hatsan6,35 namluyu t12 ye uydurmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar elimde mod 99 dan cıkma bir 6,35 namlu var.BU namluyu t12 tüfeğim için kullanmayı düşnüyorum.Düzgün bir torna işlemiyle Girişler ayarlanır diye düşünmekteyim.Tek sorun palet iticinin Kalınlaştırılması olacak onuda sarıdan tornada yaptırıp ucuna poso açılarak sök tak şeklinde yapmayı planlıyorum.İster 6,35 şarjör edinerek yada pelletleri tek tek elle yükleyerek kullanıcam.Saizce nasıl olur?

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• T12 nin tüpünü büyütmedikçe pek verimli olamayacağını düşünüyorum.

• Yaylı namlusunu PCP ye takmanızı tavsiye etmem. T12 gibi 27 fpe bir tüfek 6.35 bir mermiyi 500 le falan atacaktır, yapacağınız torna masrafı ile beraber o-ring delikleri , namlu giriş-çıkış crown işçiliğini T12 namlusu gibi yapamazlar . İsabetsiz 500 fps lik bir tüfek ortaya çıkar . T12 bir field-target tüfeği . Yakışacağını zannetmiyorum. 6.35 istiyorsanız AT44w9 long almanızı tavsiye ederim 800 TL gibi bir fiyata 50 fpe. ve 30 atış falan yaparsınız.
    Saygılar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• namluyu eksenlemek baya zor iş. komparatörle bağlayıp işlenmesi lazım. iticiyi değişmek şartmı onu bilemedim sonuçta pelletin arkassı oyuk 5.5 olanıda iter 6.35 olanıda olmadı iticinin ucuna elektrik kablosundan soyacağınız boru şeklince malzemeyi geçirin olsun bitsin. namluya süren dış kısmı bence.
    ben olsam 6.35 fx yapacağıma 5.5 ten ağır pelletle aynı sonucu almaya çalışırdım. sonuçta fx e hatsan namlu takınca silahın kalite aşağı inecektir. lw nin competition 6.35 ini takarsanız yaptığınıza değer bence.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Doğru,
    Ağır pellet kullanarak enerjiyi vemenzili arttırabilirsiniz. Ama 16 dan 21-25 gr. atmaya başlayınca 900 yerine 600 lerde gideceği için arkadaki güç ayar vidasını biraz sıkmanız gerekecek (6.35 te de mecbur) . 36 yerine 20 atış yaparsınız ama 27 fpe. yerine 35-40 fpe ye kadar yolu vardır.
    6.35 LW competition namlular da yurtdışında 1000€ dan başlıyor . Burada zaten yok (ha benim geçen sene sattığım bir tane vardı ama bulabilirseniz :) ) Yurtdışından getirtmek zaten problem , gümrükte takılsa diyecek hiçbirşey yok . Ondan güç istiyorsanız 35-40 fpe ye razı olarak T12 yi çekiç yayı ayar vidasından ayarlayabilirsiniz. Ama 6.35 ise piyasada benim alacağım tek 50 fpe. lik AT44W9 long dur.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Evet ağır pellet kullanmak en mantıklısı sanırım.Zaten gözden kaçırdığım bir durum var t12 namlu 500mm hatsan namlu450mm yani tüpün gerisinde kalacak ve görüntü kötü olacak.Namlunun islenmesi konusunda bir sıkıntı yaşayacagımı sanmıyorum.Daha sonra bu projeyi hatsandan long (580mm) ile ya 635 yada 5.5 olarak denicem.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Namluyu işleme; üzerinde çalışılırken çok dikkat edilmesi gereken bir konu. 60cm lik LW namluyu, S10 tüfeğime tornada uyarlamaya çalışırken 350-400TL' ye yakın para harcadım, yine de tam istediğim gibi olmadı. Vaktiniz varsa, böyle şeylerle uğraşmak sizi mutlu ediyorsa(benim gibi) tüfeğe zarar vermeden uğraşın bence.

• bir ara pcp lere lw namlu uydurma modası vardı. gunspares.com dan alınıyordu. o namlularda rezaletti, muhallebi gibi malzemesi vardı. zaten bir namluyu bir tüfeğe göre işlemek fabrikasyon bir iş. silahın dürbün kanal hizası ile namlunun baktığı hattı çakıştırmak kolay değil. sözüm meclisten dışarı, bazı acemiler yapıyordu bi zamanlar yani yaptığını zannediyordu ;atlı{# oda ayrı mevzuu...özetle, tüfeğimizin namlusu ile oynamamak değiştirmemek en iyisi.

• Yapan arkadaşlar varsa yorum yazabilirlermi?

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60