Hatsan AT-44 30 metre, 90 metre Grupmanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,
    Daha önce çıkış hızını ölçtüğüm at 44 tüfeğim için en uygun basınç aralığını bulduktan sonra bu aralıklarda çok fazla grupman denemesi yapma imkanım oluyor. Bunlardan bazılarınıysa sizlerle paylaşmak istedim.

Evimin hemen yanında iki yanı ağaçlık ve duvar 100 metrelik alan benim için en büyük eğlence ve atış alanı, fakat daha sonra öğrendimki bizimkilerin 100 metre bildiği bu uzunluk iki tarafından yapılan yol genişlemesi, ön tarafa inşa edilen büfe sebebiyle aslında 90 metreymiş :) o yüzden grupman kağıdına farklı bilgi düşmüşüm kusura bakmayın :)
    videoda atış alanımın yanı sıra valide hanım ile birlikte oluşturduğumuz organik tarım alanı da görülmekte. İmkanı olan herkese tavsiye ederim büyük lezzet

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Atışları eski bir sandalyeye destek alarak yaptım
    Rüzgar sıfıra yakın.

90 Metre:

Tüfek: AT-44 10s .22 Kalibre
    Pellet: JSB Exact 16 grain
    Dürbün: Bushnell Sportman 4-12-40
    Rüzgar: Hafif-Etkisiz
    Sıcaklık: 25 C
    Yer: Sakarya

Sağ taraftaki atış muhtemelen benim konsantrasyon kaybım. Çünkü bu zamana kadar kullandığım hatsan tüfekleri içinde en isabetli olanı diyebilirim ki buna lw namlulular da dahil.
    Namludan geçirdiğim pelleti incelemiştim yiv izleri inanılmaz simetrikti. Şanslıyım sanırım :)

[Resim Engellendi: http://img201.imageshack.us/img201/4484/20120610145054.jpg]

Bu da önceki gün yaptıklarımdan biri, benim şahsen hoşuma giden bir grupman oldu :)

30 Metre:

Pellet: Hatsan JSB

[Resim Engellendi: http://img853.imageshack.us/img853/8660/20120610145254.jpg]

Bu atışlar beni korkutmuştu aslında fakat orijinal jsb leri kullandıktan sonra diyebilirimki hatsan'ınkilerde kesinlikle ve kesinlikle farklı bunlar.
    Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.
    Selamlar
    Samet

• :thumbup: ilk resimdeki tek saçma (benden kaynaklandı yazmışsın) kaçmak istemiş, X( ;şrofls;. onun dışında atışlar çok iyi. ;d;

• atışlar çok güzel eline sağlık

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Tesekkur ederim ben bu kadar isanetli beklemiyordum ama tufegi tanimak gercekten onemli.
    Sagdakini kacirmasaydim iyiydi ama kacmak istemis gercekten :)

• çok güzel, eline sağlık.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• atış yaptığınız alan çok güzel etrafı duvarla çevirli korunaklı

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• atış yaptığınız alan çok güzel etrafı duvarla çevirli korunaklı

Eyvallah burasi aslinda ailemin evi, sırf bu yuzden yazlari iple cekiyorum :)

• Kardeşim eline sağlık.grupmanlar güzel :) Sana tavsiyem grupman yapacağın kağıdın ortasına kalın asetatlı kalemle nokta koy.ne kadar küçük hedef noktası olursa grupman o kadar düzgün oluyor.ben raptiyeyi merkeze takıyorum 50 m de mesela. :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• eline sağlık gerçekten güzel grupman.

AT44-10 LW (5.5) OPTİMA 3*9-44E

GAMO WİSPER IGT 5.5

• JSB EXACT 25.4 grain kullanıyorum, tabiki 6,35 lik tüfekte. Hatsan tekli AT-44 üm çok sevdi bu peleti. 20-30 metrede tek delik yapıyorum, 60 metrede de çok süper grupman alıyorum. Önceden sadece gamo hunter ve hatsanın diabolo sunu kullanmıştım. GAMO ile atışlarım tam bir fiyasko, 30 metrede çok rahat 3-4 santim sapıtıyor. DİABOLO gamoya oranla daha iyi, sivri uçlu olmasına nazaran hiç beklemediğim atışlar yaptım, üstelik 24grain olmasına rağmen. Ama en güzel sçma JSB EXACT, neredeyse hiç sapma yapmıyor, tüfeğime cuk diye oturdu:) Atışlarınız başarılı, devamı daha güzel olur inşallah, tebrik ediyorum sizi. Saygılar.

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• Merhaba Samet
    90 mt grupmanı çok güzel, dışarı kaçan pelletin adını koymaya gerek yok çünkü grupmanı görünce onu yok saymak gerekir.Fakat 90 mt de böyle gurupman yapan atıcının 30 mt de ki gurupmandan daha iyisini yapması gerekir. 30 mt gurupmanını 50 mt de yapacağına inanıyorum. Çünkü sen M350 ile tanışmış atıcısın :) Saygılar kardeşim

• Erhan Agbim sen neredesin yahu, merakta birakma bizi guzel Agbim :)
    En sonunda istedigim isabette bir tufege sahip oldum amam Magnumun teri baska hala aklima geldikce sag omzum sizliyor. İnsallah daha iyilerini yapmak isterim ama durbunun zoomu biraz daha olsaydi iyiydi.
    Saygilar degerli Agbim :)

• Samet dürbünün 100 mt için gayette güzel ve yeterli. Atıcıların alınmasını istemiyorum ama atıcılık mümkün olduğunca küçük zoomla atmaktır :) Yoksa 100 mt ye 24 zoomla atmak kolay başarı getirip kısa sürede daha uzak mesafelere atışa zorlayacaktır. Diyelim 24X ile 100 ile 150 mt vuruş farkı keyif kaçırır mı diye düşünüyorum. Bence 90 metre gurupmanın gayet güzel bundan sonra 120 mt de gurupman atış vuruşlarını 12X ile göremeyeceğinden 120 mt de her atışta şişe vurunca sana dürbün alalım :) Saygılar kardeşim

• Aslında iki ayrı grup vardı ama diğer dosyayı yüklerken hata oluştu.
    Yaptıklarım içinde dikkatimi çeken bir grup oldu.
    Tüfek isabetli ama regülatörlü bir tüfeğe doğru aklım kayıyor sürekli. HW100 için henüz erken, araç, tatil hepsi bir araya sıkıştı. Ama tatilden vazgeçip cometaları denemek mantıksız gelmiyor.
    [Resim Engellendi: http://img600.imageshack.us/img600/7756/20120621124908917.jpg]
    Bu arada scala koymayı unutmuşum. O yüzden kumpas ile ölçtüğüm;
    CTC(Center to Center)= 0,8 cm