Crosman 2100 'e silencer çalışması "Avcıhoca"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • airgunturk.com/attachment/1851/

Bu resimde crosman 2100 namlusunu 37cm den kestim namlu ucunu dikkatlice törpüleyip namlu ucuna gelen ve kesme işleminden kaynaklanan çapakları temizleyip kesme işlemini tamamladım.
    airgunturk.com/attachment/1852/

Namlu ucuna yerleştirmeyi planladığım yay 15,5 cm uzunluğa sahip ,iç çapı ise 7mm ,yine yayın namluya girecek kısmının tel aralıklarını bir birine yaklaştırdım amaç ;numludan itibaren düz bir hatta tutmak .
    airgunturk.com/attachment/1853/

Birinci resmin devamı niteliğinde ,son kontrollerimi yaptım .
    airgunturk.com/attachment/1854/

Namluya yerleştirdiğim conta sert plastik malzemeden kesip hazırladım ,iki görevi var ;ilk olarak namlunun dış namlu içinde salınımını dik tutmak ikinci görevi ise yay için geriden destek vazifesi sağlamak.
    airgunturk.com/attachment/1855/

contanın iç kısmı; namlu ile sıkı gecmesi için , 1mm kadar namludan daha dar olması sıkı geçmeyi sağladı.
    airgunturk.com/attachment/1856/

Namlu ucuna contayı takıp 1cm boşluk bıraktıktan sonra açığa çıkan namlu ucuna iki tur bant sardım burdaki amacım yayın namluya tam boşluksuz oturmasını sağlamaktı.
    airgunturk.com/attachment/1857/

Yay etrafına sardığım bez (petrollerden aldığımız, her zaman tedarik edilebilir)namlu yolunda ''gezin sabitleme ve sağ -sol ayarını yapmak için açılmış (saç vidası yatağı)delikler''önüme cıkardığı yatak çıkmalarını yuvarlak çelik törpüsü ile temizledim.
    airgunturk.com/attachment/1858/

Uygun ebatta kestiğim malzemeyi yayın etrafına sıkıca sardıktan sonra uc kısımlarını açılmaması için bally ile yapıştırdım,resimde görüldüğü gibi dış kısmına ince yağ uyguladım burdaki amacım sardığım malzemenin namlu içinde tatlı sıkı geçerken kırışmasını ve kolay ilerlemesin sağlamaktı.
    airgunturk.com/attachment/1859/

Tamamlanmış hali ,uc kısmından iki spir dışa çıkma braktım ve üzerini bant kullanarak üç tur sardım arpacık iç yatağını girecek olan bu kısma özellikle dikkat ettim arpacık iç yatağının kuturuna bire bir oturmasını istedim

Bu çalışmamda emeğini ve vaktini esirgemeyen cabrail kardeşime teşekkür ederim ,ayrıca fikir veren Murat abime(TheNightHawk®) ve fotoğraf düzenlemelerinde Onur (Nucleex) kardeşime teşekkür ederim.
    Tüfeğin performasını ve etkilerini yarın detaylı olarak ekleyeceğim ama ses konusunda neredeyse sıkıntım kalmadı

• Official Post

Elleriniz dert görmesin :)

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• eline sağlık hocam .keyifli atışlar

• Hocam eline sağlık çok güzel olmuş. Düşünüp de hayata geçiremediğim bir şeyin denenmesi çok hoşuma gitti. Yalnız iyi ki sünnetçi olmamışsınız ;şrofls;. ucundan azcık yeterli olmaz mıydı #hims yarısı gitmiş namlunun :)

Şakası bir yana inşallah düşündüğümüz sonucu elde edebilirsiniz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hocam aklıma bir fikir daha geldi şimdi, namlunun kesik yerinden itibaren çıkışa kadar düz bir plastik boruyu matkapla küçük küçük delseniz yaydan daha sağlıklı olabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ellerine sağlık hocam, benim 2100 e bir tane susturucu lazımdı boyundan büyük dili var keretanın :).