Zoraki hp 01 ultra 5.5 - Zoraki hp 01 ultra 4.5 mm hangisini tavsıye edersınız.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yaa bu adanadaki malum av bayii banada aynı şeyleri yaptı adamlar ellerinde olmayan malı satıyorlar adamı resmen havalı silahtan soğutuyorlar hele ordaki bayan yokmu yalanın binibin para gına geldi sonunda almaktan vazgeçtim birdaha o av bayiiden kesinlikle alış veriş yapmayacagım.

• evet 4.5mm gelecektı geldı ama ultra modelı degıl yıne hayal kırıklıgı yasadım. yanı dedıgınız gıbı o bayan kırk yalan söyledı bana ınsan bır pardon kusurabakmayın der hıcbırsey söylemedı almadan kargoyla gerı gönderdım ayrıca mermı kutusu acıktı ve mermıler kutunun ıcınde sacılkmıs dökülmüstü.iptal ıcın dün aradım ama baska bır bey cıktı yanı o bayan cıkmadı telefona o sagolsun onun adına özür dıledı ıstersenız ıptalde edebılırım yada hemen kargonuzu gönderebılırım dıyınce bende pekı ozaman dedım yanı aksama alıcam kargomu. yanı insallah yanlıs ürün gelmezse. vallahi gönlüm istiyorkı hersey yatagunda olsun herseyı yatagun getırsınde bızde gönül ahatlıgıyla sorunsuz yanlıssız ürünlerımıze tam zamanında kavusalım. bakın gecende 54 tl ye bır bayıden barksa marka red dot aldım adamlada yazıstık zonra uygun aldınız dedı ve gülücük gönderdı bende dedımkı sız uyguna verdınızde ben aldım dedım. oda yok bız aslında yanlıslıkla gelıs fıyatını yazmısız dedı aaa dedım ozaman farkını hemen cekın karttan dedım yok dedı müsleri memnunıyeti herseyden önce gelır hiç önemlı degıl dedı ısrarıma ragmen almadılar farkı . farkda 50 küsür yanı 54 tl ye aldım sonrada fiyetı düzelttiler 110 tl ıdı sanırım. helal olsun bakın negüzel esnaflar var. karsız sattılar bana red dotu. iyigünler arkadaslar.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• yaa bu adanadaki malum av bayii banada aynı şeyleri yaptı adamlar ellerinde olmayan malı satıyorlar adamı resmen havalı silahtan soğutuyorlar hele ordaki bayan yokmu yalanın binibin para gına geldi sonunda almaktan vazgeçtim birdaha o av bayiiden kesinlikle alış veriş yapmayacagım.

Bana da sipariş vermeden önce niye telefonla aramadın demişlerdi, her seferinde telefonla arayacaksam internetten alış veriş yapmanın anlamı ne? İlk ve son alış verişim olmuştu. İyiki Yatagun ve A rmer var.

• kargo gelmeden dört beş defa telf açtım özellikle şu ürünü istiyorum diye gele gele başka ürün geldi bu nasıl esnaflıktır anlamak mümkün degil resmen paranla rezil olluyorsun

• evet 4.5mm gelecektı geldı ama ultra modelı degıl yıne hayal kırıklıgı yasadım. yanı dedıgınız gıbı o bayan kırk yalan söyledı bana ınsan bır pardon kusurabakmayın der hıcbırsey söylemedı almadan kargoyla gerı gönderdım ayrıca mermı kutusu acıktı ve mermıler kutunun ıcınde sacılkmıs dökülmüstü.iptal ıcın dün aradım ama baska bır bey cıktı yanı o bayan cıkmadı telefona o sagolsun onun adına özür dıledı ıstersenız ıptalde edebılırım yada hemen kargonuzu gönderebılırım dıyınce bende pekı ozaman dedım yanı aksama alıcam kargomu. yanı insallah yanlıs ürün gelmezse. vallahi gönlüm istiyorkı hersey yatagunda olsun herseyı yatagun getırsınde bızde gönül ahatlıgıyla sorunsuz yanlıssız ürünlerımıze tam zamanında kavusalım. bakın gecende 54 tl ye bır bayıden barksa marka red dot aldım adamlada yazıstık zonra uygun aldınız dedı ve gülücük gönderdı bende dedımkı sız uyguna verdınızde ben aldım dedım. oda yok bız aslında yanlıslıkla gelıs fıyatını yazmısız dedı aaa dedım ozaman farkını hemen cekın karttan dedım yok dedı müsleri memnunıyeti herseyden önce gelır hiç önemlı degıl dedı ısrarıma ragmen almadılar farkı . farkda 50 küsür yanı 54 tl ye aldım sonrada fiyetı düzelttiler 110 tl ıdı sanırım. helal olsun bakın negüzel esnaflar var. karsız sattılar bana red dotu. iyigünler arkadaslar.

