Schmidt&Bender Durbunler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İkinci el olarak5.5-25X56 PM II modelini Bağlarbaşı'nda Av bayisinde görmüştüm..

• Av bayileri ile görüş, parayı verdikten sonra senin için ithal ederler sorun değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• İkinci el olarak5.5-25X56 PM II modelini Bağlarbaşı'nda Av bayisinde görmüştüm..

Fiyat ne istiyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz.Ve temizlik durumu nasıl acaba?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• epey yıpranmış kahles 3-12-56 dürbüne 1500 lira istiyolar . sizin istediğiniz markada 3000 euronun altında biraz zor bulursunuz

S410

• ZEİSS WİCTORY 3-12X56 DİAVARİ M--T*

KIZAKLI .EAW AYAKLARI İLE BİRLİKTE SIFIRA YAKIN DURUMDA,ÇİZİKSİZ LEKESİZ,GARANTİLİ

1700 EURO,

gibi fiyatlar var piyasada

S410

• Temiz kullanılmış Alman malı 2004 yılında Frankonia-Almanya dan alınmış dürbün.Dürbün göbek çapı 30mm.dir.
    Monte edildiği tüfekte geze temas eden objektif nedeni ile ön objektifin altında az bir iz var.Monte edilince dikkat çekmeyecek bir iz.Bunun dışında dış yüzeyinde herhangi bir kusuru yoktur.
    SON FİYAT 800 Euro dur.

(yıkık durumda)

S410

• Fiyat ne istiyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz.Ve temizlik durumu nasıl acaba?

Fiyat öğrenmek için bayiyi aradım..Dürbün vitrinde olduğu için satılıktır diye düşünmüştüm..Meğer bi müşterilerine aitmiş ve satılık değilmiş..Yardımcı olmak maksadıyla yazmıştım,ama yanlış bilgilendirme oldu..Kusura bakmayın sad.png

• Benim tanıdığım yivli tüfek kullanıcıları, yurtdışı avlara gittiklerinde alıyorlar bu tarz ürünleri. İstediğiniz ürünün sıfırı için bunun gibi kişilerden yada yurtdışı av rehberliği yapan firmalardan yardım istereniz belki sonuca ulaşmanız daha kolay olur.

• Arkadaslar hangi durbunlerle hangi mesafelere rahat atis yapabilirim? Zoom oranini kastediyorum mesela 1.5-6x42 durbun ile maksimum ne kadar mesafeye atis yapabilirim rahat bir sekilde, veya daha yuksek zoom oranina sahip daha buyuk capli durbunlerle elde edebilecegim maksimum mesafe ne kadar olur? Tesekkurler.

• Yok mesela 6x42 bir durbunde 300m max zoomda hedef nasıl gözükür şeklinde sormuştum. Cevap için teşekkürler. Kendimi boş yere zorlamak istemiyorum mesela hedef küçük gözüküyorken atış yapmak başka dibindeymiş gibi görürken atış yapmak başka. Hedef daha çok titreyecek ama o konuda gayet iyiyim tekrar teşekkürler.

• Avcılık yapmayı dusunmuyorum hedef atışı için kullanacagım büyük bir çiftliğimiz olduğu için üzerime koşan domuz gibi durumlar yaşayacağımı da düşünmüyorum sadece hedefin nasıl görüneceğini sordum sormaz olaydım...

• 300m de 6x ile insan boyunda hedefleri anca seçersiniz. O boyutta bir hedefi de vurup vuramadığınızı düşmez ise 6x ile göremezsiniz, en az bir 35x spotter el dürbünü gibi bişey lazım gelir. Minimum 10x bir dürbün ile anca görürsünüz.

En güzeli şu siteyi bir incele kendin karar ver neyin ne kadar görülebileceğine dair bir mildot ateşli silah simülasyonu.

http://www.shooterready.com/rangingclass.html

http://www.shooterready.com/mildemo.html

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• Sıfırından pahalı yine yurdumda

Neyse o bir yana da yivli bir 30.06 için bir dürbün alacak olsak nasıl bir dürbün seçmeli..Havalı için tercih yapacağım özellikleri biliyorum ama bu durum 30.06 için nasıl?Ne gibi özellikleri olması lazım.Yardımcı olabilecek arkadaşım var mi?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Tesekkurler... Yararli oldu.

• hazirandaki av fuarına gelin hem dürbünler var hem de yivli tüfekler. mesela s&b- swarovski, zeiss, kahles vs vs, steyr yivli tüfekleri

bu fuara gelmeden karar vermeyin.

• http://cgi.ebay.com/Schmidt-Be…0&hash=item2c5ba591e0

haziran 10 amerikaya gideceğim istersen dönüşte bavulda getirebilirim.

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting