Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yeni aldığım dürbün 1/8 MOA sanırım taretlerde 1/8" yazıyor dürbün sıfırlama yaparken kullandığım hedef kağıdında 10 yardda 1 kare 10 click yazıyor sanırım bu 1/4 moa için dürbünümü sıfırlarken 1 kare için yazan değerin 2 katı click olarak mı baz alıcam yoksa hesaplaması farklı mı?

Air Arms S410 SL XTRA Ambi Deluxe .22 40FT/LBS & Gamo 4-16x50 MD
    Benjamin Marauder Pistol .22 & Nikko Stirling NRD25 Red Dot

• Evet, iki katı click alacaksınız.( 10yd.da 1/8 MOA dürbünlerde 1click=0,3mm.dir.)

• Konu hortladı ama bu konuda bir mazurat ve bilgilendirme yapmak istiyorum,
    http://www.aimpoint.com/produc…view/product/Micro%20T-1/
    Konu çin malı çakma red dotlar,

örnek; güzel ve micro bir red dot olan aimpoint t1 red dotum var teknik özelliklerinde 4 MOA Yazıyor ki bu bile bana göre iyi bir özellik değil 3MOA, 2 MOA heleki 1MOA bunu hiç bulamazsınız ama hadi neyse bana göre en ideali 2 MOA Olmalı.bu bilgiler doğrultusunda 4 MOA olan red dot um 100 yardda 4*2.54=10,16 cm lik bir alanı noktasal olarak kaplayacaktır yani 10,16 cm den daha küçük hedefleri vurma şansınız azalacaktır.

Her neyse bu bağlamda 10 yard da bu 4 moa lık red dot um yaklaşık 1 cm lik çaplı bir alanı kapatması gerekirken 10 yardda 2-2,2 cm lik bir alanı kapatıyor, halbuki 1 cm lik çaplı bir hadefi kapatması gerekiyor ,buda demekki bu red dot bu durumda 4MOA Değil, 8MOA Görünüyor bu bilgilerim benim verdiğim veriler doğrultusunda doğrumu arkadaşlar?

O zaman bu rezalet nedir biz kime inanacağız bunlar ucuz diye alıyoruz yurtdışı sitesinde bu red dotu 40 dolar TR de 150 TL civarında alıyoruz orjinal sitesinde 600 dolarlardan bahsediliyor ve de gördüm.

Bu işi nasıl beceriyorlar çin malı ama bire bir aynı ..

saygılarımla..

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ayer ().

• Red Dot olarak Adco 1,5moa Holosight olaraksa Barska Electrosight önerebilirim. Muhtemelen bunlarda Çin imalattır fakat çinlilerin ürettikleri ürünler çeşitli kalitelerde. Söylediklerinize aynen katılıyorum şu zamanda kime güveneceğini bilemiyor insan.

• Bu reddotlarda 100 yard gibi mesafelere sağlıklı atışlar yapanlar var mı? Ben ülkemizde 150 liraya satılanlardan getirttim Çin den 1 adet ve 30 40 metrede şişe kırmak için ideal gibi geldi bana. 100 yard mesafede pek sağlıklı sonuçlar vermez gibi geldi bana sonuçta büyütmesiz.

• Bu reddotlarda 100 yard gibi mesafelere sağlıklı atışlar yapanlar var mı? Ben ülkemizde 150 liraya satılanlardan getirttim Çin den 1 adet ve 30 40 metrede şişe kırmak için ideal gibi geldi bana. 100 yard mesafede pek sağlıklı sonuçlar vermez gibi geldi bana sonuçta büyütmesiz.

Bu hedefinizin boyutuyla alakalı bir durum. Söz gelimi 100 yrd mesafede hedefiniz bir soda şişesiyse dot boyutundan öte hedefi görme problemi yaşayabiliriz. 1,5 moa bir red dot ile yaklaşık 100 metredeki 5 lt lik standart bir yağ tenekesi rahatlıkla görülüp isabet sağlanabiliyor. Ayrıca Filintaların hazıladığı bir Zoraki videosu olacaktı 90 metreden kola kutusu atışları yapılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Selamlar

• Bu hedefinizin boyutuyla alakalı bir durum. Söz gelimi 100 yrd mesafede hedefiniz bir soda şişesiyse dot boyutundan öte hedefi görme problemi yaşayabiliriz. 1,5 moa bir red dot ile yaklaşık 100 metredeki 5 lt lik standart bir yağ tenekesi rahatlıkla görülüp isabet sağlanabiliyor. Ayrıca Filintaların hazıladığı bir Zoraki videosu olacaktı 90 metreden kola kutusu atışları yapılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Selamlar

Aynen katılıyorum, hedefi kırmızı nokta ile MOA kuralları çerçevesinde gördükten sonra büyütmeye gerek yok zaten, ayrıca yüksek büyütmelerde titremeden dolayı paralax ayar bozulur ve daha zor nişan almanız ve nefes kontrolu vb unsurlar ön plana çıkacaktır.

Birde benim tercihim olabildikça küçük MOA ve olabildikçe micro red dotlar, örnek aimpoint t1, docter red dot vb. gibi.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Değerli arkadaşlar,
    Hawke Nite-Eye 6-24x50 10x 1/2 MilDot dürbündeki 10x ve 1/2 MilDot neyi ifade ediyor?

Bu vesileyle dürbünün görüntü kalitesini merak eden arkadaşlar için 5.3km mesafede ilgili dürbünün fotosu;

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/Hawke%20Nite-Eye%20Digital%206-24x50%2010x%20Half%20MilDot/20130303_172238_zps939bf7b9.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/Hawke%20Nite-Eye%20Digital%206-24x50%2010x%20Half%20MilDot/20130303_172221_zps76a3a212.jpg]

• sis olmayan bulutsuz bir havada çekilse foto çok daha net olurdu değil mi?

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Değerli arkadaşlar,
    Hawke Nite-Eye 6-24x50 10x 1/2 MilDot dürbündeki 10x ve 1/2 MilDot neyi ifade ediyor?

Bildiğimiz mil-dot ların arasında yarım çizgileri de var. 10x half mildot diye de geçiyor.

Biraz dar alana sıkıştığından, dürbünün modeline göre, ince işlenmemiş olanları çok fayda sağlamıyor gibi. 20x olanları tüm görüntüyü kaplıyor. Havalılar için full reticle önemli avantaj

• Sayın wrangler,
    10x ve 20x half mildotların arasındaki fark sadece reticlede kapladığı alanmıdır?
    Burdan anladığım 10x ile son dotta örneğin 100m mesafeyi nişan alabiliyorsak 20x de 200m gibi mi..?

• Sayın wrangler,
    10x ve 20x half mildotların arasındaki fark sadece reticlede kapladığı alanmıdır?
    Burdan anladığım 10x ile son dotta örneğin 100m mesafeyi nişan alabiliyorsak 20x de 200m gibi mi..?

Doğrudur.

Görüntüyü tam kaplaması dışında birkaç ufak tefek farklar da var. Fotograflarından detaylara bakabilirsiniz.

• agalar kisme kusura bakmasın ben anlamadım...

şimdi elimde bır reddot var..ozelliği 1/4 oa yazmakta...şimdi bunun özelliği nedir..

100 mt de nereye gıder..ya da kaç mt ye sıfırlama yapak...

• agalar kisme kusura bakmasın ben anlamadım...

şimdi elimde bır reddot var..ozelliği 1/4 oa yazmakta...şimdi bunun özelliği nedir..

100 mt de nereye gıder..ya da kaç mt ye sıfırlama yapak...