmak üzere ne canavarları dağıtıp toplamış ağbilerimiz :)

• herkesin yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim dampa ayak sipariş ettim şimdi onu bekliyorum bakalım nasıl bir performans alacam.

• 1. Nesil Webley Patriot un mükemmel tetik tertibatını bozmadan önce Hatsan mühendisleri sanırım bir kopyasını çıkartmış olacak ki Quatro adı altında bir tetik tertibatını üretip silahlarında kullanmışlar : ). 1. Nesil Patriot un tetik tertibatı üstüne başka bir tetik tanımam şahsen ...

• 1. Nesil Webley Patriot un mükemmel tetik tertibatını bozmadan önce Hatsan mühendisleri sanırım bir kopyasını çıkartmış olacak ki Quatro adı altında bir tetik tertibatını üretip silahlarında kullanmışlar : ). 1. Nesil Patriot un tetik tertibatı üstüne başka bir tetik tanımam şahsen ...

Bende I.nesil webley patriot var ama dediğiniz tetik hassasiyetinden bir şey anlamadım ben.
    Eğer hassasiyet o tetiği çevreleyen demirin önündeki vidadan ayarlanabiliyorsa, ben onu gevşetince birşey anlamaıyorum, hatta atışlarım sırasında sarsıntıdan devamlı düşüyor o vida. Ben mi yanlış yapıyorum bir şeyleri?

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• webley patriot un tetik ayar vidası tetik de monteli,her tüfekde olduğu gibi ;kihhik,
    şimdi sen tetik ayarını yapmak için tetik korumalığın vidalarınımı gevşettin ;kihhik, yoksa benmi yanlış algıladım :)

tuhaf bir durum var imzanız da diana tüfek var ve siz webley patriotun tetiğin den başka tetik tanımam diyorsunuz :) diana nın yanında lafı bile edilmez buda benim görüşüm :)

ve webley patriotun tetiği hasas deyil g;$i Quatro tetiğe hasasiyeti verdirebildiğin gibi tetik boşluğunu da ayarlıyabiliyorsun,bütün bunlara rağmen benim diana mod48 in tetiği :thumbup:

• Merhaba Kadir Üstadım,
    Haklısın ama açıkçası bendeki Patriot'un tetiği de mükemmel.Sanırım İngiltere'den gelen orijinal parçalarla yapılmış olanlardan olabilir.Farklı 1. Nesiller de olabilir ama bu konuda ben de şaşırdım açıkçası.Haftasonu bahçede denedim , tetiğe ordan hayran kaldım.Diğer özellikleri ise ayrı bir konu ama tetik gerçekten ;d; Tabi ki Diana'nın yeri daha başka.
    Syg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Kadir abi resimde gösterdiğim alandaki vida düşüyor, bende çok sert sıkmıyorum tetik sertleşcek diye, yanlış yerle mi uğraşıyorum :)
    [Resim Engellendi: http://img220.imageshack.us/img220/6627/patriotm.jpg]

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen EFO ().