Hatsan Tetik Lütfen Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan tetik tertibatı sanırım tüm hatsanlarda aynı; dağıttığım tetiği toparlayamıyorum, bana yardımcı olabilmeniz için şema, link yada tecrübeli arkadaşların öneri ve tavsiyelerini bekliyorum. Sanırım boyumdan büyük bir işe kalkıştım :S

Yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim ;tese;kkur

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Timusin ().

• Abiler, arkadaşlar yardım bekliyorum. Zor durumdayım tüfeğimi toparlayamıyorum

• Zamanında bu tetik sistemi için video çekmiştim, linkler aşağıda.

• Evet Onurun videolarından devam et takıldığın yerde yardımcı oluruz.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Teşekkür ederim. Bende biraz araştırdıktan sonra o linklere ulaştım. Saten kendime güvenerek değil foruma güvenerek bu işe kalkıştım, yoksa hatsan kalitesindeki bir tetiği ?( :thumbdown: bu tecrübe ile dağıtıp toparlamak bana göre değil :)

Sağol onur tekrar teşekkür ederim.

• tetiği hem gövdeye bağlayan hemde dili tutan pim var o beni baya uğraştırmıştı sonra bi kılavuz yaptım hemen takıldı istersin sende dene pimin kendi buyundan daha kısa olucak sadece

korfezteam.png

• 44p pimi en son takılıcak
    44p piminle aynı kalınlıkta boyu tetik sistemi genişliği kadar olcak
    yani gövdedeki 44p pim yuvasının iç genişliğinden cok az kısa olucak
    tetiğe kılavuz takılacak tetik montazı bittikten sonra tetik gövdeye otutturulur sonra kılavuzla 44p pimi yer değiştirilicek

tetiği gövde dışında toplayıp kılavuz yardımıyla gövdeye takmak bana göre daha kolay

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım
    bendede optima trio var acelen yoksa bende sökerim yaparak anlatmak daha kolay
    evinde bilgisayar varsa msnde kamera yardımıylada yardımcı olmaya calışırım

korfezteam.png

• çok teşekkür ederim ya sağol şuan için seni böyle uğraştırmak istemem ama böyle bir teklifte bulunman bana yardı çok güven verdi, eğer onurun videoları ve anlatımlarınızla yapamayacak olursam yardımına sığınırım. Tekrar tekrar teşekkür ederim sağolun.

• Rpidden baska yerde video var mi ?

Ben de dagittim ve toplayamiyorum bu arada ie yalan oldugu icin her seferinde yani videoyu her indirmeye kalkistigimda sorun cikartiyor

• Cok saol hallettim istersen linki kaldirabilirsin

Bu yastan sonra ne zormus boyle seyler ile ugrasmak ya. Bir daha tovbe yapmam elimi surmem bir de kece temizligi yapmaya niyetlenmistim amamn haaaaa yok eksik olsun tepsin yavas atsin zaten gariban bir mod 125 imiiz var yeter de artar bu yastan sonra

• Yardimlar icin herkese tesekkurler aksam topladim sabah denedim mekanizma kitlemiyor en sonnda kitledi ve bir anda bosaldi sonunda da olan oldu alttaki yayi iten parca yerinden cikti bende tufegi aldigim gibi arabaya koydum bugun Izmir`e gidiyorum ordan da Ankara`ya hazir yolumun ustunde iken Hatsan`a ugrayip bir iki kelime edicem

• Arkadaşlar bende tüfeğimi sökeceğim bu videoları indiremiyorum sanırım linkler çalışmıyor..Başka nereden indirebiliriz bu videoları

• Bizde bugün Timur abiyle(Tenere) benim silahı gresleyelim dedik. Gerçi genel olarak Timur abi uğraştı ben izledim. Aralarda yarcımdı oldum. Tetik mekanizmasını söktük. Gresledikten sonra en son iş tetiğe geldi. Tetik biraz farklıydı. Videoyu izleyelim dedik. Videodaki arkadaşımızın gösterdiği şekilde taktık fakat elimizde bir tane yay arttı :) Videoda da o yay yok.
    44f ile 44g arasındaki yayı taktık.Daha sonra 44h yi taktık ve tetik parçasını 44j isimli yay ile. fakat elimizde bir tane ufak yay ile uzun yay arası bir tane yay arttı. Artan bu yay inanılmaz sert. Fakat tüfeği topladıktan sonra dikkat ettik tetiğin o eski çok sertliği gitmişti. Bi partiot tetiği kadar yumuşak oldu.

Mrt083
    Arkadaşların verdiği linkler çalışıyor. Tekrar adreslerini yazıyorum.

MOD.135 tetik sistemi montaj videoları "Nucleex"

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot