Hatsan Mod 99 Quattro SAS' mı ? Webley Patriot 2. Nesilmi ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Sevgili Hobidaşlarım. Sizlere Bir Sorum Olucak. Benim Kafam Bu 2 Tüfeğe Takıldı Bulabilsem Hiç Düşünmeden Webley Patriot 1. Nesil Alıcam Ama Malesef Kalmamış ;( Hiç Bir Yerde Göremiyorum. Mecbur 2. Nesile Kaldık ;hirr; Bu Yüzden Siz Deneyimli Abilerimin ve Kardeşlerimin Fikirlerini Almak İstiyorum. Sizce Mod 99 mu ? Yoksa Webley Patriot 2. Nesilmi ? Hangisi Daha Sağlam, Daha Kullanışlı, Daha Estetik, Daha İsabetli, Daha Güçlü :him:s vsvs... Lütfen 2 Sininde Avantajlarını ve Dezavantajlarını Öğrenebilirimiyim
    Cevap Beklediğim Kişi Kadir Abi Özellikle Çünkü 2 Sinide Kullanmış ve Usta Olmuş Bir İnsan Cevaplarınızı Bekliyorum. ;kffx;

Saygılarımla.....

Kah Çıkarım Gökyüzüne İzlerim El Alemi ;keyfs; Kah İnerim Yeryüzüne İzler El Alem Beni ;tufey#

• bende merakla bekliyorum bu sorunun cevabını

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• meraba. webley patriot 2. nesil almayı düşünüyordum forumda yaptıgım arastırmalar sonucu 1.nesil ile arasında cok fark varmıs ondan dolayı vaz gectım. keske az kullanılmıs 1.nesil i bulabilsek.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• Alacaksan 1. nesil al tabi bulabilirsen ben kullanan biri olarak namlusuna ve gücüne her türlü garanti veririm lakin 2. nesil almayı düşünüyorsan alma derim 1. nesille 2. nesilin tek ortak noktaları aynı güçte olmaları lakin attığını vuramadıktan sonra güç ne işe yarar?
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• bide mod 99 sas hakkında gördüğüm kadarıyla isabetli bir tüfek fakat güç konusunda yüksek beklentideysen ne kadar tatmin eder seni onu bilemem yapılan atışlara baktığımızda mod 99 sas ın 2. nesil patriotlardan daha hassas olduğunu söyleyebiliriz tabi 2. nesillerinde 99 lardan bariz şekilde güçlü olduğunuda unutmamak lazım.
    saygılar.

• Cevap İçin Çok Teşekkürler Abi. Başka Kullanan Varsa Yorumlarınızı Bekiyorum. Lütfen İkisininde İsabetliliğini Ve Sağlamlığınıda Yazarsanız Sevinirim Kaç Metreden Vurur vsvs.. Sizce Hangisi Üstün ? Benim İçin 70 m Tenekeyi Delsin Yeter. Sıkıcağım Max. Mesafe 100 m Oda Nadir. Webley Patriot 2. Nesille Kaç Metreden Vurabilirim ? Mod 99 la Kaç Metreden Vurabilirim ? Sideprensi07 (Kadir Abi)
    min Mod 99'la 200 mt.den Şişeyi Kırdığını Gördüm Bu Beni Mod 99 Almam İçin Tetikliyor. Gerçi Atıcılıkda Lazım 200 mt.den Vurmak İçin Tüfeğin Gücü Yeterli Olmaz.

Şimdi Size Soruyorum

Hatsan Mod 99' mu ? Webley Patriot 2. Nesil mi ?

Kah Çıkarım Gökyüzüne İzlerim El Alemi ;keyfs; Kah İnerim Yeryüzüne İzler El Alem Beni ;tufey#

• Valla maksimum 100 metreye atacağım diyorsan mod99 işini görür. Webleyin birinci nesili var bende, gayet memnunum. İkinci nesilini hiç bilmiyorum.

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Ben Sağlamlık ve İsabetlilik Açısından Diyorum Webley Patriot'un 1. Nesilinin İyi Olduğuna Şüphe Yok Zaten Ben Webley Patriot 2. Nesilmi Daha Sağlam Daha İsabetli Yoksa Mod 99 mu Daha Sağlam Daha İsabetli :him:s

Şimdiden Teşekkürler

• İsabetlilik konusunda mod99 dediğin mesafelerden 2. nesil patriota göre daha hassas atışlar yapar lakin teneke delme işini soruyosan ör:70m de 99 sas tahminen tek tarafını delebilir tabi kullandığın mühimmat ta önemli bu mesafelerden yağ tenekeleri için önlü arkalı delip geçme pek kolay bi enerji değildir.ama senin amacın vurmaksa dediğim gibi mod 99 sas işini görür diye düşünüyorum.
    saygılar.

• Cevap İçin Teşekkürler Abi Ellerine Sağlık O Zaman Mod 99 u Alacağım Kararım Kesinleşti . g;$i Ama Hiç Webley Patriot 2. Nesil Kullanan Yokmu ? Kullananlardanda Görüş ve Önerilerini Almak İstiyorum.

