Air Arms Prosport

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım hızlı bir giriş yapıp kurucumuz Mustafa beyle tanıştım,geçen hafta kendisini ziyaret edip bana tavsiye ettiği air arms pro pistonlu tüfeği satın aldım.Henüz her akşam elime alıp kutusuna geri koymama rağmen atış yapma fırsatım olmadı,bu hafta sonu onuda alıp bi geziye çıkmayı planladım..bu tüfeği kullanan ve tecrübesi olan arkadaşlardan performans bilgilerini ve neler yapabildiğini duymak isterim..

• pistonlu silahların RollsRoyce'u, hayırlı olsun.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hayırlı olsun yaylı silahta güzel secim

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Yaylıda en yakışıklı, hayırlı olsun.

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C

• Hoşgeldin. Mustafa Bey'in tavsiyelerini dinlemek lazım. En iyisini yapmışşın hayırlı olsun. Burda tüfeğin markasından niteliğinden çok muhabbetin kalitesini farkedeceksin emin ol. Hoş muhabbetler, keyifli atışlar dilerim.

Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun...

• Ne kadar isabetli bir karar verdiğini tüfeği kullandıkça daha iyi anlayacaksın. Hayırlı olsun.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• iyi dilekleriniz için tşk ederim..geçtiğimiz hafta atış yapma imkanı buldum..15 mt rede dürbünümü sıfırladım su kapaklarına hemen hemen her atıığımı vurdum..hatta 31 metrede atış yaptığım 1 tl bozuk parayı tahrip gücü etkiledi beni..fakat bi sorunum var 15 metreye sıfırladığım dürbünümle 50 metre atışlarımda isabet kaydedemiyorum..sizce nerede hata yapıyorum ??

• Merhaba. Size Hawke ChairGun, programını kullanmanızı öneririm. Yaşadığınız olaya sorun denemez hem. Siz dürbününüzü 15 metreye sıfırladığınızda dürbün ve tüfek namlusu arasında açısal farklılık oluşuyor sizin sıfırlama noktanız dürbün ekseni ile namlu ekseninin ilk çakıştığı nokta. Bu mesafenin ilerisinde ise iki eksen birbirinden uzaklaşmaya başlayacaktır. düşünün ki zaten dürbün ve namlu doğrultusunun paralel olması durumunda isabet söz konusu olamaz.

• iyi dilekleriniz için tşk ederim..geçtiğimiz hafta atış yapma imkanı buldum..15 mt rede dürbünümü sıfırladım su kapaklarına hemen hemen her atıığımı vurdum..hatta 31 metrede atış yaptığım 1 tl bozuk parayı tahrip gücü etkiledi beni..fakat bi sorunum var 15 metreye sıfırladığım dürbünümle 50 metre atışlarımda isabet kaydedemiyorum..sizce nerede hata yapıyorum ??

http://www.chairgun.com/download.php sayfadaki programı yükleyip bakarsanız. hangi pellet ile hangi mesafelere ayar yaparsanız kaç metreyi vuracağını görürsünüz.

Genelde 8 metreye sıfırlanırsa 45 metrede aynı noktayı vurur. pellet ve silahın gücü ile orantılı değişkenlik söz konusu..programı kullanırsanız net değerler ve atış eğrisini görebilirsiniz.

A Takımı Üyesi

• programı indirip inceliyeceğim tşk ederim..dürbündeki mildotlar sanırım mesafeler uzadıkça kullanılması gerekiyor..bu konuda henüz bilgim ve tecrübem yok..bu hafta sonu fırsat bulup onların sırrını çözmeye çalışacağım..pistonlu tüfekle 50 ila 100 metre arasındaki hedeflere isabet ısrarım normalmi sizce..bu mesafeler sadece pcp silahlar içinmi geçerli ?

• 100 metreye çalışılabilir,,daha uzak mesafeler fantazi olarak uğraşılabilir. uzak hedeflerde dürbün büyütmesi 9-12 aralığında olursa hedef mildotlara denk gelebilir.

A Takımı Üyesi

• Bu hobiyi güzel yapan bence bu teknik detaylar zaten :) Elinizdeki 1.Sınıf bir yaylıdır. Uzun mesafede bi modelle bi ağbimiz 200 metreden iki şişe kırmıştı ondan sonra peynir ekmek gibi satmaya başladı o model tüfekler öyle ki fabrikası ek üretim yaptı, ama onca alan müşteriden hiç ses seda yok ne grupman ne uzun mesafe :) Demem o ki olay aslında atıcıda biter

• haklısınız bu silahla ilgili Mustafa beyden bir çok övgü aldım elbette iş atıcıda biter..kendimi zamanla geliştirip uzak mesafelerde şişe kırma videolarını bu forumda paylaşacağım..bu tüfeği kullanan arkadaşların paylaşımlarını duymak isterim ama formu kullanan ben ve bir arkadaş dışında prosport ile ilgili paylaşım malesef yok..

• Official Post

formu kullanan ben ve bir arkadaş dışında prosport ile ilgili paylaşım malesef yok..

Türkiyeye henüz ilk kez geçen yıl giriş yaptığı, pahalı bir silah olduğu ve son 2 - 3 yıldır PCP çılgınlığı başladığı için.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• haklısınız bu silahla ilgili Mustafa beyden bir çok övgü aldım elbette iş atıcıda biter..kendimi zamanla geliştirip uzak mesafelerde şişe kırma videolarını bu forumda paylaşacağım..bu tüfeği kullanan arkadaşların paylaşımlarını duymak isterim ama formu kullanan ben ve bir arkadaş dışında prosport ile ilgili paylaşım malesef yok..

Bu Silah Türkiyeye yeni geldi..siz silah alabilen şanslı kişilerdensiniz.yorumları sizden bekliyoruz.

A Takımı Üyesi

• atış yapma fırsatı bulduğum her hafta sonunun özetini burdan paylaşmaya çalışacağım..Mustafa beyin tavsiyesiyle bu silahı aldım görünüşü ve işçilik kalitesi harika bi silah..dürbünün ve mildotların sırrınıda ustalardan aldığım cevaplarla çözersem sanırım bu hobi daha zevkli olmaya başlayacak...İstanbul daki gruplara katılıp olayı bizzat yerinden görmek ve tanışmak isterim bu tür organizasyonları buradan paylaşırsanız seve seve katılırım..

• geçtiğimiz hafta sonu AA pro sportumu 15 metreye güzelce sıfırladım 50 metre atışlarımda su kapaklarına isabetli atışlar yaptım..mildotların ne işe yaradığını tecrübe ile öğrenmek zevkliydi ustaların tavsiyeleri için tşk ederim..85 adım 70 lik şişeyi rüzgarlı bir havada 3.atışımda kırdım bir çok hobidaşım için önemsiz bi ayrıntıda olsa benim için bir ilkti..yakında bu atışlarımla ilgili video ve resimleri eklemeye başlarım..herkeze kazasız isbetli atışlar dilerim şimdilik hoşçakalın...

• Bugün TX 200 tüfeğim ile zevkli bir gün yaşadım. Gerçekten çok isabetli hiç de yabana atılmayacak kadar da güçlü tepmesi ise yok denecek kadar az. Gerçekten pistonlu tüfeklerin kralı.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı