Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayırlı olsun. Ben çok sevdim bu dampayı. Dürbün dağılacak korkusu yok en azından.

• [Resim Engellendi: http://img401.imageshack.us/img401/262/grnt004tf0.jpg] bilmiyorum ama ayak kızağa tam oturmuyo, galiba ölçüler farklı uğraşıp duruyorum ama vidaları sıktığımda kızağı sıkan parça eğri duruyor ;(

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serdarhavsut (6 Mart 2008 18:14).

• dampan hayırlı olsun ee olmuyomu dampanın tam oturmaması ne anlama geliyo? atış yaptınmı hiç?

HATSAN mod 99
    Torun magnum K-101 4.5 tasko 4 * 20
    Walter Target standart ahşap Yarı Otomatik 4+1
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12
    Üzümlü Çifte cal.12 ( dede yadigarı )

marmarateam.png

Mücahid Enes YILMAZ BALIKESİR / Merkez

• Resmi Gönderi

Bugün Patriot a dampa takmayı deneyeceğim,bakalım sorun ne bir göreyim,burada açıklarım.

• Benim tek parça ayakta aynen böyle durmuştu. Hatta sıkarken vida başları yuvalarından çapak çapak metal kesmişti yan geldiği için. Fazla sıkma yapılırsa dampanın gövdesi yumşak olduğu için zarar verebilir.

• dampanın tırnakları tüfek üzerindeki kızaklara geniş gliyor tam tutunma yapmıyor, bi kaç atış yaptım bozmadı ama ilerdede bozmayacağı manasına gelmez, bide estetik görünmüyo tek parça ayak sıfır kapatırken dampa biraz eğrelti duruyor.

AA S410 5,5

• sen bak bakalım mustafa abi haberini bekliyorum. serdar abi değişik profilden zahmet olmazsa 1 kaç tane resim daha koyabilirmisin?

HATSAN mod 99
    Torun magnum K-101 4.5 tasko 4 * 20
    Walter Target standart ahşap Yarı Otomatik 4+1
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12
    Üzümlü Çifte cal.12 ( dede yadigarı )

marmarateam.png

Mücahid Enes YILMAZ BALIKESİR / Merkez

• şimdilik bunları çektim ayağı tekrar söktüm biraz modifiye edicem daha doğrusu biraz yontmayı deneyeceğim g;$i bakalım oturacakmı olmazsada eğer en fazla dampadan oluruz #hims

[Resim Engellendi: http://img401.imageshack.us/img401/8021/grnt002kw1.jpg]

AA S410 5,5

• Dampa ve dürbünün değeri silahtan fazla. Ben olsam o tüfekte heba etmezdim onları. 3-9-40 alırım bir tane ve bu dürbünüde pcp ye saklarım ben olsam. Türkiye'de tek bir dürbün ve bu silaha çook fazla bence.

• bugün ist.dan tek parça ayak buldum. c.tesi gelicek inşallah. o ayağı dapma ayak yapmaya çalışacağım. olursa ! . son bir iki sorum kaldı işe başlamadan. mustafa abini bahsettiği üst parça ile alt parçayı birleştiren vidaların kafası 7 mm yatağı 10 mm. anladığım kadarı ile oringler üst parçadaki yatağın içine vida başının altına konuyor doğrumu? ben alt ile üst parça arasına konuyor gibi düşünmüştüm başta ... ve eğer oringler dediğim gibi vida başı yatağına konuyorsa vidanın oringlerin içine giren çapı , üst parçadaki vida deliğinden dahamı dar yoksa sıkı geçmemi. sıkı geçme olmaması lazım heralde diye düşünüyorum.. üst parça ile vidanın birbirine temas eden ve yükü karşılayan tek noktası vidanın altındaki oringlerin sıkarak şişmesi ? bu sorular yanıtlanırsa yarın başlıycam kısmetse. selamlar...

webley patriot 5.5

• Mustafa abi webleye dampa taktınmı ? merak etmeye başladım ?( ben ne yaptıysam ne ettiysem olmuyor , dampanın kızağa geçen tırnakları biraz taşlayıp incelteyim dedim olmadı takıyorum bi kaç atış sonrası kendini kurtarıp çıkıyor ;(

AA S410 5,5

• serdar kardeş sende dampa var senin bi üstündeki sorumu bakarak yanıtlayabilirmisin sana zahmet?

webley patriot 5.5

• serdar kardeş ne yaptın dampa ayağı sabitliye bildinmi geçen zaman içersinde?

• serdar kardeş sende dampa var senin bi üstündeki sorumu bakarak yanıtlayabilirmisin sana zahmet?

dampayı açmadım bugün açarsam ona bakarak sorunuzu cevaplarım

serdar kardeş ne yaptın dampa ayağı sabitliye bildinmi geçen zaman içersinde?

ne yaptıysam dampa webleye olmadı , dampa ayağın tırnaklarını incelttim, tüfeğin üzerindeki kanalı eğe ile genişletmeye çalıştım , ne yaptım ne ettiysem dampa silahı tutmadı. anlıycan ikisinide bozdum ;kihhik, bende webleyi dürbünsüz kullanmaya karar verdim yoksa en sonunda ikisinide kıracam o olacak.

AA S410 5,5

• bendeki tek parça ayak gayet sağlam oturdu yerine kaymada olmadı henüz ama üzerinde dürbün takılı deyildi lakin elimde dürbün yok..bu gün sıpariş vercem

• ekli resimdeki dampa ayağın vidasının ölçülerini verebilcek arkadaş varsa çok sevinirim. damya ayağı imal ettireceğim bi terslik çıkmazsa

webley patriot 5.5

• sonunda tek parça ayaktan modifiye dampa ayağı yapım işini bitirdim. orjinal vidanın ölçüleri gelmedi ama aldığım oringler zaten ölçüde belirleyici oldu. öncelikle oring ve aliminyum parçayı temin ettim. aliminyum parçayı üst parçanın altına göre frezede aldırdım. bu dampanın orjinalinden tek farkı kızaklı yatak kısmı alt parçada. üst parça içindeki yeni konan parça alt parçanın yatağına oturuyor. dampa ayağın vidasını özel imal ettirdim. vida sıkıldığında üzerindeki diş setine kadar sıkılabiliyor. oringler kendi çapından geniş yatağında yataklanıyor. vidanın boyu ve diş boyu oringlerin tam yataklanmasını sağlayacak kadar ne eksik ne fazla. üst parça ile alt parça birbirine kızak kısmı ve içindeki oringlerden başka hiç bir noktadan birbirine temas etmiyor. tüfekten gelen tüm yükler oringlerde hafifletiliyor. böylece üst parçaya ve dürbüne gelen yükler minumuma indiriliyor. zaten dampanın amacı bu. alt parçanın kızak yatağını ve üst parçanın altını yeşil gres ile yağladım. son olarak tüm parçaları boyadım. resimlerdeki boyayı tiner ile çıkarıp tekrar boyadım. ilk boya biraz acemiliğime geldi. çok ta güzel oldu. işlev ve görüntü olrak orjinalinden hiç bir farkı kalmadı. son olarak üstadların imalat hakkındaki yorumlarını da bekliyorum.selam ederim taner

webley patriot 5.5

• bence çok iyi olmuş tebrik ederim :thumbup:
    test sonuçlarınıda zaman içinde yayınlayabilirsen memnun oluruz .kolaylıklar dilerim ;d;

• Resmi Gönderi

Taner tebrik ederim,sen bu azimle tüfek bile imal edersin. ;d;

Fakat yeni yaptığın o uzun parçanın tabanını "V" şeklinde yapsaydın alt parçaya güzel kızaklama yapardı.