125 Metre : Condor + incemehmet 30.25

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 125 metre civarı (belki fazla da olabilir)
    İnceMehmet 30.25 Grain
    Airforce Condor SSS
    Rüzgar: (Ağır pellet ve güçlü pcp ile boşverin rüzgarı falan)

[Resim Engellendi: http://img594.imageshack.us/img594/1985/125mt.jpg]

Vurma noktasını tam ayarlayamamış ve pelletin düştüğü yeri tam tesbit edememişdim...
    Sıfırlamayı da yarım yamalak olarak 25 metrede yapmıştım...
    Artikılların altındaki çizgiden nişan alarak yapılan atışlar (Dolayısıyla iki atışın birbirini tutması bayağı zor bir durum yukarı aşağı pozisyonda - çizgiden hedefe nişan aldım anlayacağınız) 125 metre de nereye düştüğünü bulmaya çalışıyordum ...

İşin ilginç tarafı sanki cetvel gibi düz sıralı atışlar ...

[Resim Engellendi: http://img195.imageshack.us/img195/3972/125mtharita.jpg]

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• pelletler hiziya girmiş o mesafa için oldukça iyi

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Elinize saglik atifslariniz guzel fakat tufeginizin en stabil attigi degerleri bulursaniz bu pelletleri yan yana toplarsiniz.

• 125 m için iyi bir atış olmuş

ama anlayamadığım bir şey var

sniper silahları 1500 m den bile istedikleri noktada 6 cm grup yapabiliyorlar bizler daha iyi silahlarla neden 200 m de yapamıyoruz.

• Atışlarınızda sağa sola sapma yok, bu açıdan hem siz iyi atmışsınız hemde tüfek isabetli.
    Dürbününüzü 100 metre civarına sıfırlarsanız daha doğrusu hedefi artıkılın ortasına doğru yakınlaştırabilirseniz atışlar daha da yakınlaşır.

sniper silahları 1500 m den bile istedikleri noktada 6 cm grup yapabiliyorlar bizler daha iyi silahlarla neden 200 m de yapamıyoruz.

Bizim kullandığımız, havalı silahlar sniper silahlarından daha mı iyiymiş?
    *Hayır, çünkü bizim silahları ve atışlarımızı etkileyen değişken çok.

- Her atışın aynı hızda olmaması
    - Rüzgar etkisi daha hissedilir ve töleresi zor
    - Pelletlerin ağırlık farkları
    - vs

O mesafede çok ta güzel bir atış olmuş. Namlu çıkış hızındaki farklılıklar çok net belli olmuş. Yani pelletler aynı hızda namludan çıkmış olsaydı tek delik grupman olurmuş. Tebrikler.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• bence en stabil atışlar yaylı silahlardadır ama neden en isabetli silahlar yaylı değil.

• bence en stabil atışlar yaylı silahlardadır ama neden en isabetli silahlar yaylı değil.

Atış anındaki ses ve titreşimden kaynaklı atıcı hatalarından. Kaliteli, sessiz ve tepmesi az olan yaylılar ile PCP lere yakın atışlar yapılabiliyor. Ama fiyatları da pcp fiyatında.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Öncelikle herkese teşekkürler yorumlara ...

Atışlarınızda sağa sola sapma yok, bu açıdan hem siz iyi atmışsınız hemde tüfek isabetli.
    Dürbününüzü 100 metre civarına sıfırlarsanız daha doğrusu hedefi artıkılın ortasına doğru yakınlaştırabilirseniz atışlar daha da yakınlaşır.

Bunu dikkate almam lazım , condor da il belli atıştan sonra hafif düşme yapıyor daha sonra 15 - 20 atışdan sonra biraz düşme yapıyor tekrar , tahmin ediyorum o düşme aralığına denk geldi bir tanesi diğerleri de çizgiden nişan almanın yanetkisi ...

Birde uzak mesafede hedef zor gözüktüğünden toprakta sıfırlama yapıyrm (toz kalkmasına göre :) )
    Toprakta yapılan sıfırlama ile bu kadar yapabildik ...

sizin farklı konularda sorduğunuz sorulara hastayım ilk başlarda dalga geçtiğinizi sanmıştım ancak anlıyorum ki sadece öğrenmeye çalısıp iyi niyetle soruyorsunuz ^^

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• 125 metrede yapılabilecek en güzel atışlardan biri.gelecek vadediyor bence :)

• 125 metrede yapılabilecek en güzel atışlardan biri.gelecek vadediyor bence :)

Teşekkürler ....

• Sayın tyilmaz,
    toprakta yapılan sıfırlamaya ve bana göre :) harika atışlar... Atış sıralaması yukarıdan aşağıya doğrumudur?

• Sayın tyilmaz,
    toprakta yapılan sıfırlamaya ve bana göre :) harika atışlar... Atış sıralaması yukarıdan aşağıya doğrumudur?

Teşekkürler... Bilmiyorum vurduğum nokta gözükmüyor o mesafeden :)

• ince mehmetin son çıkardığı pellet gerçekten isabetli ben x20 de denemiştim olumlu sonuç almıştım acaba isabeti dolu olmasındanmı kaynaklanıyor gerçek mermi çekirdeği gibi :)

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• ince mehmetin son çıkardığı pellet gerçekten isabetli ben x20 de denemiştim olumlu sonuç almıştım acaba isabeti dolu olmasındanmı kaynaklanıyor gerçek mermi çekirdeği gibi :)

Yumuşak ve yiv setini iyi sardığından olduğunu düşünüyorum ...

Birde önemli etken (İzzet abiye teşekkürler bu arada) ucunun yuvarlak olması ... (ucu sivri olmaması)

• sevgili asil kardeşim ilgine teşekkür ederim. Evet sorularım, zurnanın zırt dediği serisinden sorular ama gerçektende anlayamadığım şeyleri soruyorum, sanırım ben de bir gün bir şeyleri anlayacağım.

burada bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim

• sevgili asil kardeşim ilgine teşekkür ederim. Evet sorularım, zurnanın zırt dediği serisinden sorular ama gerçektende anlayamadığım şeyleri soruyorum, sanırım ben de bir gün bir şeyleri anlayacağım.

burada bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim

özellikle havalı silahlarla alakalı bişeyler öğrenmek için tam doğru yerdesiniz havalı silahlara ilgi duyduğum için üşenmeden eski yeni nerdeyse tüm konuları okurum forumda bilgi sahibi çok insan var soruyoruz üşenmeden cevap veriyorlar bende forumu kuranlara ilgili davranıp yardımcı olanlara teşşekkür ederim..