Hatsan Mod125 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bu silahı bilmeyen yoktur heralde Mod 125. ben bile bildiğime göre. :D şaka bir yana ben aranıza yeni katıldım. Havalı tüfekler hakkındada bir bilgim yok. Ama bir tüfek almak istiyorum. 200 veya 230 ytl kadar bir bütçe ayırabilirim bunun için. Hatsan mod 125 te bu fiyatta aşağı yukarı. bayi bana 250 YTL fiyat çekti ama pazarlık yapmadım. ve bu silah hakında sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

1- Bu silahın dürbününün pekte işe yaramadığı ve tüfek üerinde sabitlenemediği söylenmekte bu doğrumu?

2- fiyat olarak uygunmu?

3- Mod 125 in eski modeli yeni modeli diye bir söylenti var. Bu ikisini nasıl ayırt edeceğim?

lütfen yardımcı olun.

• Öncelikle hoşgeldin arkadaş
    1 Fiyatı internette var araştır
    2-Biras eskidi
    3-Mod 135-140-145 vede 150 küsür falan yani firma canı sıkıldıkça habire ürün çıkarıyor artık tercih sana kalmış

Optima 635

• hatsan 125 in her kullanıcı ısabetsız olduğunu söluo böle olunca ne kadar guçlu olduğu pek önem teskıl etmıo ayrıca durbunu uzerınde sabıtlesneız bıle tepmeden dolayı ayarı kaçıcaktır.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• hoş geldin aramıza kardeş bende aksaray lıyım ismim kadir..benim sana sormak isdediğim bu havalı tüfek sevdası öncelerden varmı idi yoksa bu işde yenimisin?( pirrt68 profilinde bayan gözüküyorsun sanırım herhalde yanlış işaretlemişsindir)

• bence 125 unut git bir başka markaya bak.herkes patriot desede ben yazı bekle derim.

• bence 125 unut git bir başka markaya bak.herkes patriot desede ben yazı bekle derim.

arkadaşımızın maksimum bütcesi 230 ytl

• hoş geldin aramıza kardeş bende aksaray lıyım ismim kadir..benim sana sormak isdediğim bu havalı tüfek sevdası öncelerden varmı idi yoksa bu işde yenimisin?( pirrt68 profilinde bayan gözüküyorsun sanırım herhalde yanlış işaretlemişsindir)

h.b. Aksaraylı:) Ben daha çok ben daha önce huğlu otomatik kullanıyordum fakat birde havalım olsun istedim. zaten av yapmayacağım. Havalı ile av yasak.

Arkadaşlar bu tüfeği ben dürbünlü olması ve fiyatının bütçeme uygun olması nedeniyle alıyorum. Bu tüfek hakkında birçok iyi ve kötü yönler ortaya atılmış. heralde ben bunu ancak silahı alınca anlayabileceğim. Bazıları tüfek çok güzel diye tavsiye etmekte. bazılarına göre ise işe yaramaz.Alkamadım gitti. Aksaraylı bari sen bana yardımcı ol.:D

Arkadaşlar birde beni kandıran bu tüfeğin dürbünü.. Diğer modellerede baktım ama hem pahalı hem dürbün yok.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen pritt68 ().

• bu paraya böyle güçlü tüfeği hiçbir yerde bulamassın bunu böyle bil...dürbün takma işine gelince mod125 kullananlara sorduğumda hepsi memnun dürbünde sorun yok diyor...haa mod350 gibi yada mod54 gibi 5 de 5 vuracağına hatsanlada 5 de 3 vurursun..bak bu gün mod55 sıparişi vercem kendime tüfeğin üzerinde ufak çaplı değişiklikler yapacam o tüfek olacak bir canavar....benim sana tavsiyem webley patriot alman 1ci nesil mod125 e göre işçilik biraz daha kaliteli yanında dürbün yok bu ayrı bir konu....

• kardeş pc kapatmam gerek dükkana kamera sistemi kurduruyorum iş bitince yine görüşürüz

• Merhabalar.

Arkadaşlar mart ayında sizlerin görüşlerini alarak Hatsan Mod 125 i almak için konu açmıştım burada. Bazı arkadaşlar Hatsanın iyi olmadığını dürbünü üzeinde tutmadığını söylemişti ve bende bayağı korkmuştum. Yaklaşık olarak 9 aydır kullandığım tüfeğimden 60-70 metreye kadar gayet memnunum. Dürbün sıfırlamasını yaptıktan sonra 100 pellette her hangi bir sorun görmedim. 280 YTL ye aldığım bu tüfeğin bu mesafedeki etkisini ve isabetini gören bir arkadaşım gitti ikinci günü aynısından aldı. Ayrıca dürbünü aldığım gün taktım ve hala kullanıyorum.

Bence türk markalarına biraz önyargılı davranıyoruz gibi geliyor bana. Hatsanın tek farkı görüntüsündeki basitlik. ama okadarda olsun diyorum. Bu fiyata bu silah gerçekten fena değil.

Burada söylenenlerden diğeride hedef isabeti. Arkadaşlar bu tüfekle iyi bir atıcı istediğini yapabilir. Hedefi vuramayıp sonrada '' tüfek iyi değil'' demek son derece yanlış. Yani sonuş olarak fiyatına göre bence biraz Hatsan ' a haksızlık ediyoruz.

