hatsan bt 65 rb sorun var.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar, Abilerim, kardeşlerim!
    Bu ve buna benzer bir sürü problemler ortaya çıkıyor. Ömründe pcp kullanmamış, hatta görmemiş kişiler, tüfeği görmeden alıyor. Kulanım kılavuzunu okumadan, forumları incelemeden, sistemi tanımadan başlıyor atış yapmaya. Riskleden habersiz. Sonra, yok arkadaş benim namlu oynadı, yok mermi geri bastı, yok kurma kolu çekilmiyo vesaire... Her hobide olduğu gibi, havalı silah işinde de hatta pcp kullanıyorsanız, az çok sistemi tanımalısınız ufak problemleri kendiniz çözüyor olmalısınız. Vida gevşedi gönder servise, o-ring patladı gönder servise, namlu oynuyo gönder hatsana... Ufacık bir vidayı sıkamıyoruz, ya da bir o-ringi değiştiremiyoruz, sonra tüfek dandik, servis kötü, bilmem ne. Eskiden pcp tüfekler azdı, biz de pcp kullananları merakla seyrederdik, tüfeğe kaç bar hava basılır, nasıl basılır, dürbün nasıl monte edilir, şarjör nasıl takılır... En azından bir fikrimiz oluyordu, tüfeği aldığımızda da bu tecrübeler doğrultusunda kullanıyorduk. Ben 200 barlık lüxfer tüpe yanlışlıkla 205 bar basınca korkudan ter bi tarafımdan çıkıyor, arkadaş hatsan tüpe 250 de bastım 280 de bastım diyor. Az kalmış senin parçalarını havada görmeye. En tecrübeli abilerimin bile dalgınlıkla çok ufak problemler yüzünden bir kaç bin TL'lik silahlarında bile isabet problemi oluyor, daha sonra tekrar kontrol edince problemin ne kadar basit olduğu fark ediliyor ve çözülüyor.
    Problem yerli ithal bütün silahlarda olabiliyor, sakin kafa ile tekrar tekrar kontrol etmek lazım. Silahlar; her servise gidiş gelişte, istenmeyen hasarlarla geri dönüyor. Bu yazıdaki amacım kimseyi kırmak ya da eleştirmek değil. Düşüncesizlikle hareket edilerek yapılan bir yanlış, bütün camiaya zarar verebilir. Lütfen kullandığımız silahları iyi tanıyalım, kimseyi incitmeden kırmadan paylaşımlarımızı yapalım ve en önemlisi silahın kullanım kılavuzunda yazan güvenlik önlemlerine azami dikkat edelim.

• +1

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Arkadaşlar, Abilerim, kardeşlerim!
    Bu ve buna benzer bir sürü problemler ortaya çıkıyor. Ömründe pcp kullanmamış, hatta görmemiş kişiler, tüfeği görmeden alıyor. Kulanım kılavuzunu okumadan, forumları incelemeden, sistemi tanımadan başlıyor atış yapmaya. Riskleden habersiz. Sonra, yok arkadaş benim namlu oynadı, yok mermi geri bastı, yok kurma kolu çekilmiyo vesaire... Her hobide olduğu gibi, havalı silah işinde de hatta pcp kullanıyorsanız, az çok sistemi tanımalısınız ufak problemleri kendiniz çözüyor olmalısınız. Vida gevşedi gönder servise, o-ring patladı gönder servise, namlu oynuyo gönder hatsana... Ufacık bir vidayı sıkamıyoruz, ya da bir o-ringi değiştiremiyoruz, sonra tüfek dandik, servis kötü, bilmem ne. Eskiden pcp tüfekler azdı, biz de pcp kullananları merakla seyrederdik, tüfeğe kaç bar hava basılır, nasıl basılır, dürbün nasıl monte edilir, şarjör nasıl takılır... En azından bir fikrimiz oluyordu, tüfeği aldığımızda da bu tecrübeler doğrultusunda kullanıyorduk. Ben 200 barlık lüxfer tüpe yanlışlıkla 205 bar basınca korkudan ter bi tarafımdan çıkıyor, arkadaş hatsan tüpe 250 de bastım 280 de bastım diyor. Az kalmış senin parçalarını havada görmeye. En tecrübeli abilerimin bile dalgınlıkla çok ufak problemler yüzünden bir kaç bin TL'lik silahlarında bile isabet problemi oluyor, daha sonra tekrar kontrol edince problemin ne kadar basit olduğu fark ediliyor ve çözülüyor.
    Problem yerli ithal bütün silahlarda olabiliyor, sakin kafa ile tekrar tekrar kontrol etmek lazım. Silahlar; her servise gidiş gelişte, istenmeyen hasarlarla geri dönüyor. Bu yazıdaki amacım kimseyi kırmak ya da eleştirmek değil. Düşüncesizlikle hareket edilerek yapılan bir yanlış, bütün camiaya zarar verebilir. Lütfen kullandığımız silahları iyi tanıyalım, kimseyi incitmeden kırmadan paylaşımlarımızı yapalım ve en önemlisi silahın kullanım kılavuzunda yazan güvenlik önlemlerine azami dikkat edelim.

;tese;kkur bu yazı için teşekkür etmek istiyorum lüütfen duyarlı olalım... bilgi sahibi olmadan bu aletleri kullanmayalım.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Değerli üyelerin izniyle;

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

:thumbup:

Arkadaşlar, Abilerim, kardeşlerim!

Çok doğrusun Mustafa. Paldır küldür yapılamayacak bir iş bu 280 barı dayamış adam. Valf açılamadığından dolayı atışlar yavaş olmuş zannedersem

• +1 :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• bt 65 e 280 bar basmıs ????? arkadas allah korumus senı ,git 2 rekat namaz kıl bence ...

• beyler bu işe fazla kafa yormayın, reklamın iyisi kötüsü olmazmış, bilmem anlatabildimmi :)

• arkadaşlar, ilginize çok teşekkür ederim.sorunun kaynağını buldum.namlu içindeki oring yerinde yoktu.tüfekle birlikte gelen yedek oringi zorda olsa yerine takmayı başardım.deneme atışları yaptım sorun ortadan kalktı.şimdi pazar günü tam olarak deneme atışları yapacam.

Sayın sevket67,
    Aynı sorunu bende yeni BT65 imde yaşadım, hatta dün 2.defa oldu.Hatta bununla ilgili açtığım konu PCP BT65 Kullanıcıları ACİL Yardım..!?
    Oringi yerine nasıl taktınız tarif edebilirmisiniz? Ayrıca deneme sonucu ilede ilgili bilgi paylaşırsanız sevinirim.
    Saygılar..