perforamansını Hp01 göre merak ettiğim için Zorakiniz elinze ulaştığı zaman mesafe ve tesri sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

• Valla ben gözüm kapalı 4.5mm. light modelini aldım. Çokta memnunum. Tek kurmada dahi çok güçlü. Elimdeki Fx peletleri bitirince, Airarms pelet siparişi verdim. Umarım silah bu peleti beğenir. Atak arms ı yürekten tebrik ederim. Yerli malı insanı böyle gururlandırmalı. Benim hanımda meraklı. Şimdilik 5 metreden atış yaptık. peletleri üstüste bindiriyor :) Ben grup yapıyorum :D

• test leri yaptım.
    40 metreden soda şişesi ni 4 pompa ıle patlattım 20 metreden soda sısesını tek pompa ıle yıne kırıyor mermılerım gamo pro magnum kullandım yanı ıcınden onlar cıktı.
    red dot taktım üzerıne 10 metrede nokta atısına sıfırladım 40 metrede yıne orta ortaya vuruyo. ama 60 metrelerde ortalama bayaga düsme yapıyor ben denıze dogru atıp denedım red dot ıle bayaga asagı düsüyor. kurması bana göre hıc zor degıl görünümünüde cok begendım ve görenlerde hasta oldular sılaha. ama susturucu şart 4 pompa ıle cok asırı ses yapıyor. 4.5mm buarada sılahım. iyigünler.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ;tacli#

test leri yaptım.
    40 metreden soda şişesi ni 4 pompa ıle patlattım 20 metreden soda sısesını tek pompa ıle yıne kırıyor mermılerım gamo pro magnum kullandım yanı ıcınden onlar cıktı.
    red dot taktım üzerıne 10 metrede nokta atısına sıfırladım 40 metrede yıne orta ortaya vuruyo. ama 60 metrelerde ortalama bayaga düsme yapıyor ben denıze dogru atıp denedım red dot ıle bayaga asagı düsüyor. kurması bana göre hıc zor degıl görünümünüde cok begendım ve görenlerde hasta oldular sılaha. ama susturucu şart 4 pompa ıle cok asırı ses yapıyor. 4.5mm buarada sılahım. iyigünler.

yaşadığınız maceradan sonra zevk alarak kullandığınız Zorakiniz hayırlı olsun

yakında benimde olacak Zoraki Ultra ama halen .177 mi yoksa .22 olsun ona karar veremedim. tekrar hayırlı olsun.

• tesekkür ederim. sizede sımdıden hayırlı olmasını dılerım.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• @hdfsga

hayırlı olsun , sizin tabancanız her kurmada hava tahliyesi yapıyor mu ?

• tesekkür ederim sagolun. ama anlayamadım hava tahlıyesı yapıyomu derken nedemek ıstedınız.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ultra olmayan 1 kez mi kurulabiliyor?
    ultra olanların ucundaki aparat çıkabiliyor mu, o aparat ne için
    sizin pistolun isabet tutarlılığı nasıl? bir kez sıfırladımı sapma oluyor mu
    birde silahı nerden aldınız.
    zoraki ultra lar Webley Alecto'lardan mı özenti
    uçtaki arpacık dönebiliyor sanırım onun maksadı nedir bir fiberli bir fibersiz mi

Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• Öncelikle ULTRA demek, daha güçlü demek. Bu extra güç, uzun namlu ve +1 pompa ile sağlanmış.

Light - max 3 pompa, Ultra - max 4 pompa yapılarak kullanılabiliyor.

O ucundaki parça, Light modeline göre uzun olan namlunun devamı. Gövde dışanda kalan namlunun, üzerine daha estetik görünmesi için kertikli bir parça geçirilmiş ve çıkarılabiliyor.

Webley Alecto = Hp-01 (imalat Zoraki)

Ben Meydan avdan aldım.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Ultra olmayanlar Light olarak geçiyor. 3 kere kuruluyor. Ucunda aparat yok. Gez sistemi çok kaliteli ve silah isabetli. 3 pompada ortalığı yıkıyor. Uçtaki arpacık dönerek değişiyor. kalın arpacığı 10 metreye sıfırlayınca (tek kurmada) ince arpacığa geçerek 25 metreye sıfırlanmış oluyor.(2 kurmada) Bu bilgi kullanım klavuzundan. Webley alecto Zoraki üretimidir. Yani aynı tabanca. Bir şey satın alıcaksanız ilk tercih Yatagun olmalıdır. Müşteri ilişkileri, zamanında kargo, her sorunda anında geri dönüş alınacak tek firma.

• brus77 , ilkertozluklu
    cevaplarınız için teşekkür ederim
    uzun namlu ekstra güç sağlamaz zannediyorum, isabet sağlayabilir
    şu videoda adam 5 kez kuruyor:http://www.youtube.com/watch?v…ufqKWQ&feature=relmfu
    light olan(ligt diye bi model görmedim ama ultra olmayana light diyorsunuz sanırım) 3 kez kurduktan sonra kitleniyor mu onu merak ediyorum, ultra ile arasındaki farkı merak ediyorum sadece ek namlu farkı mı var
    yatagundan almak isterim ama ultra modelini göremedim ve light modeli 361 tl, diğer sitelerden ise 327 tl alınabiliyor

hiç kullanma fırsatım olmamasına rağmen gamo'ların nişan güzargahının iyi olduğunu duydum. sizce nişangah kalitesi (keskin nişan alabilmek için) olarak gamo p900 mü iyidir zoraki hp-01 mi

sizce şu videodaki: http://www.youtube.com/watch?v=kTY6PGrF8jA kola kutuları 5.5 mm ile mi daha iyi deliniyor 4.5 mm ile mi

Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• Benimki Ligt modeli. Üzerinde yazıyor. 4.5 mm. ve namlu normal uzunlukta. 4 kez isterseniz kuruluyor. Ama fazla basıncı tahliye ediyor(muş). Yani 3 pompada son hızına ulaşıyor. Daha fazla pompalamanın artısı yok. Ben daha almadım ama genelde reddot ile kullanılıyor. 4.5 mm. daha delicidir.

• Zorakiyi öneririm.

Bende ki de light modeli ve 3 pompadan sonrasını tahliye ediyor.

Ben 2 pompa ile atış yapıyorum, silahı sürekli 3 pompada kullanmak zaten ömrünü kısaltıyor.

Tabanca için 2 pump gayet tatminkar oluyor.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Bir test te Light modelinin 3.pompa ile 4. pompa arası krono ölçümlerinde +20 fps olduğunu görmüştüm.

Ayrıca, uzun namlunun gücü artırmayacağını söylüyorsan, bence sen biraz daha forumları karıştır. Eminim edindiğin yeni bilgiler, eski bilgilerinin önyargılarını kıracaktır. :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bir test te Light modelinin 3.pompa ile 4. pompa arası krono ölçümlerinde +20 fps olduğunu görmüştüm.

Ayrıca, uzun namlunun gücü artırmayacağını söylüyorsan, bence sen biraz daha forumları karıştır. Eminim edindiğin yeni bilgiler, eski bilgilerinin önyargılarını kıracaktır. :)

Hüseyin'in dediği gibi namlu uzadığında güç artıyor.

Ayrıca bu ultralar çıkmadan önce neredeyse 1 yıl kadar testleri yapıldı.
    Ama ben ultra tercih edenlerinde çok fazla 4 pump kullancaklarını sanmıyorum, tabanca için 2 pump yetiyor, 35 metrede hedefi vuruyorsun.

Görüntü olarak light daha estetik ama güç olarak ultra daha ön planda.
    Artık alıcılar hangisine önem veriyorsa ona dikkat edecekler.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)