Air Arms Ev2 Mkii Blue

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ustalık tüfeğim olarak adlandırdığım EV2'yi bugün biraz kullandım.Silah .177 kalibre ve 12 fpe gücünde, bu güç kategorisinde FT ve 25 yard benchrest atışlarında en çok tutulan model.Lamine kundak, nikel kaplama tüp ve namlu ile renkli parçalar silahta görüntü olarak ön planda.Kundak çok fonksiyonlu, vücudunuza göre bir çok ayar yapmak mümkün.Ayrıca silah ağır olmasına rağmen oldukça dengeli.Gerçek bir müsabaka tetiği var.Silah kutudan çıktığı haliyle 8,40 grain pelet ile 755-760 fps yani 10,8 fpe güç üretti.İlk görüntüler şöyle:

[Resim Engellendi: http://img24.imageshack.us/img24/4749/ev2jd.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Resim Engellendi: http://img823.imageshack.us/img823/4903/ev21o.jpg]

[Resim Engellendi: http://img814.imageshack.us/img814/2732/ev230m.jpg]

FİLİNTALAR GRUBU

• Eline sağlık Taylan Abi, Tebrikler.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Taylan ülkemizde başka bir örneği olmayan bu nadide ve değerli silahın senin eline geçmesine çok sevindim. Zaten seninle daha öncede konuştuğumuz gibi bu silahı ya sen ya ben alırdım (birde Nighthawk sürpriz yapabilirdi :) ) Güle güle , sağlıkla, isabetle kullan. 4.5mm hakikaten özellikle rüzgarda ve hele 12fpe atıp vurmak tamamen ustalık işi. Kısa zamanda silaha alışıp çok başarılı atışlar yapacağına eminim. Yatagun'a gittiğimde bu silahı kendi gözlerimle görme imkanı bulmuş ve elime almıştım . Gerçekten broşür değerinde insanın gözünü korkutan ağırlığı elinize aldığınızda yanlışmış gibi geliyor. Çok dengeli , ve çok kaliteli malzemelerle üretilmiş. Profesyonel kundak ayarları ile terziden bedeninize göre dikilmiş bir ceket kadar elinize-omzunuza güzel oturuyor.

tekrar hayırlı olsun, ama daha çok fotoğraf isteriz...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Silahı Yatagun'dan alıp geldiğimde ilk yaptığım kısa deneme ölçümü şöyle:
    8,44 grain FX pelet ile:

752-759-764-761-761-762-761-761-761-756-761

FİLİNTALAR GRUBU

• abi,hayırlı-uğurlu olsun silahın.hız verileri benim AA gibi maşallah,regülatörmü var bu silahta :)

• Taylan bey,

Tüfeğiniz gerçekten bu işin son noktası gibi duruyor. Güle güle keyifle kullanmanızı dilerim. Ustalık döneminizde de başarılar dilerim. Fotoğraf konusunda Raptor Beyle aynı düşünüyorum. Bir de Tüfekte hangi dürbünü tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim?

Saygılar,

Gökhan

• Kazasız iyi atışlar dilerim.Güzel tüfek...

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• İyi dileklere çok teşekkür ederim.
    Öncelikle silah regülatörlü.İlk ölçümlerde 10,8 fpe'lik güç sınırın biraz altında.İngiltere'de güç sınırlama kuralları çok sıkı olduğu için silah en ağır peletle bile 12 fpe'yi geçemesin diye valfe kısıtlayıcı bir düzenek yapmışlar.Bu kısıtlayıcıyı gevşeterek şu an 8,44 grain peleti 795 fps yani tam 12 fpe sınırında atacak hale getirdim.Silaha alıştıkça daha keyifli olacaktır.
    Silahın üstündeki dürbün Hawke Sidewinder SR12 6-24x56.Bu modelin 8-32x56 olan modeli şu an Steyr'in üstünde ama muhtemelen ilerleyen günlerde 32 büyütme olanı bu silaha takarım.
    Erdem dediğin gibi bu silahı muhtemel alacak kişi sayısı oldukça azdı.Sizi yeterince bekledim, başka çare bırakmadınız. :rolleyes:
    Resim konusunda maalesef fotoğraf makinem bozuk olduğu için cep telefonu ile çekim yaptım ama çoğu pek iyi çıkmadı.En iyilerini seçip ekledim.Bir tanede alanda Bülent abinin çektiğini ekleyeyim.

[Resim Engellendi: http://img545.imageshack.us/img545/5976/ev22e.jpg]

FİLİNTALAR GRUBU

• Abi hayırlı olsun keyifli günlerde kullanmanı dilerim. Son 1,5-2 aydır kaşıntım olan bir pcp ye sahip oldun, kendim almış kadar sevindiğimi söyleyebilirim. Saygılar

• Hayırlı olsun abi .Sağlıklı atışlar dilerim.

Hatsan mod 99 22 cal.
    Optima 3-9x32 scope
    Yatagun Dampa

UMUT AKKAYA.

Ankara..

• İmpo tüfeği alarak kaşıntımızı giderdin, ne kadar dua etsek azdır :) Güle güle kullan.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Taylan Abi güle güle kullan.
    Az önce Pyramyd air'de Eva2 resimlerine bakıp "Sayılsaldan 6 tuttursam ilk alacağım silah" dedim içimden sonrada airgurturk'e girip bir bakayım ne var ne yok diye ve bu başlığı okudum. Bu yakınlarda tüfeğin başına bir şey gelirse emin ol nazarım değmiştir. En yakın zamanda buluşmaya gelmek farz oldu artık.

[Resim Engellendi: http://img717.imageshack.us/img717/4881/evileyebeadfurnace6.jpg]

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Hayırlı uğurlu olsun.

Gurupmanlarda gerçekten güzel fakat burada marifet atıcıda mı yoksa tüfektemi :)

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot