Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar bu konuyu açma sebebim gamo marka pelletler hakkında bilgi sahibi olmak. burdaki gayem en çok kullanılan ve en iyi gamo pelletleri öğrenmetir.siz sevgili forum arkadaşlardan en çok beğendikleri pellet modelini yazmaları bu sayede pellet alırken bazı şeylere dikkat ederiz ve boşuna paramızı ŞİŞELERE atmamış oluruz .Bu konuyu diğer marka pellet kullanan arkadaşlarda yaparsa çok senirim.Paylaşımlar için şimdiden herkese teşşekür ederim

YAŞAR KULA
    MEKAN MERSİN VATAN ADIYAMAN

İLK TÜFEĞİM ESER 4.5
    JETSAN 4.5
    KRAL KANAS 5.5
    LAZER 3*9*32E DÜRBÜN
    ÇÖRÇİL 12 CAL.OTOMATİK AV TÜFEĞİ
    ARMSAN ARMTAC RS X2 12 CAL.
    HATSAN AT44-10

BÖYLE SÜRÜP GİDEN Bİ AV SEVDAM VAR İŞTE
    AVCILIK BİR YAŞAM TARZI BENİM İÇİN
    http://i1103.hizliresim.com/2011/3/30/4167.gif

• prohunter fena eğildi

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• 25 m de çeşitli pelletler ile denemeler yapmıştım.
    Daha önce 50 m de inanamadığım bir isabet kaydeden TS.22 25m atışında beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Pro magnum ise 50 m de hiç isabetli değildi, fakat 25m de tek delik yaptı.

Buradan çıkacak esas sonuç, bir atışa iyi sonuç verip diğer atışta değişiyorsa, pelletlerin ağırlıkları, çapak durumu, denge vs gibi etkenler standart olmamasındandır.

GAMO pelletler eylence pelletidir. 20-30 m'ye şişe veya kutu koyup yaylı tüfekler ile vurdun-vuramadın eylencesi için kullanılmalıdırlar.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• 25 m de çeşitli pelletler ile denemeler yapmıştım.
    Daha önce 50 m de inanamadığım bir isabet kaydeden TS.22 25m atışında beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Pro magnum ise 50 m de hiç isabetli değildi, fakat 25m de tek delik yaptı.

Buradan çıkacak esas sonuç, bir atışa iyi sonuç verip diğer atışta değişiyorsa, pelletlerin ağırlıkları, çapak durumu, denge vs gibi etkenler standart olmamasındandır.

GAMO pelletler eylence pelletidir. 20-30 m'ye şişe veya kutu koyup yaylı tüfekler ile vurdun-vuramadın eylencesi için kullanılmalıdırlar.

Kesinlikle katılıyorum. Gurupman çalışması yapmak istiyorsanız fx, hn, jsb gibi markaları tercih etmelisiniz.

• Yaşar benim evde yaptığım pelletler bile gamodan daha isabetlidir.Yok illa kullanacağım diyorsan pro magnum var bizim orda kutuları aç bak son çapaksız olanını al gerçi son zamanlarda gelen en düzgün seri.
    Bu pelletler uzun vade de göreceksin piston ve yay üzerinde kurşun kalıntıları bırakacak.Bir ara fx revo ların çalışmasına engel olacak kadar çapak vardı gamolarda.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• gamo raptor pelletler delme gücü yönünden bence çok başarılı
    diğerleri hakkında çok deneyimim yok olunca yazarım :)

one shot one kill
    hatsan at44 premium long lothar walter

• Ben gamo mach kullanıyorum sevdigimden degil burda gamo olarak sadece o varda ondan :) mecburiyetden ister inanın ister inanmayın mod 95 sas la 100 mt defalarca bira şişesi kırmışlıgım vardır fakat 5 atışdan 1 tanesi şişeyi vuruyor 5 te 1 bunada şükür vede capak vs yok cilop gibi pelletler ts10 lar dediginiz gibi capak semesi çok kötü

• Match pellet ile o mesafede o kadar vurabilmeniz bile büyük başarı.Match pelletler müsabakalarda puanlamayı kolaylaştırmak için,hedef kağıdına net delikler açmak amacı ile üretilmiştir asıl amacı budur ve uzak mesafe atışlarında kafaları düz olduğu için rüzgar karşı direnci ve rüzgarı yarma gibi bir özelliği olmadığı için kullanılmazlar.düz uclu pellet rüzgara karşı set oluşturarak pelletin titremesine neden olur bu da beraberinde isabetsizlik getirir.bahsettiğiniz mesafede o pellet ile isabet almak şanstan öteye gitmez.
    Uzak mesafe atışlarınde domed yani kubbe uclu pellet kullanılması tavsiye edilir.aslında domed uclu pellet tüm kullanım amaçlarına uygundur.
    Arama motorundan amaca göre pellet seçimi ile arama yaparsanız daha ayrıntılı bilgiye kavuşursunuz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• en çok gamo mach kullanıyorum en fazla 25m de sıkıyorum hedef kağıdına sıktığım için şise kırma veya daha uzak mesafe de ise hunter modellerini kulanıyorum fena değil ama farklı bir markada kullanmadım.

A RH +

gamo shadow 1000 5.5 (22)
    gamo hunter 440 4.5 (177)
    gamo pr 45 4.5 (177)
    gamo pt 80 4.5 (177)

winchester level action 410 ga (36 cal)
    çatüs 4+1 410 ga (36 cal)

dağdelen (solak) 12 cal
    yıldız superpoze 12 cal

• Mod 95 sas da Gamo pelletlerin hemen hepsini denedim.pro hunter ve magnumda ortalama gruplar elde ediliyor.matc kısa mesafede fena değil.Geçen hafta crosman hunting 500 kutulardan aldım.Hemen hemen gamo pelletler ile fiyatı aynı.Ama pelletler arasında müthiş fark var.gamo pelletler ile 20 metrede 2.5 3 cm lik gruplar çıkarken,crosmanda bu grup 1 cm kadar düştü.Gerçekten anladım ki grup denemesi yapılacaksa daha kaliteli pelletler kullanılmalı.Tabi kullanılan tüfekte çok büyük etken.

