hatsan mod serisi hakkında kısa net bilgi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 3 atıştan sonra tüfek üzerindeki dürbün tüm dampalar denenmesine rağmen tüfeğin üzerinde durmazmı ne iştir bu ya paranıza yazık ne olur uzak durun

• Sizin canınız yanmış sanırım ama bi 100 atış bile sonra gayet rahat tutuyorum ki ben mod 135 5.5 kullanıyorum..ki dampa değil tek parça ayak ve ayağın arkasında stoper var bitane.duruyo yani.Duruncada çok zevkli bi tüfek..

• kerem; arkadaş dampaların hepsini denemiş sen stoperden bahsediyorsun... bende kullandım mod 135i.. şöyle özetleyebilirim kontrolsüz güç. haa bendeki iyi diyosan... seninki iyi usluymuş :P

• aynı şekilde mod 135 xrd modelinde ilk başlardan ben de durduramıyordum ki 25 liralık bir tek parça dandik bir dampa ayak almıştım kısa bir süre içerisnden sürekli atmasından dolayı ufak bir proje geliştirdim ve işe yaradı kısacası tam istediğim gibi oldu. Stoper'a falan gerek kalmadan kullanabiliyorum...

HATSAN MOD 135 XRD - OPTIMA 3-9x32
    EKOL S 66
    CO2
    EKOL FIRAT MAGNUM 9 mm P.A.K
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

cowboy.gif Trakyalıyız Ep gene Trakyalıyız! cowboy.gif

• usta senin bahsettiğin mod 125 ve mod 135 için geçerli sen neden bütün mod serisi lafına dahil ediyon 125 de dürbün dursun idtiyorsan 2 stoper ve 2 çift parça ayak al 4 parça ayak ve 2 stoper en vahşi 125 bile dizginliyor ama ayakların kaliteli olması lazım ya nikko olsun yada yatagunun

• bende mod 135 kullanıyorum çok memnunum herhangi bir kayma yapmıyor, tüfeği iyi tutmak gerekli ama yıllardır tüfek kullandığımdan bana hiç zor gelmiyor.gerçekten çok güçlü bir tüfek 75 metreden gazoz kapağını vuruyorum.şaşırtıcı ama vuruyor işte :)

• Tüfek yeniyse dampada durmaz.

Ben mod 125'te durduramamıştım.

Sattığım arkadaş stoper ile ancak durdurabilmişti.

Biraz yayın yorulması lazım.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• 3 atıştan sonra tüfek üzerindeki dürbün tüm dampalar denenmesine rağmen tüfeğin üzerinde durmazmı ne iştir bu ya paranıza yazık ne olur uzak durun

Forumdan gözlemlediğim bilgilere dayanarak şunu diyebilirim. Tüfeğin yeniyse yayın bir rodaj süresi var. Bu rodaj süresi yaklaşık 1000-2000 atım olduğu belirtiliyor. Dürbünü rodaj süresinden sonra kullanman daha sağlıklı olacaktır.

___
    HATSAN MOD99 .22cal - OPTIMA 3-9X32

• Mod 99 kullanıyorum 1 yıldır , bir ay öncesine kadar tüfekle gelen dürbün ayağını kullandım kayma diye bişey yaşamadım. 1 Aydır yeni aldığım ayağı kullanıyorum ondada kayma görmedim. Fakat tüfekle gelen dürbünün ayarı çabuk bozuluyor tek sorunum oydu. Mod 125 lerde kayma sorunu yaşayanları duydum bu sorunu çözmek çokda zor bişey değil. Sonuçda yaylı tüfekler pcp ile kıyaslamamak lazım.

• Mod125 de çok ağır bir yay ağırlığı mevcut. Ancak bazı Mod135 lerde bu yay ucundaki ağırlıktan olmayabiliyor. Bu yüzden bir tüfekte dürbün durmazken bazısında isabet kaydedilmesinin bir sebebide budur. Tabii yayı yorulmuş tüfekle yeni tüfek arasındada bariz fark vardır.

• Bende hatsan mod 99 var.mod 125 ve mod 135 i bilmem ama mod 99 da hiç bir sorun yaşamadım.Belki siz tüfeniğinizde sorun yaşamış olabilirsiniz ama tüm hatsan mod serisinde aynı sorun olcak diye bir durum yok.Keşke tüfeğinizin modelini yazıp başlığıda ona göre yazsaydınız.

• Bende hatsan optima kullanıyorum dampa ayakla sorun yaşamadım inşallah bundan sonra sorun yaşamam tek ayakla sorun yaşamıştım dampa ayakta sorun çıkmadı