Arkadaşım bu işe fazla hevesli olmadığı için bir hevesle gidip aldığı mod 125i (arkadaşın aldığın tüfekteki dürbün ışıklı ve kamuflaj desenli) şimdi sana vereyim diyor. Aceba alsammı almasammı karar veremedim ama büyük ihtimalle alırım 100 YTL ye ikna edersem alacağım.

Saygılar.

• arkadasım bahsettiğin konu onlarca kez yazıldı.kendi görüşünde olanları da aksi görüşte olanları da forumdan okuyabilirsin.daha önce havalı tüfek kullanmamış birisi için hatsan mod 125 iyi bir tüfektir.ayrıca tüfeği çok pahalı almışsın.o tüfeğin kalitesine göre sıfır fiyatı en fazla 150 tldir.üzerinde gelen dürbün de dahil.iyi atışlar.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Kimse Hatsan'a attığını vuramayıp kötü tüfek demiyor. Burada yorum yapan kullanıcıların pek çoğu son derece deneyimli insanlar. Tüfeklerin çıkardığı gruplar, yaptığı tepme, kırdığı dürbünler ortada. Kimse kimseye yalan söylemiyor, söylemeye kalksa da dakikasında işin aslı ortaya çıkar. Artık bilgi çağındayız, binlerce kişi okuyor bu yorumları.

Hatsan'a kimse haksızlık etmiyor. Hatsan kendine haksızlık ediyor. Modern üretim tesislerinde ellerindeki imkanları üç kuruş ucuza satmak için dayanıksız ve stabiliteden uzak tüfekler imal ederek harcıyor. Yabancı forumlarda Hatsan ile ilgili yapılan yorumlar tüm Türk üreticiler gıyabında yapılıyor. Hatsan AT44'ü çıkardığında kibirli yabancılar "Türkler pcp mi yapmış? Aman aman!" diyor. Halbu ki Türk üreticisi imkan bulduğunda son kalite üretim yapabiliyor. Hatsan bu imkanları haiz olup kendinden beklenen kalitede üretim yapmamak için ısrar eden, tesislerinden üzerinde Hatsan adı olan çok daha iyi ürünler çıkması yolunda kendine yapıcı eleştirilerde bulunan tecrübe sahibi üstadların işini gücünü baltalayan bir firma malesef.

Bu arada ilk silah olarak Hatsan alıp çok memnun kalan kullanıcıların neredeyse tümü birkaç ay sonrasında Hatsan'a ateş püskürüyor. Umarım sizin de başınıza aynı şey gelmez.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Pritt bu konuyu daha fazla deşmenin manası yok bence.Sen 100metreden 50 pelleti aynı delikten geçiriyorum da desen herkes duymak istediğini duyuyor seni değil.Bende tüm yorumlara rağmen gittim mod125 aldım gücünden isabetliliğinden performansından hiç bir şikayetim yok.Dampayla üzerinde her türlü dürbünde ayar bozmadan duruyor.Bu herkesin bu silahı seveceği anlamınada gelmiyor tabi.Elma seni seviyor diye sende elmayı sevmek zorunda değilsin.İsteyen gider alır isteyen daha fazla para verip yabancı bir markaya yönelir.Bu tamamen tercih meselesi.Burada yapılmaması gereken silahın kullanıcıları tarafından yorumlanırken(olumlu ve olumsuz yönleri) şahsi düşüncelerin fikirlere katılmamasıdır.Ben bu silaha yapılan her türlü eleştiriyi büyük zevkle okuyorum ama iş dalga boyutuna geldiği zaman içimden müdahale etmem gerektiğini söyleyen bir ses duyuyorum.Bence sende bu konuyu daha fazla uzatma mademki memnunsun arkadaşında silahı 100 ytl ye vermeyi kabul edecek al gitsin derim.Hiç yoksa elinde yedek parçası olur.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• herkes duymak istediğini duymuyor.herkesin yaptığı ortada olanı görmek sadece.mod 125in kalitesi ortada.sizin tüfeği sevmeniz onun kalitesini artırmaz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Dampayla üzerinde her türlü dürbünde ayar bozmadan duruyor.

Kimsenin mod125'in dampaya rağmen dürbünde problem çıkaracağını söylediğini hatırlamıyorum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bunca zamandır forumlardayım elinde birkaç farklı marka tüfek olup da mod 125i beğeneni ne duydum ne de gördüm.mod125i beğenenlerin neredeyse tümü sadece mod125 sahibi olan arkadaşlar.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• ben bu konuya hiç bişey yazmıcam ve buda yeterli olacak sanırım.

• Benim elimde gamo cfx royal 4,5 da var.Al gördün işte

bunca zamandır forumlardayım elinde birkaç farklı marka tüfek olup da mod 125i beğeneni ne duydum ne de gördüm.mod125i beğenenlerin neredeyse tümü sadece mod125 sahibi olan arkadaşlar.

Bende öyle bişey dediğimi hatırlamıyorum.Öyle mi demişim??

Kimsenin mod125'in dampaya rağmen dürbünde problem çıkaracağını söylediğini hatırlamıyorum.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®