hatsan bt 65 rb sorun var.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar, at44 ten sonra bt 65 rb aldım, fakat arıza üstüne arıza yapıyor.önce namlu yerinden oynadı.garantiye gönderdim yapılıp geldi.şimdide atış esnasında şarjör yerinden hava kaçırıyor.hava geri gelincede şarjördeki peletleri geriye itiyor,peletlerin arka kısmı kasaya vurup bozuluyor.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,yadımcı olursanız.birde bu kaçan hava peletin çıkış hızını düşürürmü acaba.şimdiden çok teşekkürler.

• ben yerin de olsam tüfeğimi değştirtirdim.bence uygun bi dille yazınızı yazın gönderin tüfeğinizi servise.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• havanın pelletin arkasında gitmesi gerekirken önünde gitmesi pelleti geri gönderiyor büyük ihtimal pellet namluya sürülünce hava transfer deliğinin gerisinde kalıyordur. kaçan hava pellet hızını düşürür .
    arkadaşımızın dediği gibi servislik bir sorun gibi gözüküyor
    kolay gelsin

^uzaktan cesur olmak kolaydır^

• tüfeği değiştirmek, hele bu haliyle pek mümkün değil.servise yollayıncada bir aydan önce gelmiyor.büyük bir hevesle almıştım ama midem bulandı.anlaşılan gene bize servis yolu gözüküyor,ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

• tüfeği değiştirmek, hele bu haliyle pek mümkün değil.servise yollayıncada bir aydan önce gelmiyor.büyük bir hevesle almıştım ama midem bulandı.anlaşılan gene bize servis yolu gözüküyor,ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Merhaba; öncelikle geçmiş olsun. Haklarınızın baki kalması için tüfeğinizi ivedi servise gönderin, onlar gerekeni yapıyorlar. Kendi imal ettikleri tüfeklerin bakımında öncelik de veriyorlar. Hobiden de soğumayın, böyle şeyler olabiliyor. Yerli üreticilerimiz inşallah gözünü açar, bizleri üzmekten vazgeçer. Kendi yurdumuzun malına biz de gözümüz kapalı para harcamaktan çekinmeyiz. :thumbup:

• arkadaşlar, ilginize çok teşekkür ederim.sorunun kaynağını buldum.namlu içindeki oring yerinde yoktu.tüfekle birlikte gelen yedek oringi zorda olsa yerine takmayı başardım.deneme atışları yaptım sorun ortadan kalktı.şimdi pazar günü tam olarak deneme atışları yapacam.

• arkadaslar vala egrı oturup dogru konusmak lazım bt65 5 para etmez 2 gun once aldık atıs yaparken mermı gozukuyor 360 metre bolu sanıye guya benım doga ustu guclerım yok mermıyı nasıl gorebılıyorum butun agırlıklarla pelletler denedım hepsı aynı gıttım baska bır bt65 denedım oda aynı e ınternette herkes atıp tutuyor oyle guzel boyle guzel tufek ya ben tufekten anlamıyorum yada bu ınsanlar mallarına cok deger verıyor 1 ınsanı 1 kere kandırırsın bende mod 125 var yayı yumusamayıncaya kadar mermıyı gormen ımkansız 4.5 mm

• arkadaslar vala egrı oturup dogru konusmak lazım bt65 5 para etmez 2 gun once aldık atıs yaparken mermı gozukuyor 360 metre bolu sanıye guya benım doga ustu guclerım yok mermıyı nasıl gorebılıyorum butun agırlıklarla pelletler denedım hepsı aynı gıttım baska bır bt65 denedım oda aynı e ınternette herkes atıp tutuyor oyle guzel boyle guzel tufek ya ben tufekten anlamıyorum yada bu ınsanlar mallarına cok deger verıyor 1 ınsanı 1 kere kandırırsın bende mod 125 var yayı yumusamayıncaya kadar mermıyı gormen ımkansız 4.5 mm

Bahsi geçen hızlar piyasada ki en hafif peletlerle elde edilmiş verilerdir çok inanmamak lazım ve de isabet beklememek lazım o hızlarda. Ayrıca hiç Krono ölçümü yaptınız mı pcp nize belki güç problemi vardır??? Bunun dışında forumda daha uygun bir üslüp kullanalım lütfen. Saygılar

• 5 para etmez yazdım neden yazdım bakınız mengeneyede bagladım atıslar hıc stabıl gelemdı bana 1 2 arkasınkınede baktım aynı ya ben nasıl olurda mermıyı gorurum arkadasım para kısme yolda bulmuyor 1200 tl bu tufek tmm olabılır ısnanlşık halı bozuk cıkar sorunlduur vs gordugum 3 adet bt 65 te aynı hata bızımkının namlusu dıgerlerıne nazaran daha kalın mesela hatsana maıl attım oyle boyle dedım sordum yanı problemı zaten onalrın bu testlerı yaptıgı mermıler 0.0 gram jsb ve hn onuda alıyorum sonuc aynı tufeklerde hadı onuda gectım maıl atıp dıyorumkı sız urettıgınız tufegın ne odlguunu bılmıyormusunuz ordakı testlerınzıde gorebıldınızmı mermıyı goruyormusunuz dıye cevap yok gonderın bakalım her cevap tmm bende gonderdım dun bızım ınternette orda burda arkadaslarımız yapmıs olduug ıncelemelerle atıslarla vs bu tufegı karsılastrınca soyle dıyorum ya arkadaslarım tufekten anlamıyor yada bu tufeklerde sorun var hatayı kabul etmek basarı getırır

• onuda denedım ınce mehmet 2 gram pellet var sonuc aynı o kursun dahada yavas kalıyor

• Yasal olarak servisten 1 ay süreden kısa bir zaman dilimi içerisinde elineze tamiri yapılmış bir şekilde gelmesi gerekiyor.Hakkınızı arayınız.