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• Bugun iki kutu Gamo ts22 aldim eve geldim aldim evayi pelletler siradan gamo pelletler gibi degildi capak yok geometrileri super tabi bende inceden bi gulumseme:), arka bahce pencerem daga baktigi icin tufegi alip pencereye yoneldim, pencere kenarina koydugum yastigi atis yastigi gibi kullandim ve dotlarla yaklasik 100m gelen bir yeri sectim kendime hedef olarak, boyu 50cm eni yaklasik 30cm bir kayaydi hedef, kayanin ortasina rasgele birtane salladim zonk!! pellet kayanin gobegine gitti daha sonra o pelletin izine nisan alarak 3 atis gozlerime inanamadim neredeyse tek noktaya gitti pelletler 4. atis 6~7cm saga vurdu(sanki bozuk pellet gibiydi) sonrasinda tekrar toparlandi grupman 100m de toparlanan pelletler en fazla 3cm di genislik olarak.. Simdi suphelendim acaba gamo pellet uretimine ceki duzen mi verdi diye haftaya kadar biterse pelletler 4pk daha alicam cok hosuma gitti gercekten 50m de promagnumun grupmani da yaklasik 3~3.5cm di yani ts22 promagnumdan 2 kat daha guzel bir grupman cikardi sanirim artik ts22 alicam tabi bozmazsalar..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Bugun iki kutu Gamo ts22 aldim eve geldim aldim evayi pelletler siradan gamo pelletler gibi degildi capak yok geometrileri super tabi bende inceden bi gulumseme:), arka bahce pencerem daga baktigi icin tufegi alip pencereye yoneldim, pencere kenarina koydugum yastigi atis yastigi gibi kullandim ve dotlarla yaklasik 100m gelen bir yeri sectim kendime hedef olarak, boyu 50cm eni yaklasik 30cm bir kayaydi hedef, kayanin ortasina rasgele birtane salladim zonk!! pellet kayanin gobegine gitti daha sonra o pelletin izine nisan alarak 3 atis gozlerime inanamadim neredeyse tek noktaya gitti pelletler 4. atis 6~7cm saga vurdu(sanki bozuk pellet gibiydi) sonrasinda tekrar toparlandi grupman 100m de toparlanan pelletler en fazla 3cm di genislik olarak.. Simdi suphelendim acaba gamo pellet uretimine ceki duzen mi verdi diye haftaya kadar biterse pelletler 4pk daha alicam cok hosuma gitti gercekten 50m de promagnumun grupmani da yaklasik 3~3.5cm di yani ts22 promagnumdan 2 kat daha guzel bir grupman cikardi sanirim artik ts22 alicam tabi bozmazsalar..

Gamo pelletlerin içinden standart dışı çok pellet çıkıyor. Üretim standartları JSB gibi değil. Senin yaptığın testi S410 ile ben de yaptım. 50m de 3 atışım çok iyiydi, sonrakilerden saçma yerlere gidenler oldu. 25 m de testi tekrar ladım ve sanki daha önce 50 m de kullandığım pelletler değilde norica ban ile atmışım gibi çok saçma yerlere gitti. 25 m de de pro magnum tek delik yaptı ama 50 m de 10-15 cm açıldı. Yani içinden nadiren iyi standartta pellet çıkıyor. o da kutuda 30-40 kadar. Eylence pelleti bunlar. :)

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• jsb lerin uzerinde "carefully selected" yani ozenle secilmis yaziyor hakikaten hakkini vermek lazim jsb monsterla cok guzel guruplar yaptim ama o carefully selection islemini gamo pelletlerde elle yapmak zorunda kaliyoruz malesef ;şrofls;. fakat bu seferki farkliydi kutunun icinden 5 tane pellet alip resmini koysam yeridir gercekten cok duzgunler zerre capak yok pelletlerde birkacinin etegi hafif yamulmus gibiydi o kadar cok memnun kaldim ah bide jsb lerdeki gibi sunger tabaka koysalar pelletler yolda gelirken mundar olmasa tadindan yenmiyicek :) dogru duzgun bir kamera alinca bunlari videoya cekicem insan herzaman guzel grup yapamiyor..

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• http://img140.imageshack.us/i/010420111120.jpg/
    http://img52.imageshack.us/i/010420111121.jpg/
    http://img535.imageshack.us/i/010420111119.jpg/
    http://img829.imageshack.us/i/010420111115.jpg/
    hatta ekledim :)
    Birde promagnumlardaki gibi bunlarin eteklerinde sivanmis bulasmis igrenc kursun kalintilari yok yani dumduz..

FİLİNTALAR GRUBU

• Hiç tartmayı denedin mi? :)

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Hiç tartmayı denedin mi? :)

Hayir denemedim ama genel olarak pelletler arasinda bir fark cikacagini biliyorum, sarjore pelletleri doldururken bazi pelletlerin daha zor girdigini hissettim bu capta farklilik demek ama 4sarjor pellet attim 40 pelletin icinden ancak 3 tanesi bu sekildeydi.. Eger siz tarttiysaniz sonuclari paylasirmisiniz? :)

FİLİNTALAR GRUBU

• kram magnumla 5.5 mm hafif pellet seçimi ne olmalı sizce ?

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5