• webley patriot yeni nesil kullandım, şu anda halen kullanmaktayım ve memnunum.

-Webley Patriot 4.5 mm - Yatagun Dampa - Optima 3-9X44
    -Hatsan Optima 635 6.35 mm - Optima 3-9X32
    -HATSAN AT44-WX10 Lothar Walter NAMLU 5.5 mm
    -Hill MK Air Rifle Pump

• mod99 kendim kullandım.Bence çok güzel bir tüfek.isabetlilik ve gücü oldukça güzel yani forumdan kadir abi 200 metre de şişe kırmış ve videosu youtube de var.

• daha güçlü olsun diyorsan webleyi seçeceksin,2ci nesil yerine yeni çıkan mod125 i tercih ederim güç istiyorsan,namlusu,tetik mekanizması yeni,webley ile aynı güçde olmasına rağmen ondan biraz daha tepmesinin az oluşu,ahşap tercih edeceksen mod99 boy dan da biraz daha kısa,ağırlıkları aynı,
    yeni nesil yaylıları gayet isabetli ve eskilerdeki gibi dökülme olmuyor kolay kolay,şuana kadar göremediğim için ( kolay kolay) diye bir açık kapı bıraktım ;şrofls;.

hedefi vuramazsan,

kullandığın pelleti değiştir

hava şartlarını konrol et

hatayı kendin de ara

son olarak belki tüfeğin contaları filan hasar almıştır konrol et ;kihhik,

isabetsiz diye bir şey yazmadığımın farkına varmışsındır umarım ^^

• Teşekkürler Kadir Abi ve Hobidaşlarım. Mod 99 Almaya Karar Verdim. 100 mt.den Vursun Yeter Bana . Mod 99'unda Bunu Yapabileceğini Umuyorum. Fx 16 grain Pelletleri Kullanıcam. Bunlar İyi Sonuç Veriyordu Sanırım Kadir Abi'nin Dediğine Göre (Kadir Abi Öyle Diyorsa Öyledir :) ). Tekrar Teşekkürler İyi Atışlar İyi Günler. agt agt

• mod 99 iyi seçim bence . kendim kullanıyorum oldukça tatmin edici . gücüde yeterli.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Cevap İçin Teşekkürler Abi Ellerine Sağlık O Zaman Mod 99 u Alacağım Kararım Kesinleşti . g;$i Ama Hiç Webley Patriot 2. Nesil Kullanan Yokmu ? Kullananlardanda Görüş ve Önerilerini Almak İstiyorum.

ikiside sonuçta hatsanın...eğer hatsan alıyorsan hatsan adı altında olsun..webleyi tercih etme zaten hatsanın kendi sitesinde hızları yazıyor.. model 99 daha cazip gibi..bence model99 al....

• 1. Nesil patriot üst sınıf bir silah.
    Kullanmadan önce bende sizin gibi düşünüyordum.

Namlu kalitesi çok güzel.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• ikiside sonuçta hatsanın...eğer hatsan alıyorsan hatsan adı altında olsun..webleyi tercih etme zaten hatsanın kendi sitesinde hızları yazıyor.. model 99 daha cazip gibi..bence model99 al....

forumda kafa avcısı nicli arkadaşımızın 2 ci nesil yorumlarını okumuşdum güçlü fakat isabetsiz oldugunu yazmışdı birde cabuk dağıldıgı üstüne yeşil gres sonrası tüfek kandini parcalamışdı yanlış hatırlamıyorsam şuan alınıcak hatsan yaylılarda mod 99 var bende araşdırıyorum 1 aydır bende mod 99 alıcam ustelik yanında optima 3.9.32 dürbün cabası hafif oldugundan iş görür ama en azından tek parca ayakla kullanmalısın 1 nesil patriot güzel tüfek fakat aynı fiyata sıfır mod 99 yanında hediyeleri daha mantıklı sonuçda yeni yenidir ilk sen kullanıyosun onun keyfi yine başka 2 el silahlar üzerinde ufak tefek cizikler mutlaka oluyor vebu yeni almış oldugumuz ürünün verdigi heycanı vermiyor .. :whistling: burda herkez kendi görüşünü yazıcakdır yinede son karar senin..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Yaylılar içinde ki en güçlü tüfek patriottur. İsabetli olanını istersenizde 1. nesildir.
    Kullanmadan anlamak zor, piston çapı en geniş olan tüfek bu.
    Forumu okursanız görürsünüz bu tüfeğin üzerinde yapılan modifiyeleri başka tüfeklerde deneseniz ilk atışta tüfek dağılırdı, bu silah yine iyi dayandı o dizellemelere falan...

1. nesil olupta temiz olanı varsa mod 99'a tercih edilir.
    Ben sıfır mod 99 parasından daha fazlasını verdim ama hiç pişmanlık duymadım.
    Tüfeğin namlusunu görünce kararınız değişir.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)