AA s510 ların uzantıları n anlama geliyor?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar herkeze iyi tatiler.Uzun zamandırAA lar hakkında yazmak istediğim bir konu vardı.hil-al av da AA lara baktığımda özellikle 510 lara 9 adet 510 var yanlarında da bir sürü ibare tc,fac,ambi,ambi delux,ambi traditional ,sh-LH,thumbuhole,sporter,carbine fac
    vs... bunların n anlam taşıdığını bilen arkadaşlar karşılıklarını yazabilirlermi acaba?
    Ben bu silahlardan edinmek istiyorum yaklaşık 950fps cıkış hızında 3kg ağırlığında ceketli lw namlulu ağacı kayın olalan bir 510 arıyorum.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• fac= fire arms class , yani ateşli silahlar kategorisi ( İngiltere,Avusturalya ,Yeni Zelanda ülkelerinde 12 fpe enerjinin üzerindeki tüm havalı tüfekler f.a.c. sertifikası almak zorunda)
    ambi = ambidextirous , yani hem sağ hem sol el için uygun kundak
    carbine = kompakt tüfek , daha kısadır , tüp hacmi ve namlusu daha kısadır , atış sayısı ve gücü daha düşüktür
    LH =left hand (sol el) kundak
    RH=right hand (sağ el ) kundak
    Deluxe = kaba tabirle biraz daha cilalı bir kundak
    TC = twice ( cift silindirli hava rezervuarı var)
    Thumbhole (th) = başparmak kundağın içinden geçecek şekilde ele daha konforlu oturur
    Sporter = Klasik tüfek kundağıdır. başparmak yeri yoktur.

Atladığım birşey varsa üstadlar düzeltir.
    Saygılar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• çok teşekkrler çok faydalı bir konu bende çok merak ediyordum bu durumu

Hatsan AT44 WX-10 LW 5.5 ;grin;

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50

• ohh be.Acıklama için cok teşkkürkler.O zaman alınacak tüfek
    Air Arms S510 Xtra FAC SL-LH Sporter 5,5 mm

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• xtra bildiğimiz ekxta mı acaba?xtar fac daha güçlü anlamınamı geliyor?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• xtra extra anlamında 5 fpe. daha fazla enerjisi var. Yani atacağınız 16 gr bir AA pelleti 100 fps daha hızlı atacak.

filinta

dulce bellum inexpertis

• teşekkürler

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• +1 :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Süper olmuş eline sağlık. Saygılar

• Arşivlik olmuş.bende merak ediyordum. :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• güzel bilgiler tşk

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Valla bizde tam bilmiyorduk, tahmin mahmin idare ediyorduk, iyi oldu zihninize elinize saglik 8)

• İyiki konuyu açmışım.Benim gibi bu konu hakkında meraklı çok arkadaş varmış :thumbup: Tekrar teşekkürler.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Rica ederim. AA nın birçok çeşidi var, alacak arkadaşlara biraz fikir verebildiysem ne mutlu.

filinta

dulce bellum inexpertis

• aa konusunda bende şunu söyliyeyim orta derece rüzgara rağmen dün airarms s410f clasic 100 metre atışlarında gayet iyi iş çıkardı üstelik 12 fp olmasına rağmen

• Çoook güzel.. 154 metre her babayiğidin harcı değil.. :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• Çoook güzel.. 154 metre her babayiğidin harcı değil.. :thumbup:

İlk defa bu mesafeye attığım için ilk üç A4 te dağınık vuruşları mildotla düzelterek bu sonucu yakaladım. Bu mesafeye ve fazlasına ustalar atıyor ama paylaşım göremedim :) O nedenle ne derece başarı bilmiyorum. Onaylayınca mutlu oldum sağ ol Berke