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• beş para etmez demek haksızlık olur. tamam eleştirelim daha iyi olsunlaar diye ama anlayamadığımız bir sorun çıktığında da çokda abartmamak lazım. hatsan a gönderirsiniz yaparlar. bence hatsa da güzel gelişmeler var ancak farkı yaratan ayrıntılardır. fabrikalarına birde kalite kontrol departmanı kursalar ve üretim toleranslarını düşürseler gayet güzel sonuçlar yakalayabilirler.

• bakın arkadaslar bunların argesı sıfır ben bunu analdım bakın ne dıyorum cok guzel super bır havalı tufek mod 125 fakt bt65 ya nasıl olurda mermıyı gorurum adamalra yazdım zaten dırek soyledım boyle boyle cozucekler fakat cevap alamyıorum sorularıma dıyorumkı sız butun bt65 lerınzıde mermıyı gorebılyıormusunuz cevap yok eger oyleyse bu cıddı bır konudur sen bıze 360/m/s dıyosun 1250 fps dıyosun bılmem ne ozaman bunlar dogru degıl ya boyle sacmalık olurmu mermıyı gorucem ben yasal oalrakta haklarımı ıyı bılıyorum bakın 1200 tl para verıyoruz bu tufege bunun hakkı degıl bu para benım ızlenımelrım bu koca fabrıka ben dun alıcam tufegı bugun bu sorudnan godnerıcem 1 ayda beklıcem eger koca bır fabrıka bana dırek yenısını godneremıyorsa ben suphe ederım o ısten azamı tamır suresı 30 ıs gunu ben beklemm ben aptal degılım urun ortada cozum ortada sunum ortada ben ne parasındayım ne tüfeğinde kardesım benım ıhtıyacalrımı karsılamıyor demektır gıder baska bır tufek alırım

4.5 zaten küçük olduğu için görmek daha zordur , 5.5 mm ye göre daha hızlı gider ama daha çabuk yavaşlar. Siz BT65' i 200-100 bar arasında mı kullandınız ? 200-100 bar arası 30 atış yapmanız gerek , 21 gr. HN barcuda öneririm , daha bu pelletin kötü performans verdiği pcp görülmedi. Onu da deneyin 200-100 bar arasında . Bir nokta daha var, yaylıda güçlü veya güçsüz farketmez , tepme yüzünden mermiyi görmek daha zordur . PCP de tepme olmadığı için mermiyi kolayca görürsünüz . Benim evanix s10' da 18 gr. 950 fps atıyor. mermiyi dürbünden çok rahat görüyorum nereye gittiğini , nasıl gittiğini . Bence mermiyi görmeye alışın derim yoksa bu işin yolu yivli av tüfeği.
    Selamlar.

(Bu arada yazarken imla kurallarıyla yazarsanız daha rahat okunur.)

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bakınız çözüm yeriniz en nihayetinde Hatsanın kendisi burda ne kadar da anlatsanız bir çözüm olmuyor. Dürbünden bakıp atış yaptığınızda peleti görmeniz pcp tüfekler için normal bir durum, birkaç arkadaşta bunu belirtmiş. Sinir-Stres yapmanızın bir anlamı yok, Hatsan işte... Defalarca dile getiriyoruz şu forumda bir ürün almadısanız henüz girin ve sorun forumda birçok kullanıcı var tecrübelerini paylaşıyor, kaldı ki Hatsanın bir standart sorunu var defalarca yazdık-çizdik. Şimdi pcp nizle ilgili bir sıkıntınız var ise satın aldığınız yer ve Hatsanın kendisi sizin muhattabınızdır ilgilenirler-ilgilenmezler bilemem ama derdinizi anlatmaktan başka çareniz yok malesef. Saygılar

• benım sorunum yok sızınkılede boylemı dıye ogrenmek ıstedım bakın ben mod 125 kullanyıorum her sekılde goremıyorum dıyorum sıze gordugum zamanlar oluyor ama yay ozellıgını kaybetmeye baslayınca 2 cısı tabıkı 4.5 5.5 den daha hızlı olur hepsınınn bılıncındeyım ozellılle gamo raptor kullanyorum % 25 daha hızlı onu bıle bt65 de goruyorum ha pcp tufeklerde bu normal sanırım herkes boyle dedıgıne gore benıdme fıkrım 61 joule ıle yada 5 bar ıle yada 40 psı ile fırlatılan bır pellet gozukuyorsa cok sacma bunca ınsan boylemı dusunuyor yanı normal ya fasulye atmyıorkı kursun atıyoruz bir g3 tüfek bile 800/m/s ben buna 280 barda bastım 200 barda 250 barda 150 bardada denedım hep aynı sonuc bır arkadasta evanıx ar6 var gozukmuyor mermi bızım yanlısımız nerde arkadaslar bakın 300 km hızla gıden bır arabayı gorursun ama bır kursunu gormen ımkansız 9mm bır tabanca 400/m/s gıdıyor zaten 7.65mm bir tabanca 270/ms gıder gorebılen varmı mermıyı ozaman hatsanın verdıgı degerler dusuk bu tufek olsa olsa 180/m/s ıle fırlatıyor kursunu daha fazla tartısmaya gerek yok demkkı bu tufekler boyle ben sessız zevklı atıs ucuz malıyetlı spor yapamıcam wıncester covboya devam g3 e devam hk ya devam ak47 devam

• Değerli üyelerin izniyle;

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: