Zoraki hp-01 Ultra kalibre seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar , zoraki ultra almaya karar verdim, yalnız kalibre seçimi beni düşündürüyor.
    4.5 mm alırsam 10 gr. mühimmatı 700 fps de atabilirim veya 5.5 mm ile 15 gr. mühimmatı 550 fps de atabilirim, sizce hangisi daha uzağa gider ? hangisi hedefe daha çabuk varır ? ( max 60 metreye atacağım )
    Benim tercihim 4.5 ama size de bir danışmak istedim.
    Bir de çift el tutmak için tutma kolu almayı düşünüyorum , kullanıp da verim alamayan var mı ?

Selamlar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• ben zoraki ile birkaç defa atış yaptım, benim etkili olarak kullanabileceğim mesafe 30m gibi geldi, bu nedenle ben olsam 4.5mm tercih ederim. 60m bana o silahla biraz iddialı gelir.

öne tutma kolu takmak akıllıca, bir arkadaşta var. uzağa iki elle atmak için çok kullanışlı. zoraki alırsam bende ondan alır takarım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben light kullanıyorum, 4,5mm jsb ile rahatlıkla 70 metredeki bir hedefe tahrip gücü olmasa da isabet sağlayabiliyor. Ultra alacak olsaydım da yine 4.5mm tercih ederdim, size de tavsiyem tercihinizi bu yönde yapmanız olur.

• Sizinle aynı fikirdeyim. Peki namlu ucuna susturucu takılması için set vidalı bir aparat arıyorum , onu bulabilir miyiz ?

filinta

dulce bellum inexpertis

• hp 01 light .177 ilk alanlardan biriyim, önüne kolda taktım üstüne holosight ve hatta bir ara 3-9x40 dürbünde :) Raptorx in mesafe tespiti bence doğru, 30m daha gerçekçi bir mesafe , tabi eğer büyükçe hedeflere atış yapmayacaksanız.50 mt den 500 ml su şişesi gibi şeyler de çok zorlanmadan (dürbün ile) vurulabiliyor ama pek öyle tahribat vs beklemeyin. Ben edinebilirsem zaten elilmde 4.5 olduğundan 5.5 ultra namlusu edinmeyi ya da 5.5 ultra almayı düşünüyorum bir ara para ayırıp. Dürbün ile 50 mt fantazilerine daha fazla eğilmek için.

Şöylede bir gerçek var ki bunuda dikkate alın karar alırken : forumda olsun başka kaynaklarda olsun hep gördüğüm bir şey var, daha büyük çap enerji açısından daha verimli havalı silahlarda .Örneğin zoraki hp 01 için 4.5 max enerji 13,57 Joule iken 5.5 için 15.30 Joule yani eş ağırlıkta olsa idi pelletler 5.5 daha hızlı atardı.

Ankara TR

• ben de 4.5 kullanıyorum gayet memnunum fakat tabancalarda 5.5 in verimli olmayacağını düşünüyorum genede sen bilirsin

• geçen hafta 4.5 mm ile 100 metredeki küçük bir piknik tübünü üst üste vurdum. 4 pompa ile 10 gr. 700 gibi atıyor. Çok isabetli. neredeyse 50 fpe. bir pcp ile aynı anda ses geldi.

filinta

dulce bellum inexpertis

• arkadaşlar aranızda bu silaha red dot takan oldu mu acaba tavsiye edebileceğiniz red dot olur mu

• Ben avatardaki gibi kullanıyorum.. gayet uyumlu oldular.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Ben 5.5 aldım,3 pompa ile gayet etkili açıkçası,ve 4 pompa zararlı diyorlar ama atak arms 4 pompa imkanı verdiyse silahlarının bozulma riskinin olmayacağını sanıyorum.valf kapağı tarzı birşeyde varmış sanırım yani fazla basıncı atıyor diye biliyorum.4 da dahi gayet etkili ve isabetli ;tacli#

• Doğru , 4 pompa ile ulaşılan basıncın dışında 5. sefer kurulunca alınan hava dışarı atılıyor. Bu tabanacanın güzel tarafı PCP tabanca olması, çekiç ve valf sistemi sayesinde yaylı kadar enerji elde edip yine de tepmeyen bir sisteme sahip , çekiç valfe vurduğunda tüm hava boşalana kadar valf açık kalıyor , gücünün sırlarından biri de bu. Eğer istenirse hava güvenlik valfi iptal edilip 5 pompada 800 fps lere çıkabilir ama tavsiye etmem , güvenlik açısından hem pistona hem de kurma kolu menteşesine zarar verebilir , bundan da öte silindiri aşırı basınçtan patlayabilir. Atak silah mayıs - haziran gibi ultranın yeni modelini çıkartacak , daha uzun namlu ile 850 fps ye ulaşabilecek. Daha uzun namlu ile daha iyi verim alınabilir çünkü açığa çıkan bol havayı bir şekilde değerlendirmek lazım. bekleyip göreceğiz.
    Saygılar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Doğru , 4 pompa ile ulaşılan basıncın dışında 5. sefer kurulunca alınan hava dışarı atılıyor. Bu tabanacanın güzel tarafı PCP tabanca olması, çekiç ve valf sistemi sayesinde yaylı kadar enerji elde edip yine de tepmeyen bir sisteme sahip , çekiç valfe vurduğunda tüm hava boşalana kadar valf açık kalıyor , gücünün sırlarından biri de bu. Eğer istenirse hava güvenlik valfi iptal edilip 5 pompada 800 fps lere çıkabilir ama tavsiye etmem , güvenlik açısından hem pistona hem de kurma kolu menteşesine zarar verebilir , bundan da öte silindiri aşırı basınçtan patlayabilir. Atak silah mayıs - haziran gibi ultranın yeni modelini çıkartacak , daha uzun namlu ile 850 fps ye ulaşabilecek. Daha uzun namlu ile daha iyi verim alınabilir çünkü açığa çıkan bol havayı bir şekilde değerlendirmek lazım. bekleyip göreceğiz.
    Saygılar.

Bu haber bende heyecan uyandırdı...

• Daha uzun namlu ile sawed off tarzı bi silah olucak herhalde :P aynı sistemde ölçek büyüterek bi tüfek çıkarsalar benim düşüncem isabetli ve portatif pcp tarzında harika birşey ortaya çıkar.(Hatam varsa düzeltin üstadlar ) fx in o tarz bi pcp si vardı sanırım şuan tam hatırlayamadım..pompalıyordun ve atıyordun.ne sekiyor nede popma scuba vb şeylerle uğraşıyorsun.Harika bi durum

• FX independence . Şahsen T12 ye adam gibi kundak yapacaklarına işin ... çıkarmışlar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• http://www.pyramydair.com/s/m/Webley_Alecto_Air_Pistol/2238

webley ile iş birliğimi yapılıyor acaba